Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 09:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 A6000 - pytania do posiadaczy 
Autor Wiadomość
Post A6000 - pytania do posiadaczy
Witam
Zakupiłem ostatnio A6000 i próbuje się go nauczyć :) wiadomo, od amatora do fotografa daleka droga. Mam pytania typowe do posiadaczy tego modelu.
Większość pytania odnosi się do ustawień automatycznych, do manualu mam nadzieję kiedyś dojdę.

1. Robią zdjęcie portretu wybieram scenę Portret, ale w tym momencie mam rozmazane tło. A chciałbym np. zrobić zdjęcie na tle gór, ale wyraźnych gór. To mogę wybrać krajobraz. Ale znów w krajobrazie nie jest dostępne wykrywanie twarzy.
2. Rozumiem, że wykonywanie panoramy zawsze jest takie głośne?:) Wiem, że to migawka który robi zdjęcia i potem je skleja tak?
3. Zastanawia mnie jedno - różnica między lepszą a inteligentną automatyką, którą wybrać i kiedy? I dlaczego w przypadku automatyka aparat sam ustawia sceny jak dziecko, pod słońce a ja nie mogę właśnie takich scen w opcji SCN wybrać bo ich fizycznie nie ma.

sobota, 20 sierpnia 2016, 19:57

Post Re: A6000 - pytania do posiadaczy
1. Program portret tak działa. Jak oddalisz osobę fotografowaną od obiektywu tło będzie wyraźniejsze. Przy obiektywie kitowym wg mnie jakość i efekty są jednak słabe.

Ja również jestem amatorem i po dłuższym analizowaniu kupiłem strzałkę SEL 18F35 i dopiero tu możesz robić piękne portrety. Jak ustawisz obiekt i przysłonę tak uzyskasz to co potrzebujesz, czyli "rozmazane" albo wyraźne tło.

Wiem że obiektyw kosztuje. ale po jego zakupie poczujesz jakbyś kupił nowy aparat o klasę wyżej.

2. Nie robiłem panoramy lepiej zrobić wg dobre zdjęcie 2 / 3.

3. Lepsza automatyka używa HDR przy tych samych programach. Po tym jak kupiłem stalkę przestałem z tego programu korzystać. Ustawiam program P i najwyżej sam włączam DRO lub HDR.

czwartek, 25 maja 2017, 13:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]