Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 13:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 W1/W12 fotografowanie ruchu - pomocy! 
Autor Wiadomość

Post W1/W12 fotografowanie ruchu - pomocy!
Chcę kupić SONY W12 (nic o lepszej jakości zdjęć i zasilania nie znalazłem w klasie komakt ok 1500 zł), mam tylko jedną wątpliwość:
- jak robić zdjęcia szybko poruszającym się obiektom skoro nie ma priorytetu migawki ani trybu "sport". Czy ustawiając w manualu migawkę na 1/1000, to automatycznie zostanie dobrana przesłona? Proszę o instrukcję do tego tematu.
W załączeniu link do przykładowego zdjęca ruchu (to widocznie jest możliwe tylko nie wiem jak i czy to wygodne).
http://www.pbase.com/dme_nyc/image/32225120

środa, 1 grudnia 2004, 21:19
w sony w 12 masz do wyboru otwarta lub zamknieta przeslone, dobierasz jeszcze czas otwarcia migawki i reszte parametrow i gotowe

czwartek, 2 grudnia 2004, 11:14

Czy mogę prosić o dokładniejsze wyjaśnienie. Czy w ten sposób można zrobić dobre zdjęcie obiektu poruszającego się szybko? Czy czas migawki ustawia się płynnnie i czy przy max otwartej lub zamkniętej przesłonie mozna wykonać dorej jakości zdjęcie?

czwartek, 2 grudnia 2004, 18:08
jak dla mnie wystarcza. z reszta czego chcesz wiecej. czas migawki jest od 1/1000 s do 30 s. (nawet za duzo). parametrow czasu do wyboru jest naprawde duzo i mozesz wybrac jak najbardziej plynnie. do tego dobierasz parametr iso i zamknieta/otwarta przyslone (i inne) i to wszytsko.

sprecyzuj pytanie, bo nie wiem dokladnie o co Ci chodzi. aparat daje Ci mozliwosci, reszta w Twoich rekach czy zrobisz dobre czy zle zdjecie.

czwartek, 2 grudnia 2004, 18:39

Chodzi mi o to, że np. ustawiam przesłonę na min. czyli 2,8 i chcę krótki czas migawki powiedzmy 1/800 - czy przed wykonaniem zdjęca widzę na wyświetlaczu jakie wyjdzie zdjęce (efekty zmian w czasie rzeczywistym) czy też widzę efekt dopiero po wykonaniu zdjęcia.

czwartek, 2 grudnia 2004, 22:37
nie no! czy ja cos przegapilem? co to sa efekty zmian w czasie rzeczywistym?!! jak chcesz widziec efekty zmian w czasie rzeczywistym to sobie kup kamere, a nie aparat!
cala zabawa polega na tym,ze...(i tu mi zabraklo slow...) po prostu zastanow sie jak chciales ogladac zdjecie przed jego zrobieniem??!! aparat (w ogole cyfrowy, nie tylko sony w12) posiada rozne funkcje, ktore maja Ci pomoc zrobic zdjecie, ale za Ciebie go nie zrobia. i chyba o to w fotografowaniu chodzi...

czwartek, 2 grudnia 2004, 23:10

Dziękuję za nauki (to ma być mój pierwszy cyfrak), ale nawet w fotografii analogowej najpierw dokonywałem pomiaru światła światłomierzema, wbudowanym w aparat lub zewnętrznym i na podstawie otrzymanych wyników ustawiałem w aparacie odpowiedni stosunek czasu do przesłony. Nie musiałem opierać się tylko na doświadczeniu i czekać znerwicowany czy zdjęcie wyjdzie prawidłowo. A ujęcie mogło być niepowtarzalne...
Rozumiem, że muszę wykonać kilka próbnych zdjęć, aby określić czas dla przesłony - czy tak?
Dzięki za cierpliwość, ale może ktoś jeszcze się z tego czegoś nauczy.

piątek, 3 grudnia 2004, 00:15

wyswietlacz lcd to raczej tylko taki podglad, to o czym piszesz czyli kontrole ekspozycji "na zywo" mozna realizowac za pomoca histogramu, ale niestety podczas wykonywania zdjec jest tylko widoczny w nieco drozszych aparatach, w tych tanszych tylko po zrobieniu zdjecia

piątek, 3 grudnia 2004, 01:53
sony dsc w 12 histogram ma i to nie tylko po zrobieniu zdjecia, ale takze w trakcie wykonywania zdjec!!! nic wiecej nie mozesz juz oczekiwac. poza tym trzeba bylo od razu pytac o histogram, ktory mierzy swiatlo, ale nie pokazuje jak bedzie wygladalo zdjecie po zrobieniu na wyswietlaczu LCD. no to chyba wszystko. czy jeszcze chcesz cos wiedziec?

piątek, 3 grudnia 2004, 18:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]