Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 08:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 dsc-f717 pytania 
Autor Wiadomość
Post dsc-f717 pytania
Witam, od 3 dni jestem szczęśliwym (jak narazie) posiadaczem SONY DSC F717, Dałem za niego 2949 zł w internetowym sklepie cyfrowe.pl i dostałem jescze karte 256 mb . Zrobiłem już mase dobych fotek, ale nasuwa mi się kilka pytań ( być może dlatego że jestem amatorem przez duże A , i jeszcze niezbyt liznąłem tematyki fotografii cyfrowej). Aparat bardzo dobrze wykonany, ekran LCD osłoniety plastikiem (bardzo dobre rozwiązanie), bardzo dobrze trzyma się ręki... Mam kilka pytań do osób posiadających ten produkt:
- gdy nastawiam funkcję oglądania zdjęć musi minąć ułamek sekundy (około) żeby zdjęcie ładnie wyglądało (czy to normalne) ?
- w ciemnych mkiejscach wysyła wiązki laserów na płaszczyznę którą fotografujemy (w instrukcji wspominają o tym)..
-czy ktoś korzystał z funkcji robienia zdjęć portretowych (jak nastawie na tą funkcję to tło za osobą którą fotografuję nie robi się białe)
OKI TO BY BYŁO NA TYLE .. PROSZĘ O ODPOWIEDŻ OSOBY POSIADAJĄCE TEN MODEL APARATU ... :lol:

wtorek, 5 października 2004, 13:50

Nie mam tego aparatu ale zastanawialem sie nad kupnem tego modelu. Doszedlem do wniosku ze lepsze sa Canony a za ta Cene mialbys spokojnie Canona G6 (7Mpx) z karta 512 MB. Co do fotek nocnych to faktycznie mozna nawet na dpreview zobaczyc ze istnieje taka funcja robienia nocnych zdjec przy pomocy metody o ktorej napisane jest w instrukcji. Co do reszty pytan to nie mam pojecia :D

wtorek, 5 października 2004, 14:11

Post Re: dsc-f717 pytania
Bartek21 napisał(a):
-czy ktoś korzystał z funkcji robienia zdjęć portretowych (jak nastawie na tą funkcję to tło za osobą którą fotografuję nie robi się białe)
OKI TO BY BYŁO NA TYLE .. PROSZĘ O ODPOWIEDŻ OSOBY POSIADAJĄCE TEN MODEL APARATU ... :lol:

No pewnie ze sie nie robi biale, a czemu ma sie robic biale??? w progrmie portretowym tlo powinno byc rozmyta a pierwszy plan ostry. Skad pomysl o bialym tle? - no chyba ze stawiasz osobe na tle np. bialej sciany i sciana wychodzi ci czarna a nie biala - to by bylo juz podejzane ;)

wtorek, 5 października 2004, 14:19
Bartek21 napisał(a):
- gdy nastawiam funkcję oglądania zdjęć musi minąć ułamek sekundy (około) żeby zdjęcie ładnie wyglądało (czy to normalne) ?

tak
Cytuj:
- w ciemnych mkiejscach wysyła wiązki laserów na płaszczyznę którą fotografujemy (w instrukcji wspominają o tym)..

ale o co chodzi ? jakiś problem masz z tym? jakbyś nie wiedział to ma pomagać ostrzyć w ciemnych pomieszczeniach, ale jak ci przeszkadza to wyłącz to menu hehe
Cytuj:

jaja sobie robisz? :shock:

środa, 6 października 2004, 08:39

sq8shq napisał(a):
Bartek21 napisał(a):

no chyba ze stawiasz osobe na tle np. bialej sciany i sciana wychodzi ci czarna a nie biala - to by bylo juz podejzane ;)

Wcale nie takie podejżane bo jak by robił w negatywie to biała ściana byłaby czarna :P

ale tak wogóle to śmiać się trzeba z takich rzeczy. Nie wiadomo czy kolega sobie wymyślił z tym białym tłem, ale dofcipp dobry <lol>

wtorek, 12 października 2004, 22:05
DOBRA ZAMKNIJMY TEN TEMAT JUZ BO SIE WSZYSCY SMIEJĄ :x

środa, 13 października 2004, 11:19

Charlie napisał(a):
Wcale nie takie podejżane bo jak by robił w negatywie to biała ściana byłaby czarna :P

No tak, mozna jeszcze robic pod ostre swiatlo z pomiarem punktowym na osobe - wtedy tlo tez wyjdzie biale a wzasadzie przepalone no ale generalnie biale ;)

środa, 13 października 2004, 11:28
Ale jajka z tym białym tłem. Trochę się pośmiałem. Dobre. Ale Bartku to żaden wstyd nie wiedzieć od tego jest forum.

niedziela, 13 lutego 2005, 20:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]