Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 15:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony DSC-H5 - opinie użytkowników 
Autor Wiadomość

Post Sony DSC-H5 - opinie użytkowników
Witam
Już jakies 2 tygodnie posiadam aparat DSC-H5.
Proszę wszystkich użytkowników tego sprzętu o podzielenie się wrażeniami i zdjęciami.

Moja prywatna opinia.
Jestem zadowolony z tego aparatu.
Kupiłem go bardzo tanio (praktycznie w cenie netto) więc kupiłem do niego zestaw akcesoriów.

I Aparat:
Plusy:
+ Wyświetlacz LCD - 3" - bardzo wygodny - niektórzy żalą się na to, że łatwo go "upaćkać" palcami - po zakupie (10 zł - zakup naprawdę konieczny) folii ochronnej problem znika. Polecam
+ Zoom i System super steady - działa bardzo dobrze - przy wolnej migawce - zdjęcia są naprawde wyraźne
+ Zasilanie - komplet baterii 2500 mAh przy tak dużym LCD pozwala zrobić ok. 300 zdjęć - wg mnie to naprawdę dużo.
+ Wygodny i ergonomiczny - szkoda , że lampka AF i lampa błyskowa przy założonej osłonie przeciwsłonecznej są załaniane
+ Obsługa - intuicyjna (polskie menu - bardzo proste w obsłudze)
+ Wykonanie - to co że plastikowy - jest naprawdę solidny
+ Lampa błyskowa - no poprostu lux
+ Dołączona tulejka i osłona p/słoneczna
+ Makro - - nie wiem ile to jest 0,5 cm?
+ Filmy i ich jakość - 640x480 jakość Fine - opad szczeny

Minusy:
- Aberracje - jestem zawiedziony ich pojawieniem sie w aparacie tej klasy
- Wyżej wspomniane zasłonięcie lampki i flesza
- Zdjęcia B&W, Sepia, Vivid itd. można robić tylko na ustawieniach manualnych (M,A,S,P) dlaczego nie ma tej opcji w zdjęciach portretowych?

To tyle jeśli chodzi o moje wrażenia z 2 tyg zabawy aparatem

Parę słów o akcesoriach. Kupiłem na allegro (malutki sklep w Krakowie) kartę MS Pro Duo 2 GB za 214 zł - karta jest oryginalna, high speed- umozliwia nagrywanie filmów 640x480 w wys jakości. Poszukajcie troszkę naprawde warto.

Torba - znalazłem faną firmy Sony za 55 zł w rtvEUROagd - ;) z napisem handycam ale cóż...

zdjącia do zobacznia na mojej stronie http://www.figa.own.pl - kiepskie ale to dopiero 2 tyg.

I jeszcz raz - proszę o wasze opinie i przedewszystkim zdjęcia

wtorek, 29 sierpnia 2006, 10:14

Aberracje - jestem zawiedziony ich pojawieniem sie w aparacie tej klasy

Jest to aparat tani i nie ma sie co dziwić, że są aberracje na matrycy 1:2.5' przy 7 MPix[jak sie nie myle] :)

Cytuj:
Zdjęcia B&W, Sepia, Vivid itd. można robić tylko na ustawieniach manualnych (M,A,S,P) dlaczego nie ma tej opcji w zdjęciach portretowych?

Ekekt sepi zrobisz w darmowym programie[np. Gimp] :) , a co od trybu Pto i tak wybierasz tylko ekspozycje.

Cytuj:
Wyświetlacz LCD - 3" - bardzo wygodny - niektórzy żalą się na to, że łatwo go "upaćkać" palcami - po zakupie (10 zł - zakup naprawdę konieczny) folii ochronnej problem znika. Polecam

Ja w H1 mam 2.5" i naprawde wystarcz[i tak robie wizjerem] :D

Pozdro 4 you :wink:

wtorek, 29 sierpnia 2006, 14:04

Witam.A może mi ktoś powie czy jest jakiś obiektyw do tego aparatu który można dokupić?Nie znam się na tym,poprostu chcę zrobiś prezent siostrzeńcowi który ma ten aparat. Dużo daje taki obiektyw?

niedziela, 10 grudnia 2006, 20:15

Witam.A może mi ktoś powie czy jest jakiś obiektyw do tego aparatu który można dokupić?Nie znam się na tym,poprostu chcę zrobiś prezent siostrzeńcowi który ma ten aparat. Dużo daje taki obiektyw?

:shock: ten aparat nie ma wymiennej optyki :shock:

poniedziałek, 11 grudnia 2006, 00:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]