Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 HP M407 Problem:( 
Autor Wiadomość

Post HP M407 Problem:(
Kupilem ostatnio hp m407 za 499zl normalnie wszystko chodzilo na drogi dzen wziolem go na dzialke i przy robieniu zdjecia zbilzalem zoom i nagle wpyadl mi obiektyw wyslalem go do hp i mi powiedzieli ze to jest uszkodzenie mechanieczne i nie podlega gwarancji naprawa kosztuje 1500zl i to jest nie realne zeby naprawiac a wiec mam takie pytanie czy powinni mi wymienic na nowy model lub dalo by sie to naprawic taniej gosc ze sklepu jak przyszla ten aprat spowrotem zepsuty ma mi dac numer do hp i pogadac z nimi ale nie wiem jakie sa prawa konsumenta i nie wiem jak im to wytlumaczyc czy moze mi ktos powiedziec czy da sie to naprawic lub powinni mi wymienic na nowy model???....lub jak z nimi negocjowac zeby mi to wymienili???...Prosze o pomoc z gory dzenki...

środa, 29 czerwca 2005, 20:47
Dobrze rozumiem? Obiektyw wypadł? Jeżeli tak to powinno dać się stwierdzić jak to się stało. Dzwoń i to bez zastanowienia o przyjęcie aparatu do reklamacji, albo, jeżeli jest taka możliwość osobiście przejedź się do przedstawiciela HP / Serwisu. Poproś ich o pisemne uzasadnienie odmowy przyjęcia reklamacji (masz do tego prawo) i strasz rzecznikiem praw klienta. Czasami pomaga, a czasami i to nie robi na nikim wrażenia ;) W internecie znalazłem zbiór przepisów dotyczących reklamacji, w razie czego mogę podesłać.

P.S
Jeszcze jedno. Jeżeli tego nie zepsułeś (a zapewne tak jest) to w rozmowie z serwisem nie pozwól sobie wmówić że może przypadkiem coś źle zrobiłeś ... zepsuł się i koniec, oni Ci mają udowodnić że było inaczej!

Powodzenia!

środa, 29 czerwca 2005, 21:20

Post No
No jak bys mogl to podeslij mi ten zbior przepisow reklamacji mail eladek1@tlen.pl

środa, 29 czerwca 2005, 21:26
Tutaj jest wszystko, co potrzebna na początek => http://www.konsument.net4.pl/index.html W razie problemów należy skontaktować się z Rzecznikiem praw konsumenta, który nieodpłatnie udzieli fachowej porady, co należy zrobić. Tutaj znajduje się lista rzeczników w kraju => http://www.konsument.net4.pl/rzecznik.htm

Byłem raz w podobnej sytuacji, dlatego chętnie pomogę.

środa, 29 czerwca 2005, 21:38

Post No
Kurcze no ale jest jakas szansa ze naprawie aparat lub uda mi sie z nimi wynegocjowac tak zeby mi wymienili na nowy egzemnplarz???.....

środa, 29 czerwca 2005, 22:05
Jeżeli aparat był prawidło użytkowany, na gwarancji to już do nich należy zmartwienie czy dadzą nowy czy pokryją koszty naprawy. Niektóre firmy czują przewagę nad klientem w takich sprawach, trzeba ich sprowadzić na ziemie bo racja jest po Twojej stronie! Od tego jest gwarancja! Zatem najpierw telefon do Rzecznika i lektura przepisów, reszta to kwestia czasu. Pamiętaj że każdą ich decyzję chcesz na piśmie. Potrzeba jakiś dokument potwierdzający poczynania HP. Daję Ci 90% szans powodzenia :-)

środa, 29 czerwca 2005, 22:24
Moderator

Parodia. Niech Ci naprawią i go sprzedaj i kup normalny aparat. Ja bym od razu żądał zwrotu gotówki.

czwartek, 30 czerwca 2005, 01:11

Post No
No ja musze poczekac bo ten aparat mi odeslalylaja spowrotem jak przyjdzie aparat mam do nich dzwonic i gadac z nimi tam... a jak nie to pojde do takiego normalnego serwisu i zobacze co mi powiedza...Bo powiedzi w hp ze naprawa bedzie kosztowac 1500zl no a apart kosztowal 499zl czyli sie nie oplaca i lepiej kupic nowy takie infromacje dostalem...A dokladnie to bylo cos takiego ze zadzwonil do mnie sprzedawca ze sklepu i mowil ze dzwonili z hp no i ze aparat nie podlego gwarancji bo uszkodzenie mechaniczne a naprawa kosztuje 1500zl i to jest nie realne i lepiej kupic nowy no i powiedzial ze jak przyjdzie ten aprat spowrotem to da mi tam numer do hp i zadzwonil i jakos wytlumaczyc przekonac ze tonie zmojej winy i powinni wymienic tak powiedzial mniewiecej sprzedawca...

czwartek, 30 czerwca 2005, 10:25
Co z tego że uszkodzenie mechaniczne? Aparat był użytkowany prawidłowo, był za to wadliwy. Dlaczego innym posiadaczom tego modelu nie powypadały obiektywy? Aparat wadliwy i nie daj sobie nic innego wćisnąć! Gwarancji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne spowodowane niewłaściwym użytkowaniem. Pisało gdzieś w instrukcji żeby nie dawać pełnego zoomu bo obiektyw odpadnie? Z pewnością nie ...

czwartek, 30 czerwca 2005, 10:55

No narazie to zostaje mi czekac az przysla aparat spowrotem i dostane numer tel i dzwonie do nich zobacze co zdzialam 8)

czwartek, 30 czerwca 2005, 11:40

Post No
No wiec bylem w sklepie zapytac sie o aprat.Aaparat jeszcze nie przyszedl i sprzedawcy nie wiezyli ze taka cena za naprawe dzwonili tam jeszcze raz i sie pytali i jednak taka cena za naprawe 1500zl i powiedzieli ze juz sie nic z tym nie da zrobic no i takie pytanie mam czy dalo by sie jeszcze to naprawic...????

sobota, 2 lipca 2005, 15:09
Ile razy trzeba pisać, że Ciebie to nie powinno interesować. Widać, że sprzedawca nie jest kompetentny skoro nie umie zareklamować należycie aparatu. Serwis być może uważa, że nie stało się to samoistnie tylko go ktoś np. wyrwał. Czy ktoś wytłumaczył serwisowi jak doszło do awarii? Jeżeli nie uda Ci się wyegzekwować naprawy / wymiany, to niestety tylko z Twojej winy ... zkonktowałeś się z Rzecznikiem praw klienta?

sobota, 2 lipca 2005, 17:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]