Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 19:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 OSTROSC W &300 
Autor Wiadomość

Post OSTROSC W &300
WITAM WITAM . :Mam taki problem uzywałem wczesniej PENTAXA K100D i kupiłem sobie & 300,a problem w ty że W ALPHIE CZESTO myli sie af (niekture zdjęcia są nieostre)w porownaniu z PENTAXEM .Niewiem czy mam żle ustawiony aparat. prosze o rady jak skonfigurowac ustawienia aparatu . DZIĘKUJ :cry: E

środa, 22 października 2008, 20:21

Post Re: OSTROSC W &300
Rada na przyszłość: Przed kolejnym zakupem pytaj o sens zmiany, wg. mnie zamiana K100D na Alfę300 była totalnie bezsensowna :wink: .

PS
Alfy tak już mają, albo się z tym pogodzisz, albo czeka Cię kolejna zamiana.

czwartek, 23 października 2008, 09:05
Zgadzam się z przedpiścą :wink:
Ten Pentax to bardzo fajny korpus ale to Twoja decyzja.
Twoje problemy mogą wnikać z back/front focusa, który zdarza się w Alfach (zresztą inne systemy maja też z tym kłopoty).
Wyjście ja widzę jedno: wysłać do serwisu z opisem wady - tam powinni dokonać regulacji AF.
Jeżeli chcesz więcej informacji to proponuję zajrzeć na forum Klubu KM tam znajdziesz dużo informacji na ten temat.

czwartek, 23 października 2008, 13:44

A ja raczej nie zgadzam się z przedmówcami. Dziwny problem, ale wydaje mi się, że jest to kwestia złych ustawień, może zbyt długi czas ustawiony i poruszasz aparatem. Sprawdź też ustawienia AF, czy masz na punktowy, czy szeroki.. Możesz też zapytać się na forum Sony http://www.forum.sony.pl/viewforum.php?f=14 Może coś więcej powiedzą.

wtorek, 18 listopada 2008, 19:36

Na początku też miałam takie problemy, ale to raczej przez moją niewiedzę. Ustaw sobie autufockus na punktowy i łap ostrość na danym obiekcie. Też poczytaj o głębi ostrości, na tym forum są ciekawe dyskusje. I poczytaj sobie na temat trybów półautomatycznych :D Fajnie zdjęcia wychodzą, a uwierz mi, że nie jest ciężko :)

poniedziałek, 15 grudnia 2008, 18:21

Zamiast zgadywać czy to BF i FF wygooglaj sobie plansze testową i zrób test i będziesz wiedział czy to sprawa FF czy BF czy może zwyczajnie Ci się ręce trzęsą . ;) mam &300 i nie mam problemów z ostrzeniem nawet w tybie AF szerokiego . Punktowy może jest i fajny jak centralnie kadrujesz ale jak chcesz kadrować wg "mocnych punktów" to Ci się nie sprawdzi centralny i wtedy albo masz do wyboru AF szeroki albo AF lokalny ten drugi jest lepszy bo sam decydujesz na który obszar kadru wyznacza ostrość .

sobota, 20 marca 2010, 23:09

Shodan napisał(a):
Punktowy może jest i fajny jak centralnie kadrujesz ale jak chcesz kadrować wg "mocnych punktów" to Ci się nie sprawdzi centralny i wtedy albo masz do wyboru AF szeroki albo AF lokalny ten drugi jest lepszy bo sam decydujesz na który obszar kadru wyznacza ostrość .
Możesz ustawiać ostrość centralnym punktem AF (zazwyczaj najlepszy z pośród wszystkich innych punktów AF), a potem najzwyczajniej w świecie przekadrowujesz. Zazwyczaj szybciej się przekadrowuje niż zmienia aktywny punkt AF.

poniedziałek, 22 marca 2010, 10:53

Tylko trzymaj wciśnięty do połowy spust migawki bo inaczej cały misterny plan w pi....u ;)

poniedziałek, 22 marca 2010, 19:13

Shodan napisał(a):
Tylko trzymaj wciśnięty do połowy spust migawki bo inaczej cały misterny plan w pi....u ;)
A co Ci przeszkadza trzymanie do połowy wciśniętej migawki? Przynajmniej masz dobrze zablokowaną / ustawioną ekspozycję przy pomiarze CW i SPOT. Nie wszystkie lustrzanki mają możliwość sprzężenia CW lub SPOT z aktualnie aktywnym punktem AF i wtedy może ostrość masz ustawioną dobrze, ale z ekspozycją może być kupa.

Poza tym A300 ma tylko centralny pkt AF typu krzyżowego, a przy ogólnie znanym ze słabości sonowskim AF to podwójnie ważne. :mrgreen:

wtorek, 23 marca 2010, 11:20

"ogólnie znanym ze słabości sonowskim AF" - no tak ;) nie ma to jak OLEK co ?
a poza tym w szerokim AF nie machasz aparatem a nie zawsze jest na to czas .

poza tym pamiętać zawsze należy co i za ile . zwykle jest tak że droższe puszki ograniczają okazje do spieprzenia zdjęcia ale to nie oznacza że tańszymi puszkami wychodzą same spieprzone zdjęcia ;).

wtorek, 23 marca 2010, 18:53

Shodan napisał(a):
"ogólnie znanym ze słabości sonowskim AF" - no tak ;) nie ma to jak OLEK co ?
A jaki związek za sonowskim AFem ma Olympus. Sony ma AF taki jaki ma, Olympus też ma AF taki jaki ma. Takiego AF'a jaki jest w E-3 czy E-30 Sony raczej może pozazdrościć. I żeby nie było mi starcza AF taki jaki jest w E-1 lub E-300.

Shodan napisał(a):
a poza tym w szerokim AF nie machasz aparatem a nie zawsze jest na to czas .
Każdy macha jak mu wygodnie, ja wolę przekadrowywać z zablokowaną ekspozycją i używać krzyżowego punktu AF (E-1 i E-300) bo E-3 ma wszystkie krzyżowe.

Poza tym ten tzw "szeroki AF" to kilka różnych zblokowanych razem punktów AF, a czasami lepiej ostrość ustawiać na ten jeden konkretny pkt AF niż na jeden z kilku, bo finalnie nie wiemy który zostanie wybrany ...

Shodan napisał(a):
poza tym pamiętać zawsze należy co i za ile . zwykle jest tak że droższe puszki ograniczają okazje do spieprzenia zdjęcia ale to nie oznacza że tańszymi puszkami wychodzą same spieprzone zdjęcia ;).
Oczywiście, bo wszystko zależy bardziej od tego kto naciska spust migawki niż od nowoczesności aparatu.

wtorek, 23 marca 2010, 22:23

E -3 to zupełnie inna klasa i inna półka cenowa niż ALFA 300 wiec nie ma co porównywać . E- 30 również nieco droższy sprzęt

środa, 24 marca 2010, 09:35

A700, A900, A850 to też wyższa klasa, a AF taki sam "typowo sonowski" jak w A300, tym samym gorszy niż w E-3 czy E-30. :wink:

środa, 24 marca 2010, 09:53

A300 http://www.sony.pl/product/dss-digital-slr/dslr-a300#pageType=TechnicalSpecs
Tryby AF Ciągły, Pojedynczy, Automatyczny, Ręczny
9-polowy z centralnym czujnikiem krzyżowym

A700 http://www.sony.pl/product/dss-digital-slr/dslr-a700#pageType=TechnicalSpecs

Tryby AF Ciągły, Pojedynczy, Automatyczny, DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), Ręczny

Czujnik

11-polowy z centralnie umieszczonymi dwoma czujnikami krzyżowymi i czujnikiem typu F2.8

To tyle w temacie TAKICH SAMYCH AF w rożnych modelach Sony

środa, 24 marca 2010, 11:25

Shodan napisał(a):
To tyle w temacie TAKICH SAMYCH AF w rożnych modelach Sony
No widzisz i znowu czytanie ze zrozumieniem się kłania ...

Napisałem wyraźnie:
[...]a AF taki sam "typowo sonowski" jak w A300 [...]
czyli, napisałem, że A700 ma "typowy sonowski" AF
tak samo jak A300 ma "typowo sonowski" AF.

Nie napisałem nigdzie, że A300 i A700 mają te same czujniki AF. Niemniej jednak, A700, nawet z innym niż w A300 czujnikiem AF, ma takie same problemy w ustawianiu ostrości ....

Zrozumiałeś już ....

Naprawdę, następnym razem czytaj ze zrozumieniem.

środa, 24 marca 2010, 11:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona