Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 05:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 SONY 717 CZY SONY 828 
Autor Wiadomość
Post SONY 717 CZY SONY 828
Witam
Mam kolejny dyleamt co do kupna aparatu na początku chciałem Canona 300d ale ze względu rodzaj pracy ten aparat mi nie odpowiada i tutaj mam następujące pytanie :
który model byście mi proponowali:
1.SONY 717 - CENA OK 2500PLN
2.SONY 828 - CENA OK 3400PLN (cenny pochodzą z allegro)
Czytałęm juz dużo postów na temat tych modeli i dużo minusów dostał nowy model Sony 828...
A jeszcze jedno aparat ma mi służyć do inwentryzacji architektonicznych
gdzie bardzo często wykorzystywany jest zoom i wielkość zdjęć, ponieważ często zrysowywuje wymiary ze zdjęć ,jak i do amatorskigo pstrykania
także interesują mnie tylko te dwa modele
Proszę o opinie użytkowników tych modeli 8)
pozdrawiam Daniel

piątek, 5 listopada 2004, 12:19

Owszem 828 ma wady, nie da sie ukryc, ze dopiero 939 ma szanse byc doskonalym aparatem :D Ale przy wszystki wadach, to jednak jest to aparat 1000 x lepszy niz 717, nie da sie ich porownac. 717 to bylo jakies dziwne cos, co fatalnie sie trzymalo w reku, obslugiwalo i robilo fatalne zdjecia.
828 jest ergonomiczny i funkcjonalny, rozmieszczenie wszystkich przyciskow jest intuicyjne i po paru godzinach uzywania mozna go obslugiwac niemal z zamknietymi oczami.
Co do zas fotek, to mysle, ze do Twoich celow beda mialy wystarczajaca jakosc. Najwiekszy problem aparat ma przy zbalansowaniu silnego kontrastu typu jasna sciana i cien. Zwykle pojawiaja sie tam silne szumy, co jest charakterystyczne dla tego aparatu. Ale naprawde da sie z tym zyc, zwlaszcza, ze nie bedzisz tych zdjec potem sprzedawal. Co do zooma, to jest naprawde niezly, choc pewnie Tobie przydalby sie dluzszy.

Ostatnio edytowano sobota, 6 listopada 2004, 09:56 przez Swordman, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 5 listopada 2004, 13:45

Moim zdaniem F717 robi po prostu lepsze zdjęcia. A trudno mówić o większej wygodzie czy lepszym wyglądzie, bo moim skromnym zdaniem oba są pod tym względem beznadziejne. Dla mnie jedyny minus F717 vs. F828 to brak gniazda pamięci CF.

piątek, 5 listopada 2004, 20:43

Jestem tu nowy i moze bede niegrzeczny, ale poczytalem sobie to forum i nie powiem rzucily mi sie w oczy Twoje wypowiedzi. Moze sie myle ale jestes napastliwy, arogancki i czesto piszesz o rzeczach, o ktorych nie masz pojecia. Tak jest niestety i teraz. Oba aparaty zdaje sie widziales jedynie na zdjeciach, no moze miales je 5 minut w reku w sklepie, skoro twierdzisz, ze sa identyczne jesli chodzi o ergonomie. Istnieje tez druga mozliwosc, ze aparaty bridge wogole jako takie Ci nie pasuja. Do czego oczywiscie masz prawo, bo i ja wole tradycyjny uklad lustrzanki. Jednak w takim wypadku ja na Twoim miejscu bym sie nie wypowiadal.
Jestem dziennikarzem i testuje aparaty, mialem ich w rekach setki i zrobilem kazdym setki zdjec, a wciaz nie uwazam sie za wszechwiedzacego, czego i Tobie zycze.

piątek, 5 listopada 2004, 22:22

Bez obrazy ale ja bym nie zatrudnil nigdy w zyciu "testera" ktory twierdzi ze 828 jest az tak strasznie lepszy niz 717, poniewaz jest to bzdura.
717 robi bardzo przyzwoite zdjecia, powiedzialbym ze naprawde dobre, w przeciwienstwie do 828, ktory juz mocno kuleje w porownaniu do 717, co nie zmienia faktu ze moim zdanie 828 jest juz znacznie lepszy jezeli chodzi o rozplanowanie przyciskow i ogolnie pojeta wygode - chociaz uzytkowanie go jest dosc dziwaczne i trzeba sie do tego poprostu przyzwyczaic - przy czym po przesiadce z jakiegos "normalnego" aparatu takie przyzwyczajanie zajmie sporo czasu.
Na tle "starego" 717 to 828 zupelnie nie jest wart swojej ceny, poza kartami CF nie wprowadzono w nim niczego wartego dokladania takich pieniedzy - ergonomia nadal mocno kuleje wiec nie jest to argument za 828.

P.S.
Jezeli chodzi o te fotki. Jezeli robisz to zarobkowo to proponuje zmienic zawod bo fotki sa naprawde bardzo mocno przecietne a niektore wrecz bardzo tandetne (i nawet zwykly amator nie powinien sie niektorymi z nich chwalic)

piątek, 5 listopada 2004, 22:33

O widze, ze jest koalicja :D zabawne. A gdzie napisalem w drugiej wypowiedzi, ze 828 robi lepsze fotki, co zreszta jest prawda. Z 828 jest pewien problem, otoz 90% testow jakie pokazaly sie w internecie w tym w oslawionym dpreview o ktorym wszyscy powazni ludzie wiedza, ze jest oplacane przez sponsorow i nie nalezy absolutnie opierac sie na zawartych na tej stronie opiniach, jest oparte na wersji demo aparatu. Sony dala ja ok. roku wczesniej dziennikarzom i w oparciu o ich uwagi po roku wypuscila wersje poprawiona, choc niestety wciaz nie doskonala jesli chodzi o jakosc zdjec, za to cacuszko jesli chodzi o ergonomie.
Co do moich zdjec, tak sie zlozylo, ze to byly pierwsze robione 828, doslownie dzien po dostaniu jej, im pozniej tym lepiej. Ale to nie wazne.
A co do moich zarobkow, to jak na razie dostaje za moje zdjecia od 200 do 3000 zl i nie narzekam na brak klientow. Sprzedawany jestem przez najwieksze polskie agencje. W duzym wydawnictwie wydalem 3 przewodniki po zabytkach, w tej chwili podpisalem umowe na kolejne 2. Nie, chyba jednak nie zmienie zawodu, ale rozbawiles mnie, to fakt, dzieki, juz myslalem, ze ten piatek jest taki smutny. :D

piątek, 5 listopada 2004, 23:11

1. Witamy kolegę z PC World Komputera! Pentagram rulez! A może jednak z "Naszego Dziennika"? Niech będzie pochwalony!
2. Tak, to ja jestem tym napastliwym, aroganckim, piszącym o rzeczach o których nie mam miejsca człowiekiem. Niestety widzę, że rośnie mi konkurencja. Szkoda tylko, że nie wszechwiedząca, tak jak ja.
3. Napisałem, że oba Sony są dla mnie beznadziejne jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Można się kłócić, czy lepiej się prowadzi Trabanta czy Syrenkę - ale dla mnie to bez znaczenia (nawet, jeżeli w istocie któregoś prowadzi się trochę lepiej). Sony zdecydowało się przewrócić do góry nogami tradycyjną koncepcję obsługi aparatu. Jeżeli robi się coś takiego, to wygoda nowego rozwiązania musi być WIĘKSZA. A tu jest zdecydowanie MNIEJSZA. Dlatego nie rozróżniam tych aparatów pod względem wygody, bo dla mnie w obu kwalifikuje się do przedziałki "zła".
4. Sam wygląd - o gustach się nie dyskutuje.
5. Jakość... F828 to de facto regres w stosunku do F717. Aberracje chromatyczne, szumy... Te dwie ważne rzeczy były na istotnie lepszym poziomie w starszym modelu.
6. Napisałeś, że F717 "robiło fatalne zdjęcia" (z czym się absolutnie nie zgadzam - pod względem jakości to jeden z lepszych aparatów 5MP). Chwilę potem, że "do Twoich celów będą miały wystarczającą jakość". Nie ma jak konsekwencja... W kolejnej wypowiedzi piszesz, że nie napisałeś, że F828 robi lepszych fotek. Czyli można było zrozumieć, że robi fatalne (z tym się też nie zgodzę).
7. Podsumowując: moim zdaniem zapłacenie 1000zł więcej za aparat, który robi gorsze (moim zdaniem) zdjęcia jest kiepskim pomysłem, zwłaszcza, gdy ten aparat oferuje niewiele większe możliwości. Osobiście wybrałbym inny aparat, choćby ze względu na marny komfort obsługi tych dwóch apratów, ale z tych dwóch - bez wahania starszą 717.

piątek, 5 listopada 2004, 23:23

Ja swoich wypowiedzi nie opieram na testach tylko na wlasnych odczuciach dotyczacych uzytkowania/testowania owego aparatu (co prawda dorywczo ale uzywalem go okolo 2 miesiecy) i nie mam o nim najlepszego zdania, zreszta ja nie mam najlepszego zdanie o bardzo wielu aparatach (wlaczajac w to prywatnego a75).

Co do twoich zarobkow to tylko pogratulowac i zycze jeszcze wiekszych kontraktow, mam tylko nadzieje ze jednak tamte zdjecia nie byly robione zarobkowo a tylko tak dla sportu i ze w pracy jednak bardziej sie starasz.
Jezeli jest inaczej to ja zabieram swojego a75 i ide pracowac jako fotograf.

piątek, 5 listopada 2004, 23:30

1. Pudlo calkowite, ale probuj dalej
2. Tez zaluje, bylbym wtedy Boski
3. Potwierdza to moja teze, ze nie lubisz bridgow, co nie znaczy, ze sa zle
4. Hmm, co innego pisales w przypadku Canona 300D
5. Opierasz sie zapewne na testach wersji demo aparatu o czym pisalem powyzej
6. 828 jest wystarczajacy do celow itd
7. A czemu nie Nikona D70? Juz nie jest Twoim ulubionym aparatem?

piątek, 5 listopada 2004, 23:34

A75 to dobry aparat, ale ja sprzedalem pare fotek zrobione A85, polecam go, a juz A95 to zapasik, ktory powinien miec w kieszeni kazdy zawodowiec :D Wszystko zalezy od tego co sie ma na zdjeciu.

Preferuje fotografie turystyczna, robiona powoli i z namyslem. Przyznaje, ze nie przepadam za reportazami, ale i tu daje rade :D choc na pewno nie sa one moja mocna strona, zwlaszcza, gdy robione sa testowanymi aparatami, ktorych dopiero sie ucze.

piątek, 5 listopada 2004, 23:43

Poziom artystyczny zdjęć w rozmaitych publikacjach jest skandalicznie niski.
Już wiem dlaczego!
Te zdjęcia do których podałeś linki wyglądają jakby je moja babcia robiła po pijaku małpką "z biodra".
A teraz w temat>
Jak piszesz że 717 nie da się zrobić dobrych zdjęć i tego dowodzisz porównując je do zdjęć z 828 to niestety wszystko co powiesz po tym nie jest już wiarygodne.
Łącznie z całą Twoją osobą.

przyjemnego weekendu.

piątek, 5 listopada 2004, 23:51

... choc na pewno nie sa one moja mocna strona, zwlaszcza, gdy robione sa testowanymi aparatami, ktorych dopiero sie ucze.

Hm. a mi to nie robi zbytnio roznicy czy fotografuje aparatem ktorego znam czy takim ktorego mam pierwszy raz w reku - grunt abym wiedzial jak sie zmienia ogniskowa, gdzie sie ustawia przyslone, gdzie czas i gdzie jest spust - to mi zazwyczaj wystarcza do zrobienia poprawnego zdjecia jak na moje umiejetnosci (chociaz sa one dosc marne to jednak potrafi ocenic czy zdjecie wyszlo dobrze, poproawnie, czy marnie).

Odbiegam od testowania dziwacznych wodotryskow i innych bajerow, mniej lub bardziej przydatnych bo tutaj faktycznie czasami przydaje sie jakies obeznanie.

piątek, 5 listopada 2004, 23:55

jak mój Canon był w serwisie na jeden dzień miałem Sonego 505V i ergonomia mi naprawde pasowała. 707 też miałem w rączce i różnicy prawie nie widziałem (no nie ślizagał sie tak jak starszy braciszek). No od 707 do 717 już nie daleko (jakoś znajomi przerzucili sie na aparaty innych firm). Co do Canona sie nie wypowiadam bo nie miałem z tym modelem styczności. Sony robi ładne zdjęcia i szybko działa.
No mi osobiście wogule nie przypadł do gustu nikoś 5700.

Jednak uważam, że wygląd aparatu to rzecz drugorzedna, to co jest w środku jest najważniejsze!

sobota, 6 listopada 2004, 00:40

1. Ja się poddaje. Może inni mają ciekawsze pomysły?
4. O gustach się nie dyskutuje. Można co najwyżej wyrażać swoje opinie - trudno jednak na ich temat polemizować. Jeśli więc podoba Ci się F828, to takie jest Twoje prawo, ja tego podważał nie będę.
5. Nie opieram się na wersjach demo, chyba że to, co od paru miesięcy leży w sklepach to wersje demo. Inna sprawa, że nie miałbym zaufania do producenta, który wystawia w sklepie wersje demo. Jednym i drugim aparatem robiłem zdjęcia (co najmniej po kilkadziesiąt), a to naprawdę wystarczy do ich porównania.
7. Nikon D70 absolutnie nie jest moim ulubionym aparatem. Uważam go za najlepszą niezbyt drogą lustrzankę cyfrową (biorąc pod uwagę jakość + możliwości). Zresztą ulubionego aparatu nie mam, bo właśnie pracuję nad jego wyborem. D70 się nie w tej rywalizacji nie liczy.

sobota, 6 listopada 2004, 20:44

dzięki za posty :)
dezyzja zapadła po przestudiowaniu http://www.dpreview.com między dwoma modelami wybrałem z pełną swiadomością Sony 717 i bynajmniej nie sugerowałem sie ceną tylko jakością w końcu apart ten dostał high recommented
pozdrawiam wszystkich Daniel
p.s. jak juz kupie to sie podziele spostrzeżeniami :)

sobota, 6 listopada 2004, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona