Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 20:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 alfa 200 potrzebna rada na temat obiektywu Cosina AF 28-300m 
Autor Wiadomość

Post alfa 200 potrzebna rada na temat obiektywu Cosina AF 28-300m
Cosina AF 28-300mm f/4-6.3 co myslicie o tym obietywie. niedawno zakupilem pierwszy w moim zyciu, sony alfa 200
chce miec jakis dobry obiektyw bo ten co byl w komplecie 18-70mm to troche lipa. prosze o pomoc. :idea:

poniedziałek, 9 czerwca 2008, 22:06

Post Re: alfa 200 potrzebna rada na temat obiektywu Cosina AF 28-300m
Pod jakim względem lipa, co mu dolega? Nieładne zdjęcia robi? Nie miałem styczności ani z 17-70 ani 28-300 jednak tak duży zakres ogniskowych nie służy jakości obiektywu. Nie będziesz miał szerokiego kąta a poza tym na końcu jest strasznie ciemno. Jeśli potrzebujesz długich ogniskowych na twoim miejscu dokupił bym do tego co masz jakiś 70-300. Będzie jaśniej, taniej ... , jedyny minus to czasem konieczność zmiany obiektywów. Bez urazy, ale moim zdaniem nie po to się kupuje lustrzankę aby przykręcać do niej taki obiektyw. W takim wypadku lepiej pozostać przy jakimś dobrym Ultra Zoomie. Jednak rób jak uważasz.

wtorek, 10 czerwca 2008, 07:26
Jak kupisz tą Cosinę to będziesz miał dwie lipy - tylko że ta druga będzie bardziej uniwersalna.

wtorek, 10 czerwca 2008, 09:53

Robert Juchnik napisał(a):
Pod jakim względem lipa, co mu dolega? Nieładne zdjęcia robi?
No właśnie, fabryka mydła.

wtorek, 10 czerwca 2008, 09:55

dzieki ROBERTO za rade. 18-70 robi ladne fotki ale potrzebuje czegos z lepszym zoom. co powiesz o SIGMA 70-300 ?

wtorek, 10 czerwca 2008, 11:32

Myślę że Sigma powinna być ok (w tej klasie cenowej). Lepsze opinie zbiera wersja APO która jest nieco droższa. Niech się jeszcze wypowiedzą osoby które mają ten obiektyw lub miały okazje testować, bo nie chciałbym Ci źle doradzić. Na optyczne.pl znajdziesz test tej Sigmy.

wtorek, 10 czerwca 2008, 22:06

Cosik mi się zdaje że mało szukałeś w necie wiadomości o kupionej alfie. Ja swoją dwusetkę kupowałęm przez ponad pół roku za nim się na nią zdecydowałem.... Kupując miałem już trochę o niej wiadomości, jak i o obiektywach jakie do niej pasują no i o innych zagadnieniach związanych z tą marką. Więc proponuje wszelkie wyszukiwarki oraz jedno z ważniejszych i specyficznych forum jakim jest klubkm. Soniak to przecież dawna Konika Minolta więc....
No ale wracając do tematu. Sigma jak najbardziej podejdzie, ale jak już to kupiłbym APO, (tak zresztą zrobiłem). Ewentualnie można nabyć na rynku wtórnym co najmniej o połowę taniej używki firmowane przez Minoltę. Uważam je za lepsze od sigmy która zreszta jest droga.
Drugi raz bym nie kupił APO, która nadaje się zresztą do wysłania po zakupie, najlepiej prosto ze sklepu do kalibracji. Moja nie ostrzyła w zakresie od 200 do 300mm.
Minolta np. 70 - 200 ale z oznaczeniem "D" na końcu oznaczenia będzie jakościowo taka sama, o o 1/2 tańsza i również ma macro. (Jak pomnożysz ten zakres minolty przez 1,5 to będziesz miał faktyczny zakres dla 35mm)
Kitowy obiektyw ma również macro w zakresie 50 - 70mm. Ustawić należy na górnym pokrętle macro i pstrykać.
Możesz jeszcze do tego dokupić soczewki np. +10 i bawić się zbliżeniami.
Tak więc kolego, ja mam swojego soniaka od 1,5 miesiąca, ale zadałem sobie trochę trudności i szukałem intensywnie wiadomości o wybranym aparaciku, proponuję użyć choćby googli a zobaczysz jak wiele można się dowiedzieć.
No i na koniec mam pytanko co chcesz od kita 18-70? Jako początkujący nawet nie dostrzeżesz różnic. Żeby zastąpić ten obiektyw musiałbyś sobie sprawić co najmniej 3 inne stało ogniskowe.
Jedyna potrzeba w nim to by był jaśniejszy a tak nawet niczego sobie jeśli chcemy sobie popstrykać na imieninach fotków a i na wycieczce można coś ustrzelić w krajobrazie.
Po prostu bardziej doświadczeni koledzy mają razję iż to nie sprzęt robi fotki a operator...
jak Ci się nie podobają fotki to pobaw się programem który jest w aparacie.
Pzdr.
P.S.
A jak się chcesz pobawić w zbliżenia to najtaniej będzie teleobiektyw np. 300 lub 400mm z mocowaniem M42 do tego przejściówka tryb manual i masz super naukę z przysłoną czasem i ostrością ;-), a do tego fajne strzały z daleka. Obowiązkowo wówczas statyw.

poniedziałek, 14 lipca 2008, 08:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]