Teraz jest środa, 12 sierpnia 2020, 09:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 HP m307 - fatalna jakość czy zdjęcia "ruszone"??? 
Autor Wiadomość
Post czas otwarcia przesłony POWYŻEJ 1 sekundy???/
jak uzyskac w kompakcie czas otwarcia przesłony powyżej 1 sekundy?
jaki tryb trzeba ustawić?? bo ręcznie nie potrafie tego zmienić, nie mam takiej funkcji.
dopiero teraz czytając dokładnie parametry zauważyłem że mogę mieć takie czasy otwarcia, powyżej 1 sekundy. a dałoby się zrobić zdjęcie np. gwiaździstemu niebu??tylko jak to zrobic takim automatem??
pozdrawaim serdecznie. kurczę, im więcej czytam, tym mniej wiem i więcej mam pytań...

niedziela, 24 października 2004, 20:15

Pierwsze zdjęcie takie zwykłe, drugie ładne, tylko nieostre :wink:

Właśnie dlatego nie kupiłem Olympusa C-310- bo niczego nie można ustawić. W tym tkwi problem, że aparat sam ustawi taką migawkę, jeśli uzna to za stosowne. Trzeba zadbać o brak oświetlenia.

niedziela, 24 października 2004, 20:28
Moderator

Post Re: czas otwarcia przesłony POWYŻEJ 1 sekundy???/
Rafał napisał(a):
jak uzyskac w kompakcie czas otwarcia przesłony powyżej 1 sekundy?
jaki tryb trzeba ustawić?? bo ręcznie nie potrafie tego zmienić, nie mam takiej funkcji.
dopiero teraz czytając dokładnie parametry zauważyłem że mogę mieć takie czasy otwarcia, powyżej 1 sekundy. a dałoby się zrobić zdjęcie np. gwiaździstemu niebu??tylko jak to zrobic takim automatem??
pozdrawaim serdecznie. kurczę, im więcej czytam, tym mniej wiem i więcej mam pytań...

Napisz może jaki to aparat. Bo jeśli nie masz manuala lub trybów półmanualnych, to tego nie zrobisz.

niedziela, 24 października 2004, 20:45

Jesli chodzi o zdjecia nocne to powiem tak jak sie to robi w hp 433. Wylaczasz lampe,aparat na statywie albo na czyms zeby sie nie trzesl i pstrykasz fotke. Wszystko oczywiscie ustawia sie automatycznie :/

niedziela, 24 października 2004, 21:01

Vendeur- jest na początku topicu- HP M307.

Zrobić się da, tak jak opisał witekb, ale sporo zabawy z tym jest.

niedziela, 24 października 2004, 21:08
Moderator

Jesli chodzi o zdjecia nocne to powiem tak jak sie to robi w hp 433. Wylaczasz lampe,aparat na statywie albo na czyms zeby sie nie trzesl i pstrykasz fotke. Wszystko oczywiscie ustawia sie automatycznie :/

Chętnie zobaczę fotkę wykonaną według tej receptury.

niedziela, 24 października 2004, 21:10

witekb napisał(a):

Chętnie zobaczę fotkę wykonaną według tej receptury.

Jesli chodzi o fotki nocne z photosmarta 433 to roznie to bywa czasem sa baaaardzo zaszumione i hot pixele. Ale jak znajde jakies na plytce to wrzuce

niedziela, 24 października 2004, 21:25
Post jakie opinie??
hej!
kurczę, aleście się rozpisali... fajnie, bo mam sporo nowych wiadomości i się uczę, ale nie za bardzo znalazłem opinie na temat zdjęć. "jedno zwykłe a drugie fajne ale nieostre"
OK, tyle, że dalej nie wiem, czy to moja wina, czy aparat taki słaby. może wezmę statyw jakiś, cyknę co i wtedy ocenię.
na razie to mi wygląda większość moich zdjęć na nieostre, bo robione "z ręki". zbytnio mi tam nie zależy na jakichś cudach - niewidach, bo gdybym takowe chciał, to kupiłbym od razu inny aparat. chodzi mi po prostu o prostą maszynkę do cykania fotek np. na imprezach.
i własnie tu tkwi problem. zdjęcia wychodzą fajne, gdy będę wpierw przez 5 minut ustawiał tryby, a tu na różnych imprezach i spotkaniach rodzinnych nie mam na to czasu, trzeba trzaskać fotki jak leci. wtedy dopiero wychodzą "zalety" tego hapeka. patrzę w kompa i nie poznaję twarzy, bo większośc mało ostra. wygląda to tak, jakby aparat samodzielnie "zamazywał" krawędzie. widziałem dziś fotki sąsiadów i kolegów /zwyczajne aparaciki cyfrowe, żadnych cudów/ - o niebo lepsze od moich! a robione też totalną automatyką.
spróbuję zrobić to nocne.
powodzenia i pozdrawaim!

niedziela, 24 października 2004, 22:29

Post Re: jakie opinie??
Rafał napisał(a):
hej!
kurczę, aleście się rozpisali... fajnie, bo mam sporo nowych wiadomości i się uczę, ale nie za bardzo znalazłem opinie na temat zdjęć. "jedno zwykłe a drugie fajne ale nieostre"
OK, tyle, że dalej nie wiem, czy to moja wina, czy aparat taki słaby. może wezmę statyw jakiś, cyknę co i wtedy ocenię.
na razie to mi wygląda większość moich zdjęć na nieostre, bo robione "z ręki". zbytnio mi tam nie zależy na jakichś cudach - niewidach, bo gdybym takowe chciał, to kupiłbym od razu inny aparat. chodzi mi po prostu o prostą maszynkę do cykania fotek np. na imprezach.
i własnie tu tkwi problem. zdjęcia wychodzą fajne, gdy będę wpierw przez 5 minut ustawiał tryby, a tu na różnych imprezach i spotkaniach rodzinnych nie mam na to czasu, trzeba trzaskać fotki jak leci. wtedy dopiero wychodzą "zalety" tego hapeka. patrzę w kompa i nie poznaję twarzy, bo większośc mało ostra. wygląda to tak, jakby aparat samodzielnie "zamazywał" krawędzie. widziałem dziś fotki sąsiadów i kolegów /zwyczajne aparaciki cyfrowe, żadnych cudów/ - o niebo lepsze od moich! a robione też totalną automatyką.
spróbuję zrobić to nocne.
powodzenia i pozdrawaim!

Ja posiadam photosmart 433 jesli sie nie myle to Twoj model jest nastepca mojego (nie jestem tego pewny) ale u mnie z ostroscia tez za dobrze nie jest, mysle,ze to raczej wina optyki bo robilem tez zdjecia ze statywu i raczej lepiej nie bylo ale moze warto sprobowac. A co do automatow to wszystko zalezy od aparatu, bo np. Canony z serii IXUS tez sa automatami a zdjecia robia duzo lepsze niz moje hp ale zycze powodzenia i dobrych fotek :)

poniedziałek, 25 października 2004, 20:28

Jak obiecalem tak robie. Zdjecie robione w nocy aparatem hp photosmart 433

niedziela, 31 października 2004, 16:48
Post fajne nocne zdjęcie
mój hp m307 takich nie robi. to tylko wyłączyc flesz? tam jest niby tryb "zdjęcia nocne" ale wtedy zawsze się włącza lampa.
poćwicze moim.
pozdrawiam.

wtorek, 2 listopada 2004, 19:13
Moderator

Ile kosztuje ten aparat? Bo zdjęcie to niestety tragedia.

wtorek, 2 listopada 2004, 19:41

wtorek, 2 listopada 2004, 19:58
Moderator

Poniżej 500zł.

Za 500 zł można zrobić lepszą...

wtorek, 2 listopada 2004, 20:44

Coz by tu powiedziec, ten aparat dostalem w prezencie ale gdybym mial okazje to pewnie zakupilbym Canona A60. Moj HP 433 stoi teraz na allegro za jakies 300 złotych. Wystarczy wylaczyc flesza zeby otrzymac dluzszy czas naswietlania.

piątek, 5 listopada 2004, 15:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2