Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 10:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony czy HP ? 
Autor Wiadomość

Post Sony czy HP ?
Zamierzam kupić HP 735 albo Sony DSC P 32. Skłaniam sie bardziej ku HP, bo ma zoom opt. i teleobiektyw oraz długi czas naświetlania, ale przeraża mnie to, że tylu ludziom sie psuje :-(((. Prosze użytkowników obu aparatów o doradzenie mi, który kupić. Z góry dzięki

czwartek, 14 sierpnia 2003, 18:24
Administrator

Ktoś na forum powiedział "SONY to SONY". W tym akurat przypadku zgodzil bym sie z tym.

czwartek, 14 sierpnia 2003, 22:00
Nie polecam żadnego HP. Fotki robi przeciętne, a jak się popsuł (HP720) - martwe piksele, to miesiąc trzymali go w serwisie i wymienili na nowy, który też miał na starcie wadliwe piksele - nie 2 ale już 6. Interwencja w HP nie pomogła. Po upływie kolejnego miesiąca wymienili mi ponownie na inny ale od początku nie zamykała się klapka obiektywu. Poprostu badziewie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to podaje mejla

sobota, 20 września 2003, 01:43

Zdecydowanie wybierz sony, a jezeli masz taka mozliwosc to zamien P32 na P52 jest niewiele drozszy a ma duzo lepsza jakosc

sobota, 20 września 2003, 11:55

nie czytalem twojego pytania ale zdecydowanie
SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY SONY

wtorek, 23 września 2003, 19:14

A teraz cos wiencej. DSC-P32 super aparacik. A moze zamiast p52 p72 tez jest niwiele drozszy, szczegolnie podoba mi sie wysuwany obiektyw.

wtorek, 23 września 2003, 19:20
Post DSC P32
Mam aparacik Sony P32 od czterech miesięcy i jestem baaardzo zadowolony. Robi świetne zdjęcia (do tej pory pstryknąłem ich ponad 2300). Nigdy nic się z nim nie działo. Może nie ma zooma optycznego, ale dzięki temu jest w nim mniej rzeczy mechanicznych które mogą się zepsuć. Poza tym jest mniejszy niż P52 i P72 - zmieści się w każdej kieszeni. Ja wolę mieć w miarę niewielki aparat który mogę zawsze mieć przy sobie, niż większy do którego noszenia potrzebny jest plecak. Dzięki temu mogę utrwalić wszystko co mi się spodoba. Pełna spontaniczność!!!
POLECAM

piątek, 10 października 2003, 22:23
Nad Sony bym się zastanawiał, ale NIGDY HP !!!!!!! To tak, jakbyś kupował aparat Canona, ale nigdy drukarki tej firmy ! Z HP jest dokłądnie odwrotnie...

A co do aparatu - kup Sony. Ja bym wybrał juz Olympusa, a najlepiej NIKON albo CANON, no ale te są droższe.

http://samples.brb.pl/ - tam są sample zdjęc

sobota, 11 października 2003, 14:43
Post Ani to, ani tamto
Cichy: Świetne porównanie. Uważam dokładnie to samo o drukarkach i aparatach HP i Canona.
Elke: HP należy wykluczyć na początku. Ale Sony chyba też nie jest idealnym wyborem. Przede wszystkim - Sony działa na nieziemsko drogich kartach pamięci Memory Stick. Przy zakupie pierwszej karty musisz się liczyć ze stratą 300zł w stosunku do innych kart pamięci. A dokupić trzeba będzie, bo standardowe 16MB, czy nawet 32MB to nic. Jeśli chodzi o cyfrówki ja zastanawiałbym się wśród firm: Minolta, Nikon, Olympus i Canon. Ostatnio kupiłem sobie w podobnej cenie moją pierwszą WŁASNĄ cyfrówkę, Olympusa C-300 Zoom za 1300zł i jestem bardzo zadowolony (jak porobię jeszcze trochę zdjęć, to napiszę coś więcej). Jeżeli wolisz coś tańszego, bez zooma to może Canon A300 za 1000zł? I uświadom sobie dobrze, ile masz pieniędzy, bo wiedz, że fotografowanie cyfrówką nie obędzie się bez: 1. ładowarki, 2. dwóch kompletów akumulatorów 2100mAh, 3. karty pamięci min. 128MB. A to wydatek przynajmniej 250zł, nie mówiąc, co będzie przy droższych niż CF czy SM kartach pamięci.
Warto jest przejrzeć oferty i polować na promocje, bo często można kupić aparat z wyższej półki za te same pieniądze.
Aha, i dla jasności - Sony nie jest raczej najlepszym wyborem, ale też nie jest ZŁYM wyborem. Raczej nie powinieneś mieć z nim problemów. Twierdzę tylko, że można te pieniądze wydać korzystniej.

sobota, 11 października 2003, 15:13
Post Re: Sony czy HP ?
:( obecnie moj "hapek" (935) jest w serwisie. Po prostu padł. Nie zgadzam sie z poglądem że robił fatalne fotki, bo były ostre jak żyletka - 5 mln. pix. Trzeba dodać że hapekiładnie oddają kolor . A to że padają, no cóż... Polecam Canona - Power Shot G5 - super maszynka !

sobota, 11 października 2003, 19:00
HP vs SONY - TYLKO SONY - karty moze drogie ale sprzet bardziej niezawodny i z tego co slyszalem za oplata mozna przedluzyc gwarancje na 3 do 5 lat

sobota, 11 października 2003, 21:22
No ja mam nadzieję, że nie porównałeś HP 935 z Canonem G5 :) To jakby Fiata 1500 porównać do Golfa 1500 :) Sam mam G5, ech, co za maszyna... Naprawdę aparat wart wydanej kasy. Testuję go już tydzień i jeszcze nie doszukałem się wad...Ktoś mówił o wizjerze zbyt blisko obiektywu. A kto w cyfrówce kadruje z wizjera ? :) Ja nie. No cholera nie ma wad ten aparat. Nawet z ręki w nocy wychodzą nieporuszone fotki, jak się ładnie dobierze czas i przysłonę :-) Jeszcze pilot do tego wymyślili :-) Heh.. Jak znajdę wadę w G5 to będę alarmował. :-) Może braj języka polskiego w Menu ? :) Hihi...

A do autora pytania - HP vs Sony - Oczywiście wybierz... Canona A60/70 :))

niedziela, 12 października 2003, 00:45
Przeczytaj moge http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=389
już będzie wszystko wiadome. Fakt HP gdy był sprawny to robił dobre jakościowo zdjęcia, ale....

poniedziałek, 13 października 2003, 08:20
Post dlaczego nie HP
witam

nie bardzo rozumiem wasza niechec do HP, sam posiadam model 850, i jest naprawde super, zdjecia robi galantowe (lepsze niz np C740 choc ten ma wiecej bajerów),ma ladny zoomik, bezawaryjny,zadnych problemow i stresow,jeszcze nigdy mi sie nie zawiesil.

Pozdr

środa, 10 grudnia 2003, 02:22
Post Re: dlaczego nie HP
npb napisał(a):
witam

nie bardzo rozumiem wasza niechec do HP, sam posiadam model 850, i jest naprawde super, zdjecia robi galantowe (lepsze niz np C740 choc ten ma wiecej bajerów),ma ladny zoomik, bezawaryjny,zadnych problemow i stresow,jeszcze nigdy mi sie nie zawiesil.

Pozdr

Życzę dalszej bezawaryjnej pracy HP

. A GWARANCJA SIĘ KOŃCZY ... :wink:

piątek, 12 grudnia 2003, 09:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona