Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 19:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Plamki na zdjęciach Sony a 380 
Autor Wiadomość

Post Plamki na zdjęciach Sony a 380
Na moich fotkach pojawiają się plamki. Są to dwie czarne kropki zawsze w tych samych miejscach. Postanowiłem przeczyścić obiektyw i nic. Włączyłem opcję czyszczenia matrycy i nic. Psuło mi to zdjęcia na tyle że w końcu odkręciłem obiektyw i dmuchnąłem do środka gruszką. Plamki zniknęły. Niestety po kilku dniach pojawiły się znowu dokładnie w tych samych miejscach. Nie wiem czy problem wynika z matrycy, lustra czy obiektywu proszę o pomoc.

piątek, 6 stycznia 2012, 15:09

Post Re: Plamki na zdjęciach Sony a 380
To zapewne jest zabrudzenie matrycy, tez kiedyś tak miałem. Czyściłem zna sucho i taka sama sytuacja jak u ciebie, czyściłem i czyściłem, nadal widać kropki przy f 22, przy mniejszych nie. U ciebie plama może być tłusta i gruszką nie zdziałasz, spróbuj z damskich rajstop zrobić coś co czyszczenia i delikatnie po plamce trochę może pomoże jeśli nie to oddaj do serwisu.

sobota, 7 stycznia 2012, 19:10

Post Re: Plamki na zdjęciach Sony a 380
a jeszcze lepiej weź odkurzacz! albo karczera ..ostatecznie szlifierkę kątową - najwyżej zajedziesz filtr.

jak nie dało radyu gruszką a Ty nie czujesz się pewnie - jedź z tym do serwisu. za matryce fx zapłąciłem niedawno troszke ponad stówe w NIkonie, za coś mniejszego pewnie z 80zł to nie są duże pieniądze. a warto
i.. NIE CZYŚĆ MATRYCY RAJSTOPAMI!!! jak juz chcesz czymkolwiek dotykać sensora(a raczej filtra, ale.. co za roznica? :p) to kup sobie specjalne szpatułki do tego przeznaczone.

sobota, 7 stycznia 2012, 22:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]