Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 13:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy ktoś z Was miał w ręku Sony f828? 
Autor Wiadomość

Post Czy ktoś z Was miał w ręku Sony f828?
Strasznie mnie ten aparat interesuje...

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 02:06
Post Sony F828
Miałem,
Aparat rewelacyjnie leży w ręku, jest trochę cięższy od poprzednika ale wyszło mu to tylko na plus bo j.w.
Zoom pierścieniowy to kosmos..szczególnie dla osób, które tak jak ja nie lubią systemu "kamerowego"
Dwa gniazda pamięci w tym CF :)
Do tego opcja samodzielnego upgradowania firmwarru!!!!
Niesamowicie szybki w działaniu, zarówno opcje właczania jak i robienia zdjęć...

No i do kupienia już za kilka dni

marek

czwartek, 25 grudnia 2003, 15:56

Właśnie wczoraj miałem go w ręce (wiem, że to patologia, zamiast w Wigilię choinki oglądać, człowiek włóczy się po sklepach fotograficznych...). Pstryknąłem parę zdjęć (no, może kilkadziesiąt) i moje odczucia są następujące:
- jakość zdjęć jest już naprawdę bardzo dobra. Matryca ładnie i z duszą odwzorowuje kolory, mało szumi (mówię o ustawionej na stałe czułości 100 ISO, choć w tej dziedzinie EOS300D jest lepszy - to zasługa większej matrycy). Carl Zeiss może się zdecydowanie spokojniej podpisywać pod tą optyką - oczywiście z klasycznymi Zeissami nie ma to nic wspólnego, ale osiąga poziom budżetowej optyki do lustrzanek analogowych, co przy ośmiu megapikselach jest już dobrym osiągnięciem. Przy standardowym wyposażeniu jest bardziej wszechstronny od EOSa 300D, a jakość optyki niewiele mu ustępuje (trochę musi, bo porównujemy obiektywy z zoomem 2x i 7x). Ogromny plus to standardowa osłona przeciwsłoneczna (chyba, że była tylko w oglądanym przeze mnie modelu), przez co zdjęcia pod słońce składają się ze zdjęcia i blików, a nie tylko blików. Aparat pewnie leży w ręce, choć dla mnie uchwyt jest nieco męczący - ale to chyba bardzo indywidualna kwestia. Obsługa trochę odbiega od lustrzankowego standardu, wszystkie potrzebne opcje zdają się być pochowane i czas dostępu do nich zdaje mi się być zbyt długi. Zdjęcia, jak już pisałem, wychodzą ładne - choć materiał mam niemiarodajny, bo nie miałem go w domu na testach. Z tego co rozmawiałem z kolegą ze sklepu - ceny jeszcze nie znali. Mówił, że będzie go można dostać w cenie zbliżonej do EOSa300D. Biorąc pod uwagę dużo droższą pamięć (i większe potrzeby - mało potrzebne 8MP zamiast 5MP), wyjdzie od Canona drożej. Myślę, że dopłacając ok. 1000zł można mieć Canona z przyzwoitym teleobiektywem, a wtedy bije on na pewno Sony na głowę. Poza tym można założyć tam wszystko, co dusza zapragnie - a to ważne. Podsumowując - Sony DSC-828 to bardzo dobry aparat za dość wysoką cenę. Standardowo jest bardzo dobrze wyposażony i przez to wszechstronny (duży zoom jasnego obiektywu, osłona przeciwsłoneczna do zdjęć pod światło), zaawansowany technicznie, ale nie daje możliwości rozbudowy. Brakuje też możliwości podglądu kadru bezpośrednio przez obiektyw (bez pośrednictwa kłamiącej matrycy i kłamiącego wizjera). Moje odczucie jest takie: mając takie pieniądze bez wahania kupiłbym Sony, bo ten aparat jest wart tych pieniędzy. Ale pod jednym warunkiem - że nie istniałby w tej cenie Canon EOS300D. Jeżeli mam do wyboru rozbudowalną lustrzankę i - nawet może trochę lepszy (nie podejmę się oceny po ledwie kilkudziesięciu zdjęciach) - ale nie rozbudowywalny kombajn, to wybieram lustrzankę. Ale za takie pieniądze, każdy wyboru musi dokonać sam.

czwartek, 25 grudnia 2003, 19:03
Post Re: Sony F828
Czy to prawda że nie ma standardzie karty pamięci?

Czy jeszcze sa jakieś niespodzianki przy zakupie??

wtorek, 6 stycznia 2004, 11:49
Post Re: Sony F828
Do tego opcja samodzielnego upgradowania firmwarru!!!!

mógłby ktoś objaśnic dokłaniej o co chodzi :oops:

wtorek, 6 stycznia 2004, 11:51
Moderator

Jak to? Nie wiesz, co to jest firmware? To to samo co software, tylko, że firmowy dla konkretnego modelu. Czyli po prostu będziesz mógł sobie sam go zaktualizować (tak jak się aktualizuje np bios etc) i może zyskasz nowe funkcje, lub poprawi się działanie starych.

wtorek, 6 stycznia 2004, 15:34

Vendeur od kiedy ty taki wszechwiedzący jesteś??
Może to coś innego, bo samodzielnie to sobie możesz upgradować softwar w każdym canonie, więc żadna nowość by to nie była :p

wtorek, 6 stycznia 2004, 20:59

Jest to mój pierwszy cyfrak tak, że trudno mi go porównywać. Najbardziej boli brak głębi ostrości w porównaniu z normalną lustrzanką, bo wybaczcie max. otwór 8, a np. 22 to wielka różnica...
Tak ,że np. Zenit TTL bije na głowę taki sprzęt...
Natomiast jest bardzo ergonomiczny, szybki zoom i dużo opcji. Swietną sprawą jest łamany korpus. Generalnie nie lubi b.kontrastowego światła; przepala. Bardzo dobrze pracuje "pod światło" czasem wcale nie trzeba doświetlać lampą. Uwaga; mimo,że posiada dwa rodzaje pamięci to filmy robi tylko na m.stick, a nie na fleshu! Tak, że taka karta m.stick do niego to ponad 1000zł natomiast karta flash 1Gb juz za 200zł...
Myślę, że jeszcze go całkowicie nie rozgryzłem w 100%...

Pisar

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 23:16
Używam go od roku...
Jest to mój pierwszy cyfrak tak, że trudno mi go porównywać. Najbardziej boli brak głębi ostrości w porównaniu z normalną lustrzanką, bo wybaczcie max. otwór 8, a np. 22 to wielka różnica...
Tak ,że np. Zenit TTL bije na głowę taki sprzęt...
Natomiast jest bardzo ergonomiczny, szybki zoom i dużo opcji. Swietną sprawą jest łamany korpus. Generalnie nie lubi b.kontrastowego światła; przepala. Bardzo dobrze pracuje "pod światło" czasem wcale nie trzeba doświetlać lampą. Uwaga; mimo,że posiada dwa rodzaje pamięci to filmy robi tylko na m.stick, a nie na fleshu! Tak, że taka karta m.stick do niego to ponad 1000zł natomiast karta flash 1Gb juz za 200zł...
Myślę, że jeszcze go całkowicie nie rozgryzłem w 100%...

Pisar, ja uzywam F828 od ponad roku i zapisuje filmy zarowno na kartach MemoryStick jak i CompactFlash. Probowalem nawet na IBM Microdrive i tez dziala :)

pzdr

czwartek, 7 lipca 2005, 15:37

- pierścienie na optyce wybornie pracują
- system strojenia AF przy braku światła działa b.dobrze, nawet przesadnie zadbano o prawidłowe doświetlenie sys. aparatu
- przy zdjeciach makro na max. ogniskowej z lampą pojawia się cień, to już nienajlepsze rozwiązanie z ulokowaniem palnika, efekt podobny do osłony przeciwsłonecznej
- rozmieszczenie przycisków nie za bardzo mi odpowiadało, brakuje swobody po użytkowaniu A2
- wizjer jakby bardziej klarowny

Ogólnie : ja bym tego aparatu nie kupił po tym, jak użytkowałem A2 ze względu na ergonomie.

czwartek, 7 lipca 2005, 19:26
no i wykrakałem... uzywam teraz karty CF Kingstona 4GB High Speed i nie moge zapisywac filmow w trybie Fine :((

środa, 13 lipca 2005, 13:48

No własnie - jest jakiś "knyf" z tymi kartami; na jednych można nagrywać na innych nie. Czy ktos może mi podać nazwy tych działających?
Interesule mnie 1-2GB CF.

Pisar

czwartek, 14 lipca 2005, 16:06

No własnie - jest jakiś "knyf" z tymi kartami; na jednych można nagrywać na innych nie. Czy ktos może mi podać nazwy tych działających?
Interesule mnie 1-2GB CF.+

Pisar

czwartek, 14 lipca 2005, 16:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]