Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 11:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sony Cyber-shot DSC-P100 - Co w nim takiego złego? 
Autor Wiadomość
Post Sony Cyber-shot DSC-P100 - Co w nim takiego złego?
Kierując się firmą sony, o której słyszałam wiele dobrego, kupiłam niedawno aparat sony p100, choćby ze względu na obiektywy zeisse'a.

Dopiero potem zobaczyłam to forum, oraz usłyszałam opinie innych znajomych o sony. Z reguły bardzo niekorzystne.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, co takiego złego jest w aparatach sony?
Osobiście odpowiada mi jego wielkość, obsługa, jak i jakość fotek.
Ale to opinia subiektywna (nie miałam styczności z innymi aparatami) i chciałabym usłyszeć opinie fachowców.

Co jest takiego złego w sony, albo co mają inne aparaty w tym przedziale cenowym, czego nie ma p100?
Dlaczego wybór sony jest dobry, albo dlaczego jest zły?

Jeżeli macie jeszcze cierpliwość odpowiadać na takie pytania, to byłabym bardzo wdzięczna...

wtorek, 21 grudnia 2004, 12:22

Ten post powyżej jest mój... nie zalogowało mnie... Przepraszam.

wtorek, 21 grudnia 2004, 12:29

Nie można generalizować. Sony robi zwykle przyzwoite aparaty (pomijając jakieś mało udane rzeczy, typu P-52), ALE:
1. Zwykle są BARDZO drogie w stosunku do konkurencji. Ostatnio się chyba trochę poprawiło.
2. Do tego mają SZALENIE drogie karty pamięci.
3. Napis "Carl Zeiss" na obudowie nie robi zdjęć. Zdjęcia robi obiektyw. Na ile to konstrukcja Zeissa, na ile nie - trudno mi się wypowiadać. W każdym razie nie można porównywać tych konstrukcji do fenomenalnych obiektywów Zeissa do lustrzanek. Kompaktowe Zeissy to klasa mocno średnia (za wyjątkiem może F717).
4. Generalnie - nie wybiera się marki, wybiera się aparat. Nie można więc powiedzieć, że Sony jest zły. Raczej ma bardzo mało aparatów w konkurencyjnej cenie.

wtorek, 21 grudnia 2004, 23:01

ja tam nie mam złego zdania o Sony, model P-92 z którego widziałem sporo zdjęć i sam kilka zrobiłem, potrafi produkować naprawdę ładne zdjęcia ...Ale fakt faktem, soniaki trochę drogie są.

środa, 22 grudnia 2004, 14:45

A ja napisze tak (ale mi sie zaraz oberwie): Z sony jest tak jak z nokia i volkswagenem . Maja wyrobiona renome (nawet jak juz dawno to nieprawda) i ludzie ktorzy nie siedza w temacie kupuja bo niby sprawdzone itd. A ,ze jest wiele produktow lepszych i tanszych to juz inna sprawa ,lecz wiedza to tylko zainteresowani tematem.

środa, 22 grudnia 2004, 15:16
Post P100 - porazka
Od 2 dnia kupilem mojej drugiej połowie P100 i uwarzam ze to pomylka.Aparat nie potrafi zrobic ostrego zdjecia w trybie AUTO mam ,sam uzywam Fuji s7000 i jesli chodzi o ostrosc to poprostu te dwa modele dzieli przepasc sonowka ladnie wyglada i tylko tyle..porazka, odradzam

piątek, 21 stycznia 2005, 13:06

Z całym szacunkiem do firm produkujących od dawien dawna aparaty twierdzę że mimo wszystko taka firma jak Sony nie ma się czego wstydzić. Przecież dzisiejszy (cyfrowy) aparat, to w 50% elektronika, a Sony w dziedzinie przetwarzania obrazu ma się czym pochwalić. Fakt pozostaje obiektyw i body, ale dlatego nie mająca doświadczenia w tej dziedzinie firma współpracuje z Zeissem. Co do ostrości i jakości fotek to przynajmniej 80% zależy od fotografującego. Widziałem zdjęcia z Canona S60 na których aparat ustawiał ostrośc na jabliższy obiekt, mimo tego że ledwo wchodził z boku w kadr pozostawiając centrum sceny zupełnie nieostre. Mało tego, widziałem zdjęcia z 300D tak niedoswietlone że w zasadzie nie było co oglądać. Moja rada to dać sobie czas np. miesiąc na oswojenie się z aparatem, poznanie jego zwyczajów, a potem wewntualnie można narzekać. Pozdrawiam.

piątek, 21 stycznia 2005, 14:22
A wiec...wyskoczylem z aparatem w plener ...nadal w automacie przy normalnym dziennym oswietleniu ze statywu(mini) nie potrafi zrobic ostrego zdjecia, brak ostrosci na krawedziach zuca sie w oczy odrazu.Natomiast po drobnej korekcji ustawien w Manualu(P) radzis sobie juz calkiem calkiem....testuje dalej

piątek, 21 stycznia 2005, 21:27
Gośćiu! Ja mam P120 czyli właściwie to samo urządzenie, zrobiłem jakieś 1200 zdjęć. Nieostre zdjęcia wychodziły mi tylko na imprezach od momentu jak miałem już solidnie wlane. Generalnie to bardzo funkcjonalne przyzwoite i fajne urządzenie. A za takie pieniądze jakie dziś kosztuje to naprawdę dobry aparat. Ci co krytykują to typy które chwalą tylko swoje cacko i nie przegadasz nijak do łepetyny. Rada dla Ciebie statyw lub mniej gorzały.

niedziela, 13 lutego 2005, 19:51

Ja mam P150 i tez uwazam ze seria P od 100 wgore jest bardzo fajna.

:-) Rada moja: Statyw i duzo Guinnesa :-)

piątek, 25 marca 2005, 21:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]