Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 21:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jaki jest odpowiedni obiektyw do sony a 500 ??? 
Autor Wiadomość

Post jaki jest odpowiedni obiektyw do sony a 500 ???
jaki jest odpowiedni obiektyw do sony a 500 ??? dla poczatkujacego amatora....

na pewno jest to często zadawane pytanie, czaytalam wiele opini na ten temat i
przeglądałam kilka starszych tematów ale się pogubiłam ;)....aparatem sony z podstawowym kitem DY18-55 robię zdjęcia od 6 -miesiecy i chyba mi to juz nie wystarcza szczególnie jeśli chodzi o plener ....czy wogóle ma sens kupowanie czegoś innego czy powinnam jeszcze pozostac przy tym co mam ...?

Z góry dzięki za odpowiedz :grin:

środa, 2 marca 2011, 05:04

Post Re: jaki jest odpowiedni obiektyw do sony a 500 ???
Wszystko zależy od tego jaki typ zdjęć najbardziej Cię interesuje i w któą stronę chciałabyś pójść. Ja na Twoim miejscu zainwestowałabym w stałkę. Sama chcę to zrobić w swoim przypadku bo póki co do swojego nikona mam tylko 18-125 i chcę kupić stałkę do portretów. Spotkałam się z opiniami, że 85mm 1.4 albo 1.8 jest dobrym rozwiązaniem, tu możesz poczytać o takim obiektywnie Samyanga : http://www.xxxxxx.pl/sklep/samyang_85mm_f1_4_if_mc_sony-p-1308.htmltyle ze on ma manualne ustawianie ostrości i miła cene.
p.s. nazwa sklepu to fototip tam w linku, nei wiem czemu zbereźne rzeczy wychodza o.O

Ostatnio edytowano środa, 2 marca 2011, 19:35 przez nikonfan, łącznie edytowano 2 razy

środa, 2 marca 2011, 12:04

dzieki za pomoc ...
jak narazie to robię sporo fotek krajobrazowych i portretów i może to zabrzmi smiesznie ale kiedy zaczynałam to z przymusu gdyż fotografia okazała sie najleprzym środkiem kontakt z moim autystycznym synkiem , całkowicie mnie to pochłoneło ......i nauczyło cierpliwości .Myślę ze moja wiedza na temat fotografi jest jeszcze bardzo uboga zastanawiam sie nad nabyciem poradnika albo ksiązki może mi cos porodzisz...?
odnośnie obiektywu to całkiem mi przypasował Tamron AF70-300... jaka jesy twoja opinia?

środa, 2 marca 2011, 15:26

Pierwsza najważniejsza książka która musisz przeczytać to ; instrukcja obsługi twojego aparatu ;)
Ja sukcesywnie staram się nabywać pozycje z tego artykułu
[url]http://www.fotomaniak.pl/14523/13-ksiazek-o-fotografii-ktore-warto-przeczytac/
[/url]

środa, 2 marca 2011, 19:35

tak to prawda najpierw należy poznać własny sprzęt co nie jest wcale takie łatwe dla amatora....ja jestem gdzieś w połowie drogi....dzięki za linka do stronek ....pozdrawima:)

środa, 2 marca 2011, 22:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]