Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 11:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 jakiego soniacza,thx za help!!! 
Autor Wiadomość

Post jakiego soniacza,thx za help!!!
Witam.Problem natury takiej jak kazda:)))Kupuje sobie aparacik.Upatrzylem juz sobie Canona S1 IS, ale tak sobie mysle ze chyba bardziej przydalby mi sie jakis bardziej plaski aparacik,taki ktorego mozna wepchac do kieszeni.Niestety nie znam sie na Soniaczach dlatego prosze Was o pomoc.Mysle moglbym na taki aparat wydac do 2000 pln.Wazne jest tez zeby krecil filmiki z dziewkiem.A zdjecia??Wiadomo - wysokiej jakosci:) Dzieki za wszelka pomoc.POzdrawiam.

wtorek, 6 kwietnia 2004, 23:19
Moderator

Dawno Cię tu nie było :)

Uważam, że lepiej wybrać inna firmę niż Sony. Tylko, że tutaj te filmiki stwarzają problem, bo nie umiem odnaleźć w pamięci aparatu, który rejestruje sekwencje w rozdzielczości 630x480, przy 30 fps i jeszcze bez ograniczeń czasowych, który byłby niewielki i jeszcze godny polecenia.

Możesz nie mieć wyboru poza Sony :(

wtorek, 6 kwietnia 2004, 23:54

Sony? Upatrzony przez Ciebie Canon to ultra zoom - ciężko jest zaoferować cokolwiek w ofercie Sony do 2000 zł o porównywalnych możliwościach...

Małym, pseudokieszonkowym UZ (najmniejszy na świecie w tej kategorii) jest nowy Olympus C-760 - kosztuje poniżej 2000 złotych, więc może byłby dla Ciebie interesującą propozycją? Rejestruje filmy w rozdzielczości 640x480 z dźwiękiem do wyczerpania pojemności karty - niestety format wyjściowy to mov z 15fps. Od biedy ten aparat godzi wszystkie cechy, które wydają sie dla Ciebie ważne. To ta sama kategoria co wspomniany Canon - nie wprawdzie stabilizacji obrazu, sanek pod lampę, itp., ale też cena jest zdecydowanie niższa. Oczywiście jest jeszcze Minolta Z1 - jeszcze tańsza, ale wyraźnie mniej kieszonkowa.

Natomiast Sony... No cóż, jakością zdjęć niestety nie zabijają, chociaż złe nie są. Jeżeli już to z serii Px2 proponowałbym P72, ale bez fanatyzmu.

Pozdrawiam.

środa, 7 kwietnia 2004, 00:46

Wbrew pozorom wcalnie nie zniknalem, tylko przestalem zadawac pytania a ze sa madrzejsi do ich udzielania to sie od tego wstrzymalem:)Na forum dalej jestem na bierzaco:)

No wiec tak - o soniaczu pomyslalem poniewaz przeczytalem o nim w chipie, gdzie napisali ze sprzedaz aparatow Sony w tym(albo ubieglym,nie wazne) roku jest najwieksza,bijac Canona czy nawet Minolte. POmyslalem - hmmm musi cos w tym byc. Poza tym zastanawialem sie czy nie ma czegos co przypominaloby wspomnianego wczesniej Canon S1 IS a miescilo sie w kieszeni.To byloby najlepsze rozwiaznie.Tylko co wybrac? Myslalem tez o Casio, ale zupelnie sie nie znam na tych aparatach,nigdy o nich nie slyszalem nie widzialem zdjec etc.(bylem zaslepiony Canonami i Minoltami....:) )Tak wiec pozostane chyba przy Owym Canonie,ale o niego pytac bede juz na stosownym forum.
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

czwartek, 8 kwietnia 2004, 09:09

Bosheeeee, tylko nie Sony, HP, Fuji i Kodak ! Proszę nie !!!!

http://www.negatyw.org

czwartek, 8 kwietnia 2004, 10:03

a ja mysle Cichy ze nie jestes obiektywny - ja szczerze mowiac gdybym mial wybrac miedzy canonem S1 IS a Panasonic lumix FZ-10 (podobne cenowo) wybralbym panasonica choc firma nie slynie z aparatow fotograficznych. Wiec jesli chce ktos soniaka to niech kupuje, soniak i tak robi jedne z najlepszych matryc - soniasz nie jest zly, powiedzialbym ze jest calkiem niezly :)

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

czwartek, 8 kwietnia 2004, 10:27

Oczywiście, nie można z góry zakładać, że coś jest złe, bo to... (tu nazwa firmy). Jednak aparaty Sony są w moim odczuciu średnio atrakcyjną ofertą; szczególnie odnosi się to do tańszych jak właśnie seria P-x2 - jakość zdjęć jest przeciętna a cena dosyć wysoka. Lubię Sony jako firmę, ale do cyfrówek nie mam przekonania. Matryce matrycami, ale ta oryginalna optyka... Z drugiej jednak strony - na pewno nie jest to zły sprzęt, po prostu na ogół w tej cenie można znaleźć coś lepszego.

A akurat o Panasonicach z serii FZ czytałem i słyszałem dużo niedobrego... Zapewne sam wybrałbym z tych dwóch Canona, gdybym miał taki dylemat.

@Sir Maverick
Rozumiem, że Olympusa nie bierzesz pod uwagę?

Pozdrawiam.

piątek, 9 kwietnia 2004, 00:54

Ginty powiem tak - Olympus jak najbardziej i duzo o nich myslalem, zwlaszcza o C-750,wiem ze to super sprzet,ale Olki z tego co wiem maja(jak dla mnie) jedna wade - filmy!! :( Po pierwsze bez dzwieku,a po drugie w niskiej rozdzielczosci.Wiem ze aparat jest po to zeby robic zdjecia(i wlasnie dlatego kupuje aparat a nie kamere), ale mysle ze krecenie krotkich filmikow moze bac rownie fajna zabawa jak i pamiatka.Canon S1 IS kreci naprawde swietne filmy i to jest jego duzym plusem,poza tym mysle ze nie zostaje az tyle w tyle za Olkiem jesli chodzi o jakosc zdj.A biorac pod uwage fakt ze jestem poczatkujacym fotografem to mysle ze nie zauwaze tej przepasci miedzy Olkiem 750 a S1 IS(a slowo przepasc jest chyba za mocnym okresleniem).

Wiem ze jesli ktos sie upiera przy aparacie z mozliwoscia krecenia filmow, to najchetniej powiedzialoby sie takiemu - kup sobie kamere, ale uwierzcie mi ze dla takich jak ja(czyli fotoamatorow)filmy sa naprawde duzym plusem.Zaluje niemilosiernie ze c-750 nie ma tych filmow, bo w takim wypadku wybralbym na pewno jego. Czekam na Wasze obiektywne opinie(bez textow "kup se kamere") i raz jeszcze dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

piątek, 9 kwietnia 2004, 13:20

oly 750 już rejestruje filmy z dźwiękiem.. a jeśli zależy Ci na większej rozdzielczości to może minolta z2?

piątek, 9 kwietnia 2004, 16:46

Ktoś orientuje się, czy jest już dostępny Olympus C-770? Bo w kategorii filmów ma spore szansę na detronizację dotychczasowych liderów (Z1/Z2/S1), a jakością zdjęć dużo im ustępować raczej nie będzie...

piątek, 9 kwietnia 2004, 19:38

Wiesz myslalem naprawde duzo i Z2 i to jest wlasnie ten problem.Caly czas wacham sie nad S1 IS a Z2. Jesli chodzi o tego Olka 750,to kurcze w rozdzielczosci 320x200(bo chyba taka ona jest,no chyba ze sie myle)nie wiele widac.W tej chwili caly czas mysle o tym S1, chociaz widze ze nikt mi go nie doradza.Qrde,czemu??

piątek, 9 kwietnia 2004, 19:49
Moderator

Chodzi tu głównie o jego kosmiczną cenę... Poza tym według mnie aparat może być rewelacyjny, choć sam o nim nie wiem zbyt dużo (jak inni zresztą), ponieważ nie ma jeszcze testów.

piątek, 9 kwietnia 2004, 21:10

Właśnie z uwagi na filmy polecałem C-760 (czyli następcę C-740) - jest w miarę tani (nawet bardzo jak na dopiero co wprowadzony aparat - z tym, że to 3MPix), jakość Olympusa a filmy stosunkowo niezłe. Jeżeli - jak sam piszesz - postrzegasz pozytywnie Olympusa i odpowiadał Ci C-750, C-760 wydaje mi się interesującą propozycją - szczególnie, że podkreślałeś, jak ważna jest dla Ciebie wielkość aparatu, a nowe C-760/765/770 są najmniejszymi UZ świata. Jeszcze ciekawszym aparatem jest C-770 Movie, który wyraźnie jest odpowiedzią Olympusa na lekceważony dotąd temat "filmików" - obawiam się jednak,.że będzie sporo droższy. Z tego też powodu mam zastrzeżenia do Canona - mimo że to pierwszy UZ Canona, zapewne poniżej pewnego poziomu nie zejdzie - jednak jak na debiut (i niezależnie od tego) Canon rozpoczął z zasmucającego pułapu cenowego. Aparat jest być może dobry, ale cena dziwna...

@TomekK
Dlaczego C-770 ma ustępować jakością zdjęć Z1/Z2/S1? Skoro C740/750 nie ustępowały Z1 (nie chcę rozpoczynać tradycyjnych polemik), a S1 to pierwszy UZ Canona (pewnie dobry, ale czy od razu wybitny?)... Olympus zawsze traktował filmy jako dodatek i nic nie wskazuje, by w C-770 ich lepsza jakość oznaczała pogorszenie jakości zdjęć. Po prostu w końcu zauważyli, że wielu klientów ucieka im z powodu tego - jak się okazuje - istotnego bonusa, jakim są przyzwoicie wykonane filmy.
Nie wiem zatem, jak tam z filmami (jakość to jedno - ale ciekawi mnie, co będzie z objętością plików, może tutaj pojawią się jakieś istotne bonusy; może jakieś nastawy kompresji?), ale oczekuję wysokiej jakości zdjęć. Nie zmienia to faktu, że nie widziałem jeszcze C-770 w sprzedaży - czy to na Allegro, czy w sklepach internetowych. A obawiam się, że cena może być podobnie zniechęcająca jak w przypadku Canona (chociaż cena C-760 bardzo mnie zaskoczyła - na plus).

Pozdrawiam wszystkich.

piątek, 9 kwietnia 2004, 23:27
Ginty mysle ze Olek C-760 to nie jest najlepszy wybor,bynajmniej jak dla mnie.Dlaczego?Ano dlatego ze wbrew temu co napisales filmy sa wrecz fatalne(320x240),poza tym 15fps i to bez dzwieku !! Nie o to mi do konca chodzilo.Bez dzwieku sa zdjecia :) a filmy wrecz musza byc z dzwiekiem :)Jesli chodzi natomiast o c-770 to juz bardziej mi on odpowiada.Filmiki 640-480,dzwiek.Tylko ta cena...ktora wbrew pozorom nie jest nieznana,a wynosi okolo 530-600$. Jesli do wakacji nie spadnie do 450-480$ to nie wiem czy ktos go kupi.Aparat jak najbardziej super,ale podobnie jak s1,straszy cena.Coz pozostaje nam tylko czekac z nadzieja,ze nowsze modele spowoduje spadek ceny ww.modeli.

P.S.
Tak sie zastanawiam czy jest sens kupowac dobry i drogi aparat. W zasadzie juz mozna zaobserwowac podobne zjawisko co w branzy IT(szybki spadek cen,w wyniku pojawienia sie lepszych modeli).Pocieszeniem jest oczywiscie to ze dobry aparat zawsze bedzie robil "wzglednie"dobre zdjecia(relatywnie jednak jego era minie i to szybko).

sobota, 10 kwietnia 2004, 00:28

qrde,przeciez sie zalogowalem....Ten wyzej wymadrzajacy sie gosc to oczywiscie SuperKeny czyli ja :)

sobota, 10 kwietnia 2004, 00:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona