Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 04:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Akumulatory 
Autor Wiadomość
Post Akumulatory
Witam.
Posiadam aparat Sony V1 i planuję zakup do niego dodatkwego akumulatora (lub nawet dwóch), gdyż ten dostarczony wraz z aparatem jest co najmniej słabiutki. I tu moje pytanie : cena oryginalnego soniacza jest po prostu chora! Rozglądam się zatem za jakimiś tańszymi zamiennikami (gł. na Allegro). Jakie polecilibyscie akumulatory? Jakimi parametrami powinienem sie kierować przy wyborze? Czy istnieją sprawdzeni producenci, a wyroby innych nadają się do śmietnika? Warunkim dla mnie jest przede wszystkim długi czas pracy.

sobota, 2 października 2004, 13:13
Na prawdę nikt nic nie wie w tym temacie ? ... :(

sobota, 2 października 2004, 21:22

Chłopie, minęło zaledwie parę godzin, a nikt na tym forum raczej nie ma V1.

Jak dla mnie do przeżycia są forevery, najlepsze z podróbek.

sobota, 2 października 2004, 23:36

Oryginał to oryginał. Z drugiej strony wiem, że ich ceny powalają... Co do marek - proponuję Ci udać się na forum... komórkowe. Zdecydowanie więcej ludzi używa zamienników akumulatorów do komórek - mają w tym większe doświadczenie. A te firmy robią też chyba akumulatory do cyfrówek.

niedziela, 3 października 2004, 11:55
Post zamiennik - pierwsze wrazenia
Kupilem na Allegro zamiennik FC11-ki za ok. 100zl. Jest to 800 a nie 700 jak w orginalnym aku i trzyna calkiem calkiem... Na Sonykowskim przecykalem ok. 2h a tutaj mile sie zaskoczylem - ponad 3h. Chociaz nie bede az tak zachwalal gdyz kupilem go wczoraj i nie wiadomo jak dlugo tak pochodzi! :-) Obym niczego nie wykrakał... Ale po prostu cena akumulatora Sony byla powalajaca i nie mialo sensu placic takich pieniedzy!!! Zastanow sie nad tym...

wtorek, 5 października 2004, 16:10
Mnie również te z Allegro za stówkę wydają się jak dotąd najrozsądniejszym wyborem.
Druga kwestia. Sposób ładownia akumulatorków : to rozwiązanie wydaje mi się potwornie niewygodne (trzeba podłączyć aparat do zasilacza i odczekać 2-3 godziny). Pytanie rozchodzi się o ładowarkę, do której można by wsadzić sam akumulatorek. Jakoś nie znalazłem informacji na temat takiego gadżetu. Może ktoś z Was słyszał o takierj ładowarce, jaśli tak ile toto kosztuje i gdzie można to zakupić?

wtorek, 5 października 2004, 19:57
jeśli chodzi o zamienniki do V1 to kupując taki ryzykujesz dużo. Znane są przypadki (z jednego forum http://www.*.de) ze takie akku są dobre na ok. 6 miesięcy użytkowania, później nastepuje drastyczny spadek wydajności i nadają się najwyżej do kubła. Więc moja rada to kupno oryginału. No chyba że chcesz zaryzykować, ale jak coś się stanie to potem nie płacz :) Pzdr

środa, 6 października 2004, 07:24
Moderator

Forever to beznadziejna marka. Czy nie ma innych produktów?

środa, 6 października 2004, 11:50

Nie wiem jaki symbol ma bateria z V1 ale GP robi zamienniki do Canona (typ.511) G5,300D i wiele innych to wydatek ok 150 zł. Jak jakiś no name kosztuje 100 zł to wydaje mi się, że te 150 nie jest aż tak dużo.

środa, 6 października 2004, 14:01

Czemu beznadziejna? logo brzydkie? :) Nie ma moze napisane GP ale jak nie widac roznicy to po co przeplacac? :D Ci co mają bardzo chwalą ci co nie mają krytykują... dokladnie jak z minolta z1...

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

środa, 6 października 2004, 14:26

nie mam doswiadcznia z aku AA forever ale mam spore soswiadczenie z aku tej firmy do telefonow i UPS'ow - i powiem tak: nie ma bardziej tandetynych akumulatorow niz Forevery

W telefonach padaja zupelnie po okolo 6 miesiacach, w ups'ie padly zupelnie jeszcze szybciej a kosztowaly pare stowek.

środa, 6 października 2004, 14:28

To niestety potwierdzam... Mialem w upsie Ale o aku AA nie moge powiedziec zlego slowa

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

środa, 6 października 2004, 14:44
Moderator

Vendeur.:
Czemu beznadziejna? logo brzydkie? :) Nie ma moze napisane GP ale jak nie widac roznicy to po co przeplacac? :D Ci co mają bardzo chwalą ci co nie mają krytykują... dokladnie jak z minolta z1...

Wiesz, nie lubię osób, które twierdzą, że wiedzą lepiej niż ja, z jakim towarem mam styczność i podważają moje opinie sami nie wiedząc co piszą. Akurat po Tobie się tego nie spodziewałem... ;).

Wypowiedź kolegi powyżej potwierdza moje zdanie. A dodam jeszcze, że rewelacyjne aku Forever o pojemności 2400 mają w rzeczywistości 2000 mAh. Padają bardzo szybko, są nieco grubsze niż przewidują to wymiary standardowe i się czasami nie mieszczą do urządzeń. Coś jeszcze?

Mam kontakt z ludźmi, którzy handlują nałogowo akumulatorami i według nich nie ma większego badziewia niż Forever. Podobnie z Camelionem. Znajomy kupił ostatnio 4 aku R20 wydał 100 zł i 2 mu padły - przestały się ładować.

Dlatego nigdy nie zmienię mojej opinii odnośnie tych marek. Mam w przeciwieństwie do innych rozeznanie i dowody na ich słabą jakość.

PS. Oczywiście, że ludzie, którzy kupili sobie Forever będą z nich zadowoleni, skoro w życiu nie widzieli i nie używali produktów innej marki.

środa, 6 października 2004, 14:49

No więc ja na 2400 forever z a60 spokojnie robię po 500 fotek ( choć jest to raczej zasługa canona który pijakiem nie jest). Mają już ok 60 cykli (discman) Mieszczą się do wszystkiego. Jestem z nich zadowolony, uważam, że to dobry wybór. W momencie kiedy je kupowałem GP wychodziło 2 razy drożej... Chciałem kupić lepszą ładowarkę. Chociaż jak padną to kupię inne, teraz już GP czy energizer jest niewiele droższy...
PS. Jakie akumulatory są wg Ciebie najlepsze i najkorzystniejsze cenowo? biorąc pod uwagę np. allegro

środa, 6 października 2004, 15:50

Najlepszy stosunek cena/jakosc wsrod tech lepszych maja energizery

środa, 6 października 2004, 16:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona