Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 sony dsc p32 
Autor Wiadomość

Post sony dsc p32
jak w temacie : czy warto kupic ten aparat , jest w cenie 847 na 10 rat po 85 zl , mozecie cos o nim powiedziec ?

środa, 14 stycznia 2004, 21:18

Nie uważam tego aparatu za cudo. O ile pamiętam ma przede wszystkim kiepską, ciemną optykę ze śmiesznym zoomem (2x - lepszy jest już 1x, bo jakość obiektywu jest dużo lepsza). Do tego szaleńczo drogie karty pamięci i ogólnie niespecjalna jakość. W tej cenie polecam np. Minoltę E223 (np. FotoJoker - 777zł).

środa, 14 stycznia 2004, 22:53

Cena jest całkiem atrakcyjna jak na Sony. I jeszcze w ratach... Tylko te Memory Stick - karty pamięci zniszczą Cię finansowo, będą stanowić znaczny procent wartości aparatu.

Osobiście nie mam przekonania do aparatów firmy Sony - nie wiem, jak to powiedzieć, ale nie podoba mi się sposób, w jaki oddają kolory. Droższe modele mają optykę Zeissowską, natomiast tańsze "oryginalną Sony"... Ale to moje subiektywne odczucie.

O samym aparacie - jest bardzo poręczny i fukcjonalny, ma nawet trochę półmanualnych funkcji, robi bardzo dobre (jak na aparat i to w tej cenie) filmy, natomiast gorzej radzi sobie z makrami. Pojawiają się też pewne problemy z odwzorowaniem kolorów i zniekształceniami geometrycznymi. Poza tym LCD ma słabą rozdzielczość, ale w tej cenie chyba nie należy wymagać nie wiadomo czego...

W podobnej cenie masz Minoltę E223 - wprawdzie mniejsza matryca, jedna predefiniowana czułość, itd., ale ma zoom optyczny - jeżeli przywiązujesz do tego wagę. A za niewiele więcej Minoltę E323, za kolejne niewiele więcej Olympusa C-350... Ale to tak mozna mnożyć, a te raty to dodatkowy argument za.

Pozdrawiam.

środa, 14 stycznia 2004, 23:38
Małe sprostowanie: Sony P32 nie ma zoomu optycznego, a obiektyw jest jasny - 1:2.8. To P52 ma 2x zoom optyczny i ciemny obiektyw.
P32 mam od pół roku i przez ten czas pstryknąłem ok. 4000 fotek.
Zoomu optycznego czasem brakuje, ale da się bez niego żyć.
Kolory na fotkach moim zdaniem są zgodne z rzeczywistością, zainteresowanym mogę podesłać kilka fotek do wglądu (mój mail: wheleer@wp.pl).
W porównaniu z Minoltą E223: Sony nie ma może 3x zoomu, ale za to posiada ręczną regulację ostrości oraz możliwość zwiększenia czułości matrycy - funkcje te przydają się w gorszych warunkach oświetleniowych. Poza tym w zestawie znajdują się akumulatory i ładowarka.
Zgadza się że karty pamięci MemoryStick są cholernie drogie (za 128MB płaciłem 287 zł), ale to co się zaoszczędzi w Minolcie na karcie to wyda się na ładowarkę i akumulatory.
Sonego P32 opisałem na http://www.forumfoto.prv.pl (temat: Nasze aparaty (cyfrowe) -> Sony DSC P32).

czwartek, 15 stycznia 2004, 11:31

No tak, ale czy ten manualny focus to nie jest przypadkiem kilka predefiniowanych nastaw? A co do czułości - jak wygląda kwestia szumów?

Tak jak pisałem - w moim odczuciu to nie jest wcale zły aparat, rzekłbym nawet, że jest "nieoczekiwanie dobry". Taki akurat do kieszeni i szybkich fotek, za te pieniądze nie można się spodziewać nie wiadomo czego. Ale nie zmienia to faktu, że odwzorowanie kolorów aparatów Sony mi nie odpowiada - nie dotyczy to tego konkretnego modelu; zastrzegam się jednak ponownie - subiektywna ocena.

Ładowarka i akumalatory - jeżeli są uwzględnione w ramach tych 850 złotych, o których pisze C330M - stanowią jak najbardziej istotny argument za; jednak czy są one w ofercie producenta czy w promocji sklepowej? Co do zoomu optycznego (nie twierdziłem, że P32 go ma) - w jakimś stopniu tę wadę niweluje duża matryca; zaznaczam, że w minimalnym, nie chcę nawiązywać do tematu, jak się "przelicza" zoom cyfrowy na optyczny - w którymś z wątków taka dyskusja rozgorzała.

Pozdrawiam.

czwartek, 15 stycznia 2004, 12:07
Zgadza się: P32 nie ma płynnej ręcznej regulacji ostrości - są następujące wartości do wyboru: 0,5m; 1m; 3m; 7m i nieskończoność. Mimo wszystko taki system i tak dobrze się sprawdza. Szczególnie przydaje się przy robieniu fotek na wszelkiego rodzaju imprezach - możesz trzaskać zdjęcia z zaskoczenia, a nie świecić lampką wspomagającą autofokus po ludziach.
Szumy przy wyższych czułościach oczywiście że są większe, jednak ja wolę mieć fotkę z większym szumem niż poruszoną (pstrykanie w złych warunkach oświetleniowych).
Ładowarka i akumulatorki 2100mAh są w komplecie standardowo - nie jest to promocja sklepowa.

PS: Ginty: Tomekk zamienił modele parametrami (P32 z P52), dlatego napisałem sprostowanie.

czwartek, 15 stycznia 2004, 19:43

Przepraszam bardzo. Faktycznie myślałem o mało udanym modelu P52. O P32 nie chcę się więc za bardzo wypowiadać, bo nie miałem go nigdy w ręku. Cena jest faktycznie dość atrakcyjna (jeśli wziąć pod uwagę raty - pewnie ok. 150zł kosztu, ładowarkę i akumulatory - ok. 100zł kosztu). Ja mimo wszystko wybrałbym Minoltę E223, głównie ze względu na zoom - powiększenie cyfrowe przy obcięciu 3MP->2MP jest żadne (1,2x). Natomiast jeśli koniecznie są Ci potrzebne 3MP, to za tą cenę chyba nie będę negował tego wyboru. Jeszcze przy okazji: ręczne ustawianie ostrości w nielustrzankach to moim zdaniem pomyłka, zaś regulacja czułości nie jest aż tak potrzebna (gorzej, gdy jest tylko automat).

czwartek, 15 stycznia 2004, 22:48

Tomek w jednej z opini wczensiej dotyczacej tego modelu napisales lepszy juz jest zoom x 1 ..wieszmusze cie rozczarowac bo nie ma takiego zoomu ..a moze to miala byc wlasnie mala aluzja z Twojej strony :lol: po raz którys sie osmieszasz tak jak z tym trabantem i maluchem pamietasz?Chyba jednak to nie jest spowodowane chwilowa przerwa w pracy szarych komorek POZDRAWIAM :lol:

poniedziałek, 15 marca 2004, 23:22

Zadanie matematyczne dla uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej: Zoomem aparatu nazwiemy iloraz największej i najmniejszej możliwej ogniskowej aparatu. Maksymalna ogniskowa aparatu X wynosi 35mm, a minimalna 35mm. Jaki jest zoom aparatu X?

wtorek, 16 marca 2004, 20:34

Tomku z zadaniami domowymi na takim forum nie wyskakuj :lol: ...to nie nasza wina ze nie umiesz ich rozwiazac i ze w szkole was takimi męcza..swoja drogą to bardzo proste..wstyd mi za Ciebie :lol:

sobota, 20 marca 2004, 14:27

mialem mozliwosc bawienia sie tym aparatem... coz moge powiedziec? brakuje zoomu optycznego, zadnych opcji manualnych (preselekcja migawki przydalaby sie koniecznie - czasami mialem wrazenie ze nielapal odpowiedniego oswietlenia i zdjecia byly baaardzo poruszone)... ale na jakosc zdjec nie narzekam... aparat ten za to nadrabia jakoscia filmow - powiedzie ze aparat ma robic zdjecia, ale czasami sie przydaje sfilmowac niektore sytuacje.... obraz jest plynny, natomiast jakosc wysmienita...
wiec:
-do fotek - polecam tylko poczatkujacym (aparat jest latwy w uzyciu - oni sie nie zawioda...)
- do filmow: jak najbardziej... i za ta cene...

sobota, 15 maja 2004, 18:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]