Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 18:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Czytaliście recenzje Sony 828 na dpreview???? 
Autor Wiadomość

Post Czytaliście recenzje Sony 828 na dpreview????
:shock: Jakość zdjęć została oceniona o wiele niżej niż w 717. Albo aparaty cyfrowe doszły do jakiejś bariery, której przynajmniej chwilowo nie da się przeskoczyć, albo dpreview jest BARDZO stronnicze. :?: Dobre opinie zbiera prawie wyłącznie Canon! Zresztą zrecenzowane są wszystkie aparaty Canona, a sporo produktów innych firm leży odłogiem. :!:

niedziela, 11 stycznia 2004, 01:30

1.G5 dostał słabą ocenę, podobnie s50.
2.Spośród testowanych kompaktow tylko f717 dostał najwyższą notę.
3.W wielu miejscach słychać glosy, że f828 jakościa nie grzeszy. A o czym ma niby świadczyć to, że robi słabsze zdjęcia niż f717?

To że f828 ma więcej pikseli nic nie znaczy-vide g3 i g5). Podobnie jak w tych Canonach, tak i w sony zwiększono ilość pikseli nie zmieniając rozmiaru matrycy, a to oznacza szumy, wolniejszą pracę i ogólnie problemy. Jak pokazują te 2 przykłady także ca lubią się pojawiać przy takim rozwiązaniu.

niedziela, 11 stycznia 2004, 02:07

Po pierwsze nie sugerowałem nic w stylu: ma 8MP to musi bić na głowę te co mają po 6 (np taki Ninkon DH2 :lol: )

Po drugie dziwi mnie, że nowsze cyfraki są gorsze od starszych!! Z G5 było podobnie, ale tam było to wymuszone sugerowaniem się (przez kupujących) zasadą wymienioną w "Po pierwsze".

Wniosek nasuwa się następujący:
-nie ma co czekać na następne modele cyfraków. To jest dobry moment na kupno tych które już nieźle staniały!!
Oczywiście w przyszłości muszą pojawić się lepsze, ale może już nie tak szybko! :idea:

niedziela, 11 stycznia 2004, 22:02

Post Prawda o canonie
Na wstepie musze zaznaczyc, ze jestem zwolennikiem - ciagle - analogow. Jak kupilem canona 10D i zrobilem pierwsze foty, to sie zalamalem. Rozmyte, nieostre... Ale szczerze powiem, ze z perspektywy przegladania fotek z innych ap. cyfrowych, dochodze do wniosku, ze canon jest rewelacyjny. Z dobra optyka jest dobrze. W innych aparatach nieostrosc, ktora tak mnie razila w moim canonie, ukryta jest przez sztuczne (chyba) zaszumianie. Nowe sony 828 ma wieksze szumy na 100ASA niz canon na 400!!!! A mialo byc tak pieknie...

sobota, 17 stycznia 2004, 02:12
Niestety mało miałem możliwości sprawdzenia droższych aparatów cyfrowych, ale porównując testy i opisy wydaje mi się, że:
-wszystkie aparaty zintegrowane mają znacznie większe szumy niż lustrzanki - po prostu mają matryce ok. 6 razy mniejsze niż np. EOS300D
-w przypadku Sony przy tej samej powierzchni na dodatek dochodzi największa rozdzielczość
-w aparatach zintegrowanych pozostaje zawsze kompromis: ze względu na niewymienność optyki obiektyw musi być uniwersalny (ogniskowa, jasność), niestety często kosztem jakości optyki - zniekształcenia geometrii, aberracja itp.
Ponieważ te aparaty skierowane są raczej do amatorów, a jakość w testach nie zawsze jest porównywalna (różne parametry mogą mieć znaczenie dla różnych użytkowników), dlatego nie uważam, że kolejne modele są gorsze od poprzednich (choć tak też może być), zawsze trzeba zobaczyć na czym nam zależy. Kupując aparat zintegrowany mamy sprzęt uniwersalny, kupując lustrzankę (droższą niż najdroższy ze zintegrowanych) mamy możliwość rozbudowy, która jednak jest bardzo droga. Co do jakości (ostrości) zdjęć z cyfrówek - "rozmyte, nieostre" niestety nie wiem o co chodzi (nawet bez sztucznego wyostrzania), chyba, że zapomniałeś ustawić ostrość pracując na manualu.
Grzes

niedziela, 1 lutego 2004, 21:41
Mam i Canona i Sony wiec nie bede stronniczy.
Uwazam ze nie ma drugiego aparatu (wlaczajac w to wszystkie D-10 i Nikony D2h aha wylaczajac Canona D1 pelnoklatkowego) ktore mialyby obiektyw 28-200 i miescil sie w torebce. Znam gosci ktorzy nie wiedza wcale o czym my rozmawiamy tzn co to jest to ASA a chca miec po prostu dobre zdjecie tak jak moja zona ktorej kupilem Sony. Do takich i takich osob celow sony to bezkonkurencyjnie najlepszy aparat. Ja mam D300 tylko dlatego ze zaden inny aparat nie pozwala robic zdjec seryjnych z lampa na weseleu np.
Jezdze CCentem 700 ale mam hopla i kazdy w domu ma aparat Ja d300 zona sony a dzieci po olympusiku i tak tez trzeba dobierac aparaty do potrzeb i portfela. Teraz ciagnie mnie do Olympusa 5060 wlasnie dlatego ze uwielbiam szeroki obiektyw a tam jest 27mm. Tylko nie wiem czy tez idzie za innymi (nawet Olympusami np 750UZ)i po wlaczeniu zdjecseryjnych lampa jest odlaczana.

sobota, 7 lutego 2004, 08:31

A 300d robi serie z lampa wbudowana czy zewnetrzna?

niedziela, 8 lutego 2004, 00:05
Wojcias mając Canona D300 i Sony 828 czy mógłbyś porównać zalety i wady obu aparatów w praktyce. Zastanawiam się właśnie co kupić a może poczekać na Nikona D70. Długo czekałem na pojawienie się Sony 828 i rad będę opini użytkownika. Co oprócz braku możliwości robienia zdjęć seryjnych z lampą błyskową wg Ciebie stawia wyżeej Canona. Czasami robię zdjęcia Sony 707 i jest wyjątkowy "powolny" a do tego robi tak " piękne" czerwone oczy, a balans bieli też pozostawia wiele do życzenia. Aparat też ma mi służyc do robienai zdjęć na weselach.
Pozdrawiam
Sebo
sebo@o2.pl
gg 1615096

środa, 11 lutego 2004, 02:20

Największym minusem Sony 828 jest oczywiście aberracja chromatyczna, która występuje w tym modelu w znaczącej skali. Jest to jeden z głównych minusów.Przecietnie na 100 zrobionych fot 60 ma wyrażnie zaznaczony ten efekt. POza tym jest to dobry aparat na amatorów.Ma pełno "wodotrysków" z foty robi średnie w porównianiu choćby z Nikonem coolpix 8700, który ma identyczną matrycę.
Ogólnie ocena dla tego modelu Sony to czwóra z minusem.

piątek, 27 lutego 2004, 22:22
Post Czytaliście recenzję sony 828 na dprewiew?
Obecnie mam 300d i sony 828 i rzeczywiście są to produkty skierowane do różnych odbiorców. Całkowicie zgadzam się z opinią Woyciasa . Oba te
aparaty są bardzo dobre. Canona miałem wcześniej także siłą rzeczy sonkę porównuje do niego. JAKOŚĆ ZDJĘĆ Z CANONA JEST ZDECYDOWANIE WYŻSZA POD KAŻDYM WZGLĘDEM. ZDJĘCIA SĄ DUŻO MNIEJ ZASZUMIONE I SYSTEM AF CANONA RADZI SOBIE LEPIEJ.
Sonka z kolei jest szybsza - ale jakby mniej skuteczna [czas reakcji dużo , dużo krótszy niż 300d - bardzo szybki start, ale dokładność ....np. AF działa dosyć przypadkowo]. Fajny aparat z serii " wszystko w jednym" , ale coś za coś. Jakość zdjęć nie jest beznadziejna , lecz porównując 300d wyrażnie gorsza. Każdy z nas ma "zakodowany nieco inny wzorzec" jakości, inaczej postrzega barwy i dlatego każdy oczekuje czegoś innego.Bardzo trudno ocenić to jednoznacznie. Wykonałem z 828 kilka powiększeń[od10x15 do 30x45] na maszynie agfa d-lab 2 bez żadnych poprawek . 20x30 jest do zaakceptowania[ najlepsze rezultaty uzyskałem nie przekraczając ISO 100].Szczególnie po włączeniu zewnętrznego flesza f32x odwzorowanie kolorystyczne jest wyrażnie lepsze. Reasumując jeżeli ktoś chce wydać sumę około 6400 PLN [sony828 + karta256 mb + lampa HVL-F32x] to ma zestaw ,który dobrze się broni- FOTOGRAFIA RODZINNA ZAAWANSOWANY AMATOR. Canon [300d + obiektyw 18-55 + karta 256 mb] TO WYDATEK RZĘDU 5900 PLN ZESTAW KTÓRY GDYBY PRÓBOWAĆ WYPOSAŻYĆ W ZEWNĘTRZNY FLESZ {SUGEROWANY 550EX- KOMPENSACJA] TO KWOTA ROŚNIE O OKOŁO 2000PLN , A GDZIE NP.WYZNACZNIK JAKOŚCI- SZKŁO [OPTYKA TYPU "L"] . OBIEKTYWY KOSZTUJĄ PO KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH[ MOJA 17-35 2.8 L KOSZTOWAŁA PONAD 6000 PLN , O 70-200 JUŻ NIE WSPOMNĘ.] JA FOTOGRAFUJĘ ZAROBKOWO TAKŻE 10D I 300D TO MOI FAWORYCI KTÓRYCH UŻYWAM {W ANALOGU PRACOWAŁEM F-100 I F-80] . WYBORU TRZEBA DOKONAĆ SAMEMU, A NIESTETY MATEMATYKA JEST NIEUBŁAGALNA.

wtorek, 9 marca 2004, 11:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]