Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 12:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 kilka słów o HP 435 
Autor Wiadomość

Post kilka słów o HP 435
Właśnie przed Świętami nabyłem w promocji ciekawy zestawik: drukareczkę HP 7260 + aparacik HP 435 za łączną cenę ... 899 PLN! Jak dla mnie bomba, bo sam aparat (mam na myśli nowy w sklepach!) kosztuje ok. 800-850 PLN a drukarka 460 PLN, więc jak dla mnie 400 PLN bonifikaty jest jak najbardziej ok! Oczywiście ktoś zaraz powie... "-jakość nie zawsze idzie w parze z ceną." Może to i prawda, ale często subiektywna! Przed kupnem nasłuchałem się i naczytałem opinii nt. HP 435 i aparatów innych firm! Wynika z nich jasno, że każdy użytkownik kest przyzwyczajony ze swojego nabytku, a teksty w stylu: "-HP jest do d..., najlepszy C..." są pozbawione sensu.
Wybrałem HP 435, bo nie mam wyższych aspiracji i potrzeb robienia półprofesjonalnych czy profesjonalnych zdjęć. To jasne, że jeśli chce się fotografować przyrodę, krajobrazy czy detale z ambicją prezentacji fotek conajmniej na wystawach fotograficznych to kupuje się kombajn za 1600-2000 PLN (jeśli nie za więcej). Sprzęt kupuje się moim zdaniem w zależności od potrzeb i możliwości przyszłego fotografa, to potrzeby formułują jakość, więc to ostatnie słowo praktycznie nie tyle zależy od sprzętu ile od samego użytkownika. Ok, trochę się rozpisałem, więc teraz krótko nt. samego sprzętu:
HP 435
- robi naprawdę ładne jakościowo zdjęcia (przy opcjach kompresji *** i **), przy typowych formatach drukowanej bądź otrzymywanej z fotolabu fotografii nie ma żadnej, owianej "legendą" ziarnistości (a na domowe potrzeby nie drukuje się przecież plakatów!),
- szybko robi zdjęcia, równie szybko komunikuje się z kompem i przesyła foty na komputer,
- lampa bardzo dobrze doświetla przy niewielkim, zewnętrznym oświetleniu, np. zdjęcia w pokoju z tylko zaświeconą choinką wychodzą naprawdę jasne i czyste,
JAK DLA MNIE JEST MAŁY, PORĘCZNY, ELEGANCKI, ZAWSZE ZWARTY I GOTOWY I SUPER!!! :-)

HP 7260
-ekstra wydruki, chyba 6 rozbudowanych opcji jakości druku: od 300x300, 600x600, 1200x1200 do 4800 dpi,
- możliwość stosowania pojemnika z czarnym tuszem ,dzięki czemu drukarka nadaje się do pracy ze zwykłymi dokumentami,
-i co ważne: wbudowana stacja, czytająca 5 formatów kart pamięci, z której można bespośrednio drukować fotki, bądź przesyłać je z kart do kompa (super, bo nie trzeba instalować kieszeni z czytnikiem kart w kompie!),
- a ponadto świetna obudowa, zamykana, w wyniku czego drukarka przypomina pudełko zamknięte hermetycznie! (tusze nie wysychają!),
JAK DLA MNIE ŚWIETNA! (uważam zresztą. że drukarki HP są najlepsze i najbardziej oszczędne w eksploatacji, do tej pory pracowałem tylko na drukarkach HP przy sporych mocach przerobowych i nic się nie działo!)

Co do tekstów gości, którzy serwisowali sprzęt HP..., no cóż, zawsze można trafić na wadliwy sprzęt każdej firmy, skoro akurat na forum pojawiają się wypowiedzi użytkowników, mających niemiłe doświadczenia z produktami HP to nie można wyciągać z tego średniej... Napewno można założyć forum z negatywnymi sugestiami i odczuciami użytkowników sprzętów innych marek!:-)

Podsumowując: osobiście polecam, szczególnie w promocji: tanio, super i naprawdę dobra jakość! Aha, i można jeszcze coś wygrać: ja zarejestrowałem zakup w promocyjnym konkursie na stronach HP i zostałem wylosowany, otrzymam dodatkowo pełny komplet tuszy do mojego sprzętu gratis!
Pozdrawiam wszystkich! Jeśli ktoś ma HP435 i jakieś doświadczenia z nim związane to proszę o wypowiedzi :-)

czwartek, 25 grudnia 2003, 16:59
MIło słyszeć takie opinie, gdyż sam jestem zainteresowany kupnem tego aparatu. Prosłbym bardzo, jeśli to możliwe, a przesłanie mi na maila gojunior@poczta.onet.pl po jednym przykładowym zdjęciu w każdej z możliwych rozdzielczości. Z góry dzięki...

sobota, 27 grudnia 2003, 14:59
Na tym forum zdarzyło mi się bardzo brzydko pisać o HP 735 i nadal podtrzymuję swoją opinie, ale dotyczy to wyłącznie tego modelu.
Zauważ że w internecie znajdziesz uwagi na temat wyjątkowo częstej awaryjności wyłacznie modelu 735 na temat innych aparatów HP nie ma tego typu uwag. Wiadomo że każdy nawet najlepszy aparat może się zepsuć - ale nie 30% jak w przypadku 735 !

Mój HP735 do momentu wykonania 365 zdjęcia pracował bardzo dobrze i do amatorskich zastosowań był bardzo dobrym aparatem w dobrej cenie. Masa funcji itp.

Nie byłoby problemu gdyby tylko dla mnie padło. Pracuje w branży i wiem ze takie rzeczy się zdarzaja. Ale akurat ten model jest wybitnie awaryjny i powinien byc wycofany ze sprzedaży. Draństwem jest sprzedawanie nadal modelu który okazał się niewypałem i o to można mieć pretensję do HP.
Przypuszczam że HP opracowało 435 jako zamiennik dla 735 i ten model może być całkiem dobry i bezawaryjny. Zauważcie że na temat tego i innych modeli nie ma tak negatywnych opinii!!!

Inna sprawa to serwis HP gdzie pewnie rónież w karcie gwarancyjnej do HP435 pisze że serwis może wykonać naprawę przez wymianę na inny (nie nowy !!!) wolny od wad.
Co sie może sprowadzić do tego że gdy mi padnie aparat po 2-ch tygodniach to mogę dostac np. roczny aparat po naprawie (nie dotyczy to na razie 435 bo jest to nowy model - ale takie podejście do klienta jest nie do końca w porządku).

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 10:19

Naprawdę, dużo lepiej kupić Minoltę E232 lub nieco dołożyć i kupić Canona A300 - albo decydujemy się na zoom 3x i matrycę 2MP, albo na 3MP i brak zooma. Jakie zalety? Lepszy automatyka pomiaru światła, lepsza optyka, normalna gwarancja. Ja zawsze mówię, że nie awaryjność jest największą wadą HP. Główna wada, to jakość zdjęć zauważalnie gorsza od innych modeli w tej klasie.

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 23:21
Kolega kupił ten aparat z drukarką w promocji, widziałem zrobione nim zdjęcia, więc albo kolega jest wyjątkowo mało zdolnym fotografem, albo ten aparat to kompletna pomyłka..jakość zdjęć z mojej kamery cyfrowej..jest o niebo lepsza!!! bardzo ciemne, nieostre..z uzyciem lampy błyskowej kolory nie są prawdziwe..ale życzę powodzenia!

wtorek, 30 grudnia 2003, 14:33

No, wróciłem po Sylwku i dopiero teraz odpisuję:-) Mam HP już jakieś 2 tygodnie i jest naprawdę ekstra! A jakość zdjęć? Kontrast i ostrość bez zarzutu - drukowałem zdjęcia zrobione w środkowej jakości ** w formacie sporo ponad 10x15 i żadnych dropów, pikselków - słowem gładko i bez "zanieczyszczeń"!:) Naprawdę, za tę cenę z super drukarką to super wypasik... Podtrzymuję zdanie, że jeśli chce się osiągnąć super "wyżyny" fotografii, to czekają znacznie lepsze i ... droższe modele, ale do robienia fotek pro-rodzinnych i amatorskich w domu i na zewnątrz -mnie jak najbardziej wystarcza w zupełności! Dla mnie bomba zupełna (nawiasem mówiąc: przez 10 lat pstrykałem fotki tylko z automatu Panasonica i były często znacznie lepsze jakościowo od porównywalnych fot z markowych, drogich aparatów za duże pieniądze!). A teraz jakość zdjęć i cała masa ustawień jest wręcz porażająca!
Co do zdjęć z kamerki cyfrowej: kamera zawsze była, jest i będzie lepsza co do parametrów i możliwości! Nie twierdzę, że też że HP 435 jest NAJLEPSZY w ogóle, ale w swojej klasie cenowej NAPEWNO! No i ta promocja z super drukarką to już totallny odjazd! Życzę wszystkim posiadaczom każdego sprzętu, żeby chodził jak njlepiej i najdłużej no i oczywiście ... wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! A fotki wyślę na emaila w późniejszym czasie :-)

niedziela, 4 stycznia 2004, 13:05

... A co do uzyskania bardziej wyrafinowanej kolorystyki... cóż, wystarczy Adobe Photoshop i wiele fajnych efektów można uzyskać, np. sepię, odpowiedni kontrast, jasność... Niech żyje HP 435! Dzięki za posty i zapraszam do dyskusji nt. tego aparaciku :-)

niedziela, 4 stycznia 2004, 14:24

Problem w tym, że Photoshop to wydatek 3000zł. Za tę cenę można już kupić... oj można już kupić aparacik...
Poza tym 435 NA PEWNO nie jest najlepszy w swojej klasie cenowej - łatwo zresztą zweryfikować Twoje oceny tym, że piszesz iż przez 10 lat pstrykałeś automatem Panasonica... To trochę tak, jakbyś przez 10 lat jeździł Trabantem i nagle wsiadł do Poloneza i zaczął się zachwycać jego walorami i wychwalać go pod niebiosa.

niedziela, 4 stycznia 2004, 16:20
Moderator

Co do zdjęć z kamerki cyfrowej: kamera zawsze była, jest i będzie lepsza co do parametrów i możliwości!

Twierdzisz, że kamera cyfrowa robi lepsze zdjęcia, niż aparat??? To potwierdzasz swoją całkowitą niewiedzę w tym segmencie rynku. Żadna kamera nie zrobi lepszych zdjęć, niż przeciętny cyfrak lepszej klasy, tak samo, jak żaden aparat cyfrowy nie nagra lepszej jakości filmów! Coś Ci się chyba pomyliło :) Ale to nic strasznego :?

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 01:47
Rownież kupiłem ten aparat w zestawie z drukarką. Dla mnie ma on wystarczające możliwości i parametry. Nie będę więc dyskutował czy jest on lepszy, czy gorszy od innych. Chcę tylko wskazać jedną wadę, która się właśnie ujawniła: po podłączeniu do telewizora obraz jest czarno-biały.
Napiszcie proszę, czy u Was jest podobnie. Wiem, że w modelu 635 obraz jest kolorowy.
Nie chcę oddawać swojego aparatu do naprawy gwarancyjnej, gdyż dowiedziałem się od Was, że dostanę inny egzemplarz.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 11:09
Moderator

Niekoniecznie dostaniesz inny egzemplarz. Bo może (jeśli to jakaś wada) da się ją naprawić i zwrócą Ci po prostu sprawny aparat.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 14:27

Cytuj:
Rownież kupiłem ten aparat w zestawie z drukarką. Dla mnie ma on wystarczające możliwości i parametry. Nie będę więc dyskutował czy jest on lepszy, czy gorszy od innych. Chcę tylko wskazać jedną wadę, która się właśnie ujawniła: po podłączeniu do telewizora obraz jest czarno-biały
.

W menu aparatu znajdują się ustawienia systemów TV - PAL i NTSC. Być może masz ustawiony ten drugi systemik i dlatego nie ma kolorków. Jesli nie masz polskiej instrukcji, to wejdź sobie na http://www.hp.com.pl, odnajdź model hp435 i ściągnij pełną wersję w pdf-ie. Poza tym liczy się również kabelek. Ja "poluję" za takim połączonkiem, ale trudno mi je znaleźć. Nie chcę kupować kabla-firmówki HP, trudno jednak dostać taki zamiennik. Myślałem o tym, żeby zrobić sobie samemu, ale również nie mogę znaleźć mini-jacka, który jest bardziej "mini" od standardu :-) Myślę jednak, że z problemem się uporam.

Co do znajomości tematyki fotografii cyfrowej to rzeczywiście - może z tym porównaniem kamerki cyfrowej i aparatu przesadziłem, chociaż wydaje mi się, że stabilizacja obrazu w kamerach cyfrowych jest znacznie lepsza i powinna przynosić konkretne rezultaty - z uwagi również na lepszą optykę, ale - chylę czoła - jeśli się mylę. Po drugie - rzeczywiście "nie przesiadałem się" z innych cyfrówek i stąd moja pozytywna opinia o HP 435, ale podtrzymuję nadal moją "plusową" ocenę. Owszem, pstrykałem sobie zdjątka automatem, ale naprawdę porównywałem zdjęcia zrobione różnymi innymi aparatami znacznie wyższej klasy i były gorsze... Poza tym mówimy przecież o aparatach za przyzwoitą cenę i na potrzeby fotografów amatorów, więc jak najbardziej trzymam się tego, że HP 435 naprawdę nie zdradza żadnych wad i niedociągnięć w swojej klasie:-) A wiadomo, że ilu użytkowników różnych marek aparatów, tyle zdań pochlebnych i negatywnych :-) Nie chodzi mi tutaj o GLORYFIKACJĘ, ale o zebranie OCEN u UWAG od użytkowników tego modelu, ale za refleksje od użytkowników innych "cyfrowych" cudeniek dzięki :-)
Aha, jeśli ktoś może testował karty pamięci z HP 435 to mam pytanie, czy lepsze są SD czy MMC oraz czy 64MB i 128MB przyjmowane są bez oporu? :-) Dzięki serdeczne...

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 19:22
W menu aparatu znajdują się ustawienia systemów TV - PAL i NTSC. Być może masz ustawiony ten drugi systemik i dlatego nie ma kolorków. Jesli nie masz polskiej instrukcji, to wejdź sobie na http://www.hp.com.pl, odnajdź model hp435 i ściągnij pełną wersję w pdf-ie. Poza tym liczy się również kabelek. Ja "poluję" za takim połączonkiem, ale trudno mi je znaleźć. Nie chcę kupować kabla-firmówki HP, trudno jednak dostać taki zamiennik. Myślałem o tym, żeby zrobić sobie samemu, ale również nie mogę znaleźć mini-jacka, który jest bardziej "mini" od standardu :-) Myślę jednak, że z problemem się uporam.

Nie napisałem wcześniej, że mam czarno-biały obraz zarówno przy ustawieniach na PAL jak i na NTSC.
Kabelek zrobilem sam. Koszt ok. 8zł. Z zakupem wtyczki do aparatu również nie miałem problemu (2,70 zł). Udaj się do sklepu z częściami elektronicznymi, tam powinni mić. Ja kupiłem w pierwszym do którego wszedłem.
Brak koloru nie jest winą kabla, gdyż aparat HP 735 wyświetla przy jego pomocy obraz kolorowy.

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 20:38

Hmm, może trafiłeś na ... jakąś wadę! Jutro pobiegnę po kabelek do sklepu elektronicznego i sprawdzę jak mój HP się zachowa, o czym niezwłocznie poinformuję :-) Dzięki za info w spr. kabla

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 22:16
Post Usterka HP 435
Dostałem zestaw 7260+435 na gwiazdkę. Włożyłem beterie dostarczone z nim, zrobiłem 5 zdjęć przy różnym balansie bieli. Na wyświetlaczu ukazał się napis, że bateria słaba. Ok, wiadomo zwykła bateria tyle działa - wyłączyłem aparat, podłączyłem do drukarki celem przesłania zdjęć do kompa i zobaczenia jakiej one są jakości - i to był koniec mojego używania Aparat się nie włączył, kupno akumulatorków NiMh 2100 mAh nic nie dało. Poleciał do serwisu i jeszcze oczywiście nie wrócił... Cóż cieszę się, że jest to jedyny post o takiej treści w tym wątku Aha, konkretnie nie tyle się nie włączył, co włączył się wyświetlił logo HP (no tu akurat nie miał się czym chwalić...) potem moment kolorowej kaszy i... ciemność widzę. Myślałem, że może matryca albo wyświetlacz poleciał (jak robiłem zdjęcia, to na dole ekranu był ciągle pionowy zielony łuczek - zmieniał pozycję przy zoomowaniu), ale raczej nie bo zdjęć nie robił (nie błyskała lampa). Cóż, mam nadzieję że przyślą nowy... za miesiąc.

środa, 7 stycznia 2004, 00:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona