Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 14:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 SONY DSC R1 
Autor Wiadomość

Post Re: Głos rozsądku
Rafi napisał(a):
Przeczytałem wszystkie posty i nasunęło mi się kilka refleksji:
1. Najważniejsze dla każdego jest aby aparat nie szumiał na 1600 i 3200... najpopularniejsze czułości?
2. Nieważne jakie aparat robi zdjęcia.... byle szumy na 1600 i 3200 były niskie:)
3. Lustrzanka jest lepsza bo .... jest lustrzanką i koniec.
4. Liczy się sprzęt (marka, rodzaj itd) a nie jakie daje wyniki.

...
O ile dobrze pamiętam pamiętny Witold Dederko napisał w jakiejś ze swoich książek że jeżeli ktoś ma dobre wyniki wywołując filmy w kwasie po ogórkach to tego niech się trzyma...

Swiete slowa.
Nie jestes przypadkiem z Krakowa?
Chetnie bym sie spotkal i pogadal w realu o R1...

Jakub

wtorek, 22 listopada 2005, 12:12

Dzięki za dobre słowo, poprostu troszkę wkurzyło mnie zacietrzewienie niektórych, godne lepszej sprawy...

Krytyk i impotent z jednej sa parafii -
obaj wiedza jak, azden nie potrafii ;-)

Rafi napisał(a):
Jestem z Poznania, ale możemy pomailować lub pogadać na forum
:)

Szkoda, ze tak daleko...

Aparat potrzebuje do podobnych tematow jak Ty -
krajobraz, przyroda, krzaki o swicie itd ;-)

Napisz jak Ci sie ustawia ostrosc i korzysta z AF
w trudniejszych warunkach - nie masz z tym klopotu?
W sklepie bylo ok, ale nie wiem jak bedzie w terenie...

Pozdrawia

q

wtorek, 22 listopada 2005, 14:27

bonnum napisał(a):
Vendeur oj nie czep się.. co złego w zapraszaniu kogoś gdzieś
W końcu wielu z nas jest na kilku forach

Oboje dobrze wiemy o co chodzi... ;)

Jesli tylko oboje wiecie o co chodzi to albo piszcie na priva albo naswietlcie temat nam wszystkim

Ostatnio edytowano środa, 23 listopada 2005, 05:10 przez wojcias2, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 22 listopada 2005, 18:06

Jesli tylko oboje wiecie o co chodzi to albo piszcie na priva albo naswietlcie temat nam wszystkim

O co pytasz, bo nie qmam? :idea:

q

wtorek, 22 listopada 2005, 18:09
Moderator

Poza Tobą, chyba wszyscy są w temacie...

środa, 23 listopada 2005, 00:37

W koncu go dostalem. na innych watkach zrobilo sie goraco jak porownalem go do Canona = goraco go polecam. Obok Olka 300 (bo 330 dopiero sie rodzi), szczegolnie po ostatniej obnizce kita z 2 obiektywami do 800$ to chyba 2 aparaty warte swojej ceny.

piątek, 3 lutego 2006, 14:15

wojcias1 dawaj tą recenzję :!:!:!:!:!:!:!:!:

piątek, 3 lutego 2006, 16:09

wojcias1 dawaj tą recenzję :!:!:!:!:!:!:!:!:

Ciezko pracuje na nocki a w dzien spie ale troche sie nia juz pobawilem. W wiekszosci to co sie spodziewalem. zaskoczenie tylko ze to naprawde duzy aparat. Zoom chodzi tak miekko jak jeszcze w zadnym do tej pory (moze nowy zobaczymy).
Z rzeczy ktore mnie zaskoczyly bardzo pozytywnie a o czy nigdzie nie czytalem to superpunktowa ostrosc. Jest ta ostrosc na pol kadru , mozna ja zmniejszyc do ok 10% a potem jeszcze zmniejszyc do malej kropeczki na srodku. Bawilem sie w lapanie ostrosci na pojedynczych galazkach krzaka i ... lapie te w srodku srodka. Tego nie mozna bylo zrobic zadnym wczesniej trzymanym przezemnie w rece aparatem AF.
Plus w stos do wczesniej posiadanej 717 - zeby zmienic cos w opcji trzeba nacisnac przycisk i pokrecic kolkiem wiec juz nie bedzie zdziwki jak w 717 ze cos sie przestawi samo w torbie.
Troche szkoda ze w serii robi tylko 3 zdjecia. na szcescie braketing 3 zdjec robi w mniej niz sek.
plusy to co juz wczensiej pisalem ze jest mozliwosc wylaczenia przedblysku badawczego (czyli da sie znow uzywac lamp od ruskich po 20zl szt). Minus to z pelnego blysku lampa troche dlugo sie laduje ale moze baterie mam liche.
Plus to ta sama bateria co w mojej kamerze ale minus ze ladowac trzeba w aparacie ale na szczescie mam ladowarke zewnetrzna do kamery wiec znow uratowany. ten minus nie dla mnie ale jak ktos nie ma kamery to moze bolec.
Zebra i kratownica (do pionu i poziomu) przydaja sie bardzo tym bardziej ze lubie jasne zdjacia i czasem przegne wiec dobrze to od razu widziec.
Mnie sie ja trzyma swietnie i znow moge robic zdhecia rodzinne z wys pasa. Patrzy mi sie na ten LCD IDEALNIE. dla kogs to moze byc minus ale dla mnie wysokiego chlopa ktory z lustrzanka zawsze musial przyklekac na weselach zeby nie robic zdjec z gory na bociana jest super rozwiazaniem. Idelanie mi sie patrzy a dzieki kratownicy tez niezle kadruje trzymajac poziom.
A jak wychodza zdjecia - o tym napisze jak juz obcykam sie nia w dzien tzn jak juz powiercimy i bede mial kilka dni przerwy w pracy.

piątek, 3 lutego 2006, 17:18
...wyboru 8)

P.S
Jak śpisz w dzień to zrób kilka fotek w nocy i pokaż nam :wink:

piątek, 3 lutego 2006, 23:05

Co to jest ta zebra i kratownica :?:

Co do punktu pomiaru ostrości w centrum kadru - każda lustrzanka i większość kompaktów to przecież ma :!: Chyba że czegoś nie rozumiem.

Co do wysokości.. mam to samo.. dla tego wybrałem A1.. mogę strzelać patrząc na aparat z góry. Wtedy robię zdjęcia z wysokości oczu modela.

niedziela, 5 lutego 2006, 15:51

W plenerze można ustawić funkcję "vivid" i rzeczywiście fotka jak ze slajdu Velvia:
Obrazek

niedziela, 5 lutego 2006, 17:22
Jurek jakiś taki niebieski piasek i dziwne białe kropki :?

niedziela, 5 lutego 2006, 17:26

Białe kropki to Mewy a piasek jest u mnie biały bo to śnieg. Widocznie inaczej widzimy kolory na swoich monitorach.

niedziela, 5 lutego 2006, 17:32
Widocznie inaczej widzimy kolory na swoich monitorach.

Chyb mi się monitor nie zepsuł :?: w lewym dolnym rogu i wyżej jest kolor niebieski o takim samym odcieniu co niebo :!: ...
...zobaczymy co inni użytkownicy powiedzą :?:

Pozdro :wink:

niedziela, 5 lutego 2006, 19:16

W lewym rogu jest cień drzewa. wydaje mi się że "czepiasz" się dla zasady.
Nawet gdyby był a przecież nie jest, no to co z tego wynika, nic.

niedziela, 5 lutego 2006, 19:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona