Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 13:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Czy Sony 828 blokuje się podczas zapisu zdjęć? 
Autor Wiadomość

Post Czy Sony 828 blokuje się podczas zapisu zdjęć?
Tak jak w temacie, interesuje mnie czy Sony 828 blokuje się podczas zapisu zdjęć w formacie RAW lub Tiff na kartę. Jeśli tak to na jak długo. Sprawdzałem Minoltę A2 i generalnie można zrobić ok. 3 zdjęć w RAW i aparat nie "zatyka" się tak jak np. OLY 8080, a jak to jest w Sony 828?

środa, 8 grudnia 2004, 16:31

:cry: Nie ukrywam iż jestem mocno rozczarowany, żadnej odowiedzi. Czyżby nie było wśród szanownych kolegów użytkowników tego aparatu? Potrzebuję tej informacji bo zastanawiam się nad wyborem kompaktu a ten parametr jest dla mnie ważny. Pozdrawiam

niedziela, 12 grudnia 2004, 12:01

łooo PiciaT po co Ci ten "szmelc" :shock:

Nie wiem czy się blokuje ale wiem, że poza nightframming(tak to się chyba pisze) wszystko ma do pupy. Szumi jak nie wiem co, abberuje też nie gorzej :x

Szkoda tylu pieniędzy na to. Już lepiej oly 8080 i starczy na coś jeszcze

niedziela, 12 grudnia 2004, 15:02
Waham się między sony a Minoltą A1 lub A2.
Z tym Sony to chyba nie jest tak żle tylko czemu jest taki drogi :?
Pozdrawiam

niedziela, 12 grudnia 2004, 15:15
Ja polecam Ci A1/A2. Sony rzeczywiście ma trochę większe szumy i aberrację. Jak dla mnie jest też bardziej niewygodny.
Co do wyboru pomiędzy A1 i A2, to musisz dokaonać wyboru już sam. Jeżeli chodzi o mnie wybrałbym A2.

niedziela, 12 grudnia 2004, 15:47
Co do blokowania się Sonego, to nie stwierdziłem, aczkolwiek zastrzegam, że nie robiłem nim zdjęć w max. rozdzielczości.

niedziela, 12 grudnia 2004, 15:49
Nie zaobserwowałem efektu zatykania się (zawieszania?) jeśli o to Ci chodzi. Zapis RAW-u przy ustawienu 8 megapix. trwa ok. 12 sekund. Przy Compact Flashu czas zapisu wzrośnie pewnie o jakieś 70 %. Nie wiem o ile szybciej zapisuje zdjęcia na kartach Memory Stick High Speed (80 MBps) . ja uzywałem zwykłego MS Pro. Ot i tyle

niedziela, 12 grudnia 2004, 18:04
Fisherx! A skąd wiesz czy ma wszystko do dupy? Od znajomego? A moze od sasiada? Słabią mnie tacy skrzywieni na jedna stronę goście. Zaręczam Ci że ten aparat poza oczywistymi niedociągnięciami ma sporo zalet. podobnie jak kazdy inny aparat (nie tylko fotograficzny) jak nie wierzysz to zapytaj jakiegos fachowca a nie sasiada.

niedziela, 12 grudnia 2004, 18:21

Co mnie interesuje, że ma zalety gdy zdjęcia robi niezbyt dobre :x :?:
Sam jestem na etapie wyboru aparatu i nie wiem na co się zdecydować ale jakość zdjęć z sonego powalająca jak na tą kwotę nie jest, a płacenie za "bajery" to chyba nierazsądne

niedziela, 12 grudnia 2004, 18:33
Och zdziwiłbyś się jakie ładniutkie zdjecia robi. Bez kitu. A cena? Generalnie sprzęt Sonego do tanich nie nalezy. Nie jest to budżetówka. A jednak ktoś je kupuje. I to niemało. jak myślisz dlaczego? Dla napisu Sony? takich naiwnych jest juz niewelu.

niedziela, 12 grudnia 2004, 18:40

Przed chwilą oglądałem zdjęcia na pbase z 7 minut.

Żadne mi się nie podobało.
Naprawdę nie jestem źle nastawiony do 828 ale jeszcze nie widziałem zdjęcia zrobionego nim które by mi się podobało. Wklej jakieś, a może mnie przekonasz :roll:

Ew odpowiem po 19 :)

niedziela, 12 grudnia 2004, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]