Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Alfa 200 straszne foty 
Autor Wiadomość

Post Alfa 200 straszne foty
Witam serdecznie wszystkich
Dwa dni temu zakupiłem lustrzankę Sony Alfa 200, pierwsze zdjęcia są dramatyczne.
Do tej pory bawiłem się analogowym EOS-em a potem ZX FZ18 Panasonica, myślałem że po zakupie takiej Alfy będzie pięknie i cudownie a tu dramat. Zdjęcia w pomieszczeniach bez lampy zamazane a z lampą tną oczy jak żyletka...
Pomóżcie bo kasę wydałem, żeby realizować swoje marzenia :) a tu takie rozczarowanie, może sprawę załatwi jakiś inny obiektyw (jeśli tak to jaki tylko w normalnej cenie tzn do 1000zł), a może wystarczy poprawić umiejętności. Bo na razie to ta Alfa do pięt nie dorównuje FZ18 :(
Pozdrawiam

wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:57

Post Re: Alfa 200 straszne foty
Matrixx napisał(a):
a może wystarczy poprawić umiejętności
Trafiłeś w dziesiątkę.

wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:15

spoko warsztat buduje się przez całe życie....

wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:27

Matrixx napisał(a):
spoko warsztat buduje się przez całe życie....
Do przeczytania instrukcji obsługi wystarczy kilkanaście minut ...

wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:41

Panowie nie mam 5 latek i trochę pstrykam te zdjęcia i wiem co i jak poustawiać... może coś doradzicie mądrego bo moim zdaniem ta alfa nie zrobi fajnych fotek przy świetle żarówki ten FZ18 taki tempomat a jednak dawał radę, wydaje mi się że albo trzeba dokupić porządną lampę do tej alfy albo zmienić optykę bo np przy ustawieniach 1/25s 5,6 iso400 nie mogę niemowlakowi który w miarę spokojnie leży w łóżeczku zrobić ostrej fotki a FZ potrafi takie fotki zrobić....

wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:22

1. Kit Alfy jest już sam w sobie raczej mydlany
2. Przy 1/25sek i właczonej stabilizacji nawet na kitowych 70mm fotka winna być nieporuszona.
3. Dodatkowo w słabym świetle AF może być nieprecyzyjny.
4. Bobasowi lepiej robić fotki w świetle dziennym, bedzie więcej światła, mozna będzie uzyskać krótsze czasy i niższe ISO.

PS
Na słabo oświetlone wnętrza niezła jest Sigma 30mm/1.4

środa, 26 sierpnia 2009, 10:28

1. Kit jest całkiem ostry w zakresie 17-50mm. A nawet bardzo ostry.
2. Nieporuszone fotki powstają jak się nie rusza aparatem. 1/25 to całkiem długo jest, jeśli komuś mocno trzęsą się łapki to żadna stabilizacja nie pomoże.
3. Wspomaganie AF w a200 odbywa się za pomocą wbudowego flasha (lub wspomagania z zewnętrznej lampki) i tego trzeba używać.

Poza tym a200 to świetny i niedrogi aparat trzeba jednak trochę wiedzy i praktyki. Kiepskie fotki można zrobić i nikonem d3x :D

sobota, 26 września 2009, 14:21

kudlatyIE napisał(a):
Ciekawe, słyszałem wiele odmiennych ocen.
kudlatyIE napisał(a):
2. Nieporuszone fotki powstają jak się nie rusza aparatem. 1/25 to całkiem długo jest, jeśli komuś mocno trzęsą się łapki to żadna stabilizacja nie pomoże.
No popatrz, a Sony chwali się, że ma taką doskonałą stabilizację.
kudlatyIE napisał(a):
3. Wspomaganie AF w a200 odbywa się za pomocą wbudowego flasha (lub wspomagania z zewnętrznej lampki) i tego trzeba używać.
Brawo, doskonały pomysł ... spawarą bobasowi po oczach.

poniedziałek, 28 września 2009, 07:52

Robię zdjęcia Alfą 300 robiłem i Alfą 100 możecie mi wierzyć że Alfa200 robi świetnie zdjęcia, i albo brakuje ci światła w czym zamiast wydawać 1000 złotych na obiektyw wydaj 300 zł na statyw i zrobisz niezłe zdjęcia z tym obiektywem co masz, a jeśli już ten 1000 ci nie ciąży to polecam stałkę Sony DT 50 mm f/1.8 SAM za około 600 zł i za te pieniądze nabędziesz i statyw i świetną stałkę. Jeśli masz nieco doświadczenia na allegro warto pogrzebać za obiektywami minolty, jak choćby wspaniały obiektyw minolta 70-210 f4 tzw flinta, ale i minolty stałki 50mm ze światłem 1.8 czy jak cię stać 1.4 są świetne i co najważniejsze te minolty z czasów analogów podejdą ci też pod pełną klatkę jak w przyszłości zmienisz body. Co do stabilizacji sprawuje się świetnie ale jest coś takiego jak prawidłowa pozycja ciała przy fotografowaniu , ogólnie jest przyjęte że nieporuszone zdjęcia powinny ci wyjść jeśli czas naświetlania nie jest krótszy niż odwrotność ogniskowej,czyli jeśli w obiektywie ustawiłeś zakres na 50mm to najkrótszy czas powinien wynosić co najmniej 1/50s ale to też nie jest u każdego,bo jeden przyjmie stabilną pozę i zrobi zdjęcie z dwa razy dłuższym czasem a inny i z dwa razy krótszym poruszy.Kolejna sprawa jeśli zdajesz się na automatykę to też na cuda nie ma co liczyć jedynie zmierzyć punktowo z buzi dziecka światło,aparat ma wbudowany światłomierz więc to nie problem, ręcznie w trybie manualnym ustawić sobie przysłonę i czas i cieszyć się zdjęciem a i przy kiepskim świetle najlepiej i ostrość ustawić ręcznie. I już ostatnia sprawa, zdjęcia robimy na wydechu.Pozdrawiam!!!

poniedziałek, 28 września 2009, 10:00

merol napisał(a):
...ogólnie jest przyjęte że nieporuszone zdjęcia powinny ci wyjść jeśli czas naświetlania nie jest krótszy niż odwrotność ogniskowej,czyli jeśli w obiektywie ustawiłeś zakres na 50mm to najkrótszy czas powinien wynosić co najmniej 1/50s ...
Zasada ta dotyczy apartów pełnoklatkowych. Przy APS-C trzeba ogniskową możyć razy 1.5 , czyli bezpieczny czas dla 50mm na APS-C to 1/75sek.

poniedziałek, 28 września 2009, 12:33

zgodzę się ale wciąż należy pamiętać że jest to ogólna zasada bo jeden zrobi nieporuszone zdjęcie z dwa razy dłuższym czasem inny z dwa razy krótszym poruszy,

poniedziałek, 28 września 2009, 13:18

jacek2004 napisał(a):
kudlatyIE napisał(a):
Ciekawe, słyszałem wiele odmiennych ocen.

Skoro znasz kita ze słyszenia to sporo wyjaśnia. Ale może następnym razem posłuchaj opinii od kogoś kto zna kit z praktyki a nie też ze słyszenia. Nie mówiąc o osobistym sprawdzeniu jak się rzeczy mają.
jacek2004 napisał(a):
kudlatyIE napisał(a):
No popatrz, a Sony chwali się, że ma taką doskonałą stabilizację.

Stabilizację ma niezłą ale nie oznacza to, że wydłuży czas w nieskończoność. Poza tym napisałem wyraźnie, że jak komuś mocno łapki latają to żadna stabilizacja nie pomoże.
jacek2004 napisał(a):
kudlatyIE napisał(a):
Brawo, doskonały pomysł ... spawarą bobasowi po oczach.

A200 to chyba najtańszy entry-lewel więc czego oczekujesz? Że będzie bardziej wypasiony niż nikon d700? No, nie powiem fajnie by było :lol:
Bobasowi spawarą po oczach? Przecież to nie laser - nic mu się nie stanie. Poza tym bobas ze zdziwienie tylko bardziej oczy wytrzeszczy i będzie ładniejsza fotka :D

niedziela, 4 października 2009, 11:55

kudlatyIE napisał(a):
Skoro znasz kita ze słyszenia to sporo wyjaśnia. Ale może następnym razem posłuchaj opinii od kogoś kto zna kit z praktyki a nie też ze słyszenia. Nie mówiąc o osobistym sprawdzeniu jak się rzeczy mają.
Sporo też wyjaśnia możliwość poczytania sobie licznych lamentów użytkowników na ten obiektyw na licznych forach.
kudlatyIE napisał(a):
Bobasowi spawarą po oczach? Przecież to nie laser - nic mu się nie stanie. Poza tym bobas ze zdziwienie tylko bardziej oczy wytrzeszczy i będzie ładniejsza fotka :D
Mąde, bardzo mądre, wręcz gienialne, gratuluję wiedzy i pomysłowości.

poniedziałek, 5 października 2009, 10:08

jacek2004 napisał(a):
Sporo też wyjaśnia możliwość poczytania sobie licznych lamentów użytkowników na ten obiektyw na licznych forach.

Bywam na różnych forach ale w odróżnieniu od ciebie używałem ten obiektyw, znam ludzi, którzy też używali/wciąż używają i wciąż mam dobre zdanie o tym szkle. Nie jest wcale gorsze od kitów canona czy nikona. A lamenty użytkowników.. Na początku przygody z fotografią większość lamentuje. A jeśli ktoś kupuje lustrzankę i zamierza korzystać z niej jak z compakta to faktycznie jest tu małe nieporozumienie.
jacek2004 napisał(a):
Mąde, bardzo mądre, wręcz gienialne, gratuluję wiedzy i pomysłowości.

Widzisz w tym coś złego? Wspomaganie af przez flasha wcale nie jest oślepiające, nie wali po oczach pełną mocą. Poza tym od kiedy dzieciom szkodzi flash? Nie widziałeś nigdy fotek dzieci w sztucznym oświetleniu?

wtorek, 6 października 2009, 00:37

kudlatyIE napisał(a):
Widzisz w tym coś złego? Wspomaganie af przez flasha wcale nie jest oślepiające, nie wali po oczach pełną mocą. Poza tym od kiedy dzieciom szkodzi flash? Nie widziałeś nigdy fotek dzieci w sztucznym oświetleniu?
Niestety widziałem, i domyślam się, że robili je ludzie o takiej wiedzy i takim podejściu jak Ty.

I zapewne musieli tak robić, bo mieli do dyspozycji ciemnego kita, którego trzeba dodatkowo przymknąć aby był znośnie ostry.

środa, 7 października 2009, 09:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona