Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 17:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Obiektyw do Alfy 350. 
Autor Wiadomość

Post Obiektyw do Alfy 350.
Witam, chciałbym was zapytać jaki polecacie obiektyw do a350, myśle nad szkłem sony 50 mm f/1.4, czy polecacie coś jeszcze ze stałoogniskowych 50? I jeszcze chciałbym podpytać o jakiś sprawdzony polecany obiektyw zmiennoogniskowy z szerszym kątem. Pozdr

piątek, 5 października 2012, 19:31

Post Re: Obiektyw do Alfy 350.
Przyłączam się do pytania :)

niedziela, 7 października 2012, 18:39

Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz. W zasadzie masz w czym wybierać, bo wszystkie obiektywy z mocowaniem α pasują do A350. pasuja równiez obiektywy Minolty, Konica Minolta α / MAXXUM / DYNAX z mocowaniem bagnetowym typu A. A jesli chodzi o konkretne obiektywy, to oprócz wspomnianego 50/1,4 polecam Ci również SAL-50F28, czyli 50mm 2,8 macro. Jest naprawdę rewelacyjny.

środa, 10 października 2012, 22:48

Ja mogę polecić Tamron 11-18, szerokokątny fajny obiektyw, sprawdza się oczywiście najlepiej w fotografii krajobrazowej, architektury, w pomieszczeniach i reportażu. Pozdrawiam.

czwartek, 30 maja 2013, 16:33

Nowy Sony 50mm 1.4 to koszt około 1,4 tys. zł, więc może lepiej poszukać używanej Minolty AF 50mm 1.4 - można trafić zadbaną sztukę za połowę ceny odpowiednika Sony. Nie wiem jak Sony, ale Minolta to głównie metal i szkło - solidna konstrukcja, przy pełnej "dziurze" daje miękki, ale jednocześnie ostry obraz, idealnie nadaje się do portretów, mam i polecam.

Z szerokokątnych używam Sigmy 10-20 - doskonałe szkło do krajobrazu, ale nie tylko. Na pełnej "dziurze" ostrość nie powala, ale takie obiektywy i tak przymyka się dla zwiększenia głębi ostrości - przy f8 szkiełko rysuje już naprawdę ostro. Dużą zaletą tego obiektywu jest zachowanie pod światło i minimalne zjawisko aberracji chromatycznej.
Przy fotografowaniu z niewielkiej odległości daje efektowne przerysowania, które ja lubię wykorzystywać przy zdjęciach samochodów, samolotów, lokomotyw itp.

piątek, 31 maja 2013, 17:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]