Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 15:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 zakup aparatu 
Autor Wiadomość

Post zakup aparatu
Witam wszystkich jestem amatorem, ale to moja wielka pasja i dlatego chciałbym kupić no ale nie wiem co????????
Oglądałem gdzieś w sklepie i bardzo polecali mi sony dslr-a 450l no ale szukałem w necie opini i nic nie znalazłem moge liczyc na waszą pomoc??
A może całkiem cos innego polecicie czekam z niecierpliwościa
pozdrawiam

piątek, 2 lipca 2010, 20:21

Post Re: zakup aparatu
Obojętnie co kupisz będzie dobre lub niedobre, wszystko bowiem zależy od Twoich umiejętności.

niedziela, 4 lipca 2010, 22:52

ja mam sony a 380 , polecam go - ponieważ jest prosty w obsudze

poniedziałek, 17 stycznia 2011, 14:16

baornottobe89 napisał(a):
ja mam sony a 380 , polecam go - ponieważ jest prosty w obsudze
A napisz proszę w czym jest bardzie skomplikowana obsługa np. Nikona D3000 czy D9 lub Canona 550D lub Olympusa czy Pentaxa od tego Sony?

wtorek, 18 stycznia 2011, 14:22

Po pierwsze ważne jest czy miałeś już wcześniej do czynienia z lustrzankami, a także na jakim poziomie zaawansowania jesteś w fotografowaniu i najważniejsze jak dużo chcesz wydać.
Najlepiej jak wybierzesz się w miejsce gdzie będziesz mógł wziąść do ręki kilka modeli korpusów i najlepiej różnych producentów. Zobaczysz jak trzymają się w ręce, koszysta z wizjera oraz jaki jest dostęp do ustawień ważnych parametrów.
Jeśli chodzi o a450 to musisz określić np. czy będziesz chciał kręcić filmy, bo ten model nie ma tej funkcji oraz czy interesuje cię uchylny wyświetlacz z liveview (ten model udostępnia ostrzenie manualne w trybie podglądu na żywo).

środa, 19 stycznia 2011, 21:40

Zależy od stopnia twojego zaawansowania w robieniu zdjęć. Osobiście wybrałbym aparat sony. Trzeba dobrze przemyśleć ile gotówki chcemy przeznaczyć na taki zakup. Lustrzanki są generalnie droższe. Jeśli natomiast nie mamy solidnej wiedzy to nie wykorzystamy możliwości aparatu nawet w połowie. Cyfrowym też zrobimy dobre zdjęcia – to chyba lepsze rozwiązanie dla początkujących.

środa, 26 października 2011, 09:45

Irku, nowoczesna lustrzanka to w wiekszości cyfrówki. Na dodatek, jeśli je przyrównać do aparatów analogowych dość marne. Teraz "rządzi" pełna klatka. To stereoty sprzętu dla profesjonalistów, ale.. jak ja przyrównać do aparatów wielko, czy nawet średnioformatowych wypada całkiem marnie. A co dopiero lustra z matrycami aps-c czy inne, jeszcze mniejsze sensory?

W każdym razie, jeśli chodzi o temat. Jak dla mnie są dwie szkoły. Ludzie, którzy fotografia zajmuja sie na codzień i nie jest to tylko ich pasja czy robienie zdjęć kwiatków polecą albo Nikona albo Canona (zazwyczaj w zależności od tego na jakim sprzęcie sami pracuje - każdy ma swoje wady i zalety, ale właściwie... to sprzęt podobnej klasy) No, chyba ze ktoś poleci Ci na poczatek Leicę czy Hasselblada - nawet jeśli Cię stać - nie kupuj. To kompletnie inne aparaty i mimo tego, że jakością wykonania jak i obrazowania właściwie nie mają sobie równych raczej nie bedziesz wiedział jak taki sprzęt obsłuzyć i mocno Ciuę ograniczy (chociaż by taki HAsselblad H4D z centralna migawką.

Wszystkie inne opcje, czyli Sony, Olympusy, Pentaxy i.. co tam jeszcze robi lustrzanki sobie odpuść.
Sony - ta firma robi wszystko. robieniem lustrzanek zajęła sie bardzo niedawno, bo moda. NIe dość, ze tak włąściwie nie ma do tego za duzo akcesoriów to są drogie i z tego co wiem, kończą sie raczej na półprofesjonalnych modelach.
Olympus - troszke teraz odchodzi od lustrzanek na rzecz innych dziwnych wynalazków.
pentax... ehh.

Oczywiście - to tylko w wypadku jeśl naprawdę chcesz zająć sie fotografią. Jesli Ci zależy na zrobieniu kilku zdjeć w dobrej jakości i pobawieniu się obiektywem, którym steruje sie ręcznie (swoja droga, stałki rządzą!) kup co tylko CI sie spodoba i będzie najtańsze. Ale.. są tez zaawansowane kompakty działające podobnie do lustrzanek. Chociażby Fuji HS20.
Jeśli natomiast myslisz o tym poważnie, będziesz chciał sie rozwijać i rozwijać swój sprzęt - przesiąść się kiedys na pełną klatkę, kupić lepsze obiektywy czy dokupić dobrą lampę... kup Nikona. Najlepiej coś powyżej modelu D60 (nie znam sie na tych nowych... w każdym razie chodzi o to żeby miał wbudowany w puszkę silnik AF)
NO, ostatecznie Canona.

Pozdr.
P

środa, 26 października 2011, 15:54

Jeżeli nie chcesz wchodzić w system tylko chcesz mieć aparat do, powiedzmy potrenowania - Sony będzie niezłe. Jeżeli zaś zamierzasz wejść w system - odradzam. Wydaje mi się, że Sony w chwili obecnej obrało zły kurs, jeżeli chodzi o konstrukcję aparatów i to zwłaszcza zaawansowanych. O cenach napisali poprzednicy - polityka jest samobójcza. Stwierdzam to z bardzo wielką przykrością jako posiadacz 300, z której jestem zadowolony. Jednak, kiedy mi padnie, to wątpię, by następny zakup to było Sony :?

poniedziałek, 31 października 2011, 23:58

Ja też miałam na początek alfę 300, ale oprócz tego, że była prosta w obsłudze i początkowo zdjęcia wychodziły świetne, jak na moje początki, aparat zaczął mi się dość szybko psuć, z reklamacją nie było problemu, ale trochę się zraziłam do sony.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 11:57

Polecam przeczytać:http://www.swiatobrazu.pl/najczesciej-zadawane-pytania-co-jest-lepsze-dla-amatora-kompakt-czy-lustrzanka-23863.html

środa, 23 listopada 2011, 00:00

Jacek2004 bardzo dobrze odpisałeś. Na tym etapie nie jest tak bardzo ważny sprzęt. Nieważne czym robisz zdjęcia, ważne jak je dobrze potrafisz uchwycić.

poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 12:22

Polecam Sony Alpha - te modele są bardzo dobre

poniedziałek, 17 września 2012, 02:59

@zuzanna88GB: a możesz coś więcej powiedzieć? Ja chcę dopiero potestować sobie Alphy, więc jestem ciekaw opinii tych, którzy już mieli do czynienia z tymi lustrzankami. Możesz coś więcej powiedzieć, dlaczego uważasz, że są bardzo dobre?

piątek, 5 października 2012, 03:41

fis dzięki za linka. A c do wyboru aparatu to kazdy ma własne jakieś upodobania jednemu sie spodoba a drugiemu nie

sobota, 10 listopada 2012, 03:07

Ja bym proponowała Canona EOS 400D na początek- tryb auto i łatwość obsługi.

piątek, 23 listopada 2012, 21:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona