Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 02:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Sony A 100 
Autor Wiadomość
Pod adresem: http://pl.pixel-peeper.com/ znajdziesz przykładowe zdjęcia z obiektywów o które pytasz.Jeśli nie spodobają się,to jest tam wiele przykładowych zdjęć robionych większością obiektywów,lustrzanek i kompaktów dostępnych aktualnie na rynku.

piątek, 5 października 2007, 22:12

zabijcie mnie ale za cholerę nie rozumiem po co kupować lustrzankę i zapychać ją wynalazkami typu 18-200, 18-300. Nie lepiej kupić jakąś porządną hybrydę typu fuji s6500? - jakość zdjęć podobna (jeśli nie lepsza) a za zaoszczędzoną kasę można skoczyć na browarka

środa, 10 października 2007, 16:02
borys- za zaoszczędzoną kasę na jednym browarku pewnie nie skończyłoby się.

środa, 10 października 2007, 23:38

zabijcie mnie ale za cholerę nie rozumiem po co kupować lustrzankę i zapychać ją wynalazkami typu 18-200, 18-300. Nie lepiej kupić jakąś porządną hybrydę typu fuji s6500? - jakość zdjęć podobna (jeśli nie lepsza) a za zaoszczędzoną kasę można skoczyć na browarka

Jeżeli już mam kupić Sony A 100 to twierdziśz, ze lepiej z dwoma "kitami" obj. 18-70mm F3.5-5.6 + obj.75-300?

Czy mam kupiś sobie body za 2000,00 + kolejne 3000,00 wydać na dwa dobre obiektywy?
Jeżeli ma to tak wyglądać to masz rację lepiej kupić jakieś g...o a cyfrowe lustrzanki zostawić dla profesjonalistów.

Proszę mi wytłumaczyć w jakim celu produkowane są obiektywy 18-200, 28-200, 28-250 czy 28-300 jeżeli to jest tak jak piszecie "szmelc".

piątek, 19 października 2007, 11:06
Akino-takie obiektywy robione są chyba głównie dla wygody,czyli aby nie tracić czasu na zmianę obiektywów i co za tym idzie aby nie "łapać" zanieczyszczeń osadzających się na matrycy.Bo inne powody nie przychodzą mi do głowy.
A co do jakości zdjęć z takich obiektywów,to pewnie nie będzie taka zła jeśli oczywiście nie będziesz robił zdjęć tablic testowych.Bardziej martwiłbym się jakością wykonania i jakością pracy tego typu obiektywów za niewielkie pieniądze.Chodzi mi tu głównie o działanie autofocusa,bo wiadomo,że w takich dość ciemnych konstrukcjach jest on bardzo często powolny,głośny i jeszcze często się myli.Ale trudno wymagać za taką kasę czegoś więcej.Oczywiście są też tego typu uniwersalne obiektywy pozbawione tych wad,ale mają za to inną solidną wadę-cenę.

piątek, 19 października 2007, 17:07

Jak widzicie,nareszcie podjęłem decyzję i kupiłem objektyw Sony 18-200.Jestem zaskoczony :lol: ale na plus.Ten objektyw spełnia moje oczekiwania.Jest też tej samej firmy co A 100.Kosztował mnie na Allegro 1400 zł.(a może obniżę jego koszt jeszcze o ok.300 zł)
Co do głośnego fokusa,to muszę stwierdzić,że kit pracował jeszcze głośniej.
Objektyw mam od dziś i zdążyłem zrobić niewiele zdjęć.Robiłem na największym powiększeniu i najmniejszym.Jak narazie nie mam większych zastrzeżęń(a byłem nawet na nie nastawiony)
Szukając różnych opinii w necie,natrafiłem na bardzo mądrą wypowiedź.Jej treść była taka :Jeżeli kupuje się objektyw Sony 18-200 żeby go testować i porównywać do innych objektywów,to zawsze coś się znzjdzie i można żałować zakupu.Jeżeli kupuje się objektyw by nim robić zdjęcia to Sony 18-200 sprawi wielką radość.Moim zdaniem zawarta jest tu głęboka myśl :!: :D

Owa głeboka myśl, jak i również początkowe zadowolenie mija (minie) jak podepniesz do body PRAWDZIWY obiektyw i porównasz fotki.

piątek, 26 października 2007, 13:21

Jeżeli już mam kupić Sony A 100 to twierdziśz, ze lepiej z dwoma "kitami" obj. 18-70mm F3.5-5.6 + obj.75-300?

jeśli już musisz mieć taki zakres to owszem lepiej mieć te dwa obiektywy - chociaż zamiast sony 75-300 rozglądnąłbym się za sigmą 75-300 apo macro. A jeszcze lepiej za jakąś starą minoltą 70-210/4.0 ewentualnie sigmą 70-210 3.5-4.5. To takie wyjście niskobudżetowe.

Akino napisał(a):
Czy mam kupiś sobie body za 2000,00 + kolejne 3000,00 wydać na dwa dobre obiektywy?

widzisz w lustrzankach o jakości decyduje przede wszystkim optyka a dopiero potem body a 3000 zł to wydasz na jeden dobry obiektyw ;-). A tak na serio do sonolty można nabyć niezłe obiektywy nie wydając takich pieniędzy. Np
MAF 28-75/2.8 używany w granicach 1000 zł
MAF 24-105/3.5-4.5 używany w granicach 900 zł
+ tele z tych o których pisałem powyżej (flinta w granicach 700 zł). Tak więc za 1600-1700 zł możesz mieć przyzwoitą optykę

Akino napisał(a):
Jeżeli ma to tak wyglądać to masz rację lepiej kupić jakieś g...o a cyfrowe lustrzanki zostawić dla profesjonalistów.

no to już ty napisałeś ;-)

Akino napisał(a):
Proszę mi wytłumaczyć w jakim celu produkowane są obiektywy 18-200, 28-200, 28-250 czy 28-300 jeżeli to jest tak jak piszecie "szmelc".

w celu zdobycia klienta który ma kasę i gdzieś tam usłyszał że lustrzanki to lepsze są niż zwykłe aparaty czyli kogoś raczej mało świadomego fotograficznie. Oczywiście dla zwykłego pstrykania domowego i oglądania zdjęć na monitorze lub wywoływania 10x15 są to obiektywy w pełni wystarczające. Tylko zadaj sobie pytanie czy warto wydawać 3000 zł po to żeby mieć lustrzankę i jakość zdjęć z hybrydy za 1500 zł?

niedziela, 28 października 2007, 09:06

Nie lepiej kupić jakąś porządną hybrydę typu fuji s6500?

Bardzo elegancki aparacik.
Czy brak stabilizacji obrazu w takim aparacie spowoduje, ze część zdjęć (szczególnie tych z wykorzystaniem dużego zoom-u) bezie nie ostra?
Czy lepiej kupić ze stabilizacją?

Co myślicie o zakupie Sony A-100 w USA?
Tam taki aparat można kupić za max 500 - 550 USD. Przy obecnym kursie dolara wychodzi 40% taniej. Oczywiście nie będę miał wtedy gwarancji ale może awaryjnośc takich aparatów nie jest duża?

Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 listopada 2007, 09:54 przez Akino, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 17 listopada 2007, 18:35

Co myślicie o zakupie Sony A-100 w USA?
Tam taki aparat można kupić za max 500 - 550 USD. Przy obecnym kursie dolara wychodzi 40% taniej. Oczywiście nie będę miał wtedy gwarancji ale może awaryjnośc takich aparatów nie jest duża?

swojego czasu chcialem kupic R1 w USa... i powiem ci ze wlasnie za taka cene 50% taniej to nie kupilem bo naciagacze chetnie sprzedadza ale" bo cena ta jest bez przetwornika ..:), bo narazie niema, bo cos tam.... i dopiero za cene zblizona do Polskiej mozna bylo nabyc . xhyba ze kupil bys ten R1 za niska cene ale z dodatkami typu bateria,pamieci pokrowce statyw, na ktore maja chore ceny. a tak to nie chcieli nic sprzedawac.
tak wiec kupilem w polsce sony R1 i nie zamienil bym go na zadna alfe z kitem a moze z czyms innym ;)
pozdr[/quote]

Ostatnio edytowano środa, 21 listopada 2007, 03:38 przez piotrpl, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 18 listopada 2007, 20:29

Nie lepiej kupić jakąś porządną hybrydę typu fuji s6500?

To może lepiej S9600 ?

poniedziałek, 19 listopada 2007, 11:49

czy lepiej 9600? nie wiem, aż tak nie siedzę w hybrydach żeby wyrokować czy warto dopłacać. Proponuję poczytać sobie te wątki http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowka/8 ... fd-czy.htm
albo ten
http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowka/8 ... s5-czy.htm
i pewnie kilka podbnych na CFie jeszcze istnieje.

Co do awaryjności a100 - miałem go przez ponad 9 mcy i nic szczególnego się nie wydarzyło - ale wiadomo licho nie śpi. Ponadto sony polska oferuje jedna fajną rzecz tj opcję wykupu dodatkowych gearancji na 3 lub 5 lat - http://www.centrumsony.pl/gwarancja.php
Dopłacasz trochę kasy i masz spokój na dłuuuugi czas. Tego mi przede wszytskim w canonie brakuje.

poniedziałek, 19 listopada 2007, 15:16

Tak, hybryda byłaby najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony pokażcie mi obecną hybrydę mającą parametry A1 (też hybrydy ale sprzed kilku lat). Raczej nie ma; każdej obecnej coś brakuje, a lustrzanki to mają. Zresztą jest to świadoma polityka firm; sprzedać coś z górnej półki, zrobić na coś modę i garnąć kasę, nie przejmując się czy lustrzanka przeciętnemu Kowalskiemu jest potrzebna czy też nie. Może kupi jakiś dobry (czyt. drogi) obiektyw albo może i dwa bo te kitowe się rozlecą:). a swoją drogą a100 na obecną chwilę jest dobrym wyborem nawet z obiektywem 18-200:D

wtorek, 20 listopada 2007, 21:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2