Teraz jest środa, 12 sierpnia 2020, 17:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 HP Photosmart 735 uszkodzony po 2 dniach ?? 
Autor Wiadomość

Jestem posiadaczem HP 735 (od niedawna). W necie znalazłem liczne opinie iz cyfrówka ta robi dobre zdjęcia. Jestem zaskoczony gdyż mój model robi mało ostre zdjęcia (nie wiem czy to wina braku umiejętności, czy taki model, czy też wina przeglądarki). Oglądając zdjęcia na kompie mam wrażenie ,iż mój zwykły aparat analogowy("głuptok") robi leprze zdjęcia. Proszę o opinię. Mój mail: koparski@tlen.pl.
Pozdrawiam.

wtorek, 23 grudnia 2003, 21:46
HP którego miałem zanim sie nie zepsuł robił raczej ostre zdjęcia.
W słabym oświetleniu miał problemy z ostrością przy mało kontrastowych scenach.
Może zbyt szybko naciskasz spust migawki - zobacz czy lampka sygnalizuje Ci zablokowanie ostrości.

środa, 24 grudnia 2003, 12:29
Ja kupilem ten aparacik miesiac temu z dodatkowa pamiecia 64Mb plus mini statyw i inne tam takie w USA za $217, uwazam ze u nas w kraju sprzedawcy okradaja klientow. Co do baterii to racja - ale za ta kase to moze za pol roku mi sie popsuc i tak mam zamiar kupic aparat z gornej polki (np. Canon 10D). Pozdrawiam

wtorek, 30 grudnia 2003, 04:45
Post Re: Likwidacja błędu w Hp735!!!
Anonymous napisał(a):
Dominik napisał(a):
Jeśli wystąpił błąd (np.e106) widoczny na wyświetlaczu,lub wyświetlenie wszystkich ikon na górnym ekranie, należy wyjąć baterię i zostawić aparat na 24h. Nastąpi wtedy reset aparatu i zaoszczędzimy 2-tygodniowy serwis!!!!!!!! :o

U mnie padł - trzymałem bez baterii ponad 36 godzin i nie wstał - reset czasem pomaga - tak ptzynajmniej piszą na stronie HP ale to już świadczy o marnej jakości aparatu.

HP735 jest do d...... i juz!

Baterie czy akumulatory ? Ktoś już pisał że to nie latarka. A jak jest do d... to kup se lepszy i przestań płakać.

środa, 14 stycznia 2004, 19:59
Post ostrość hp735
koparski napisał(a):
Witam.
Jestem posiadaczem HP 735 (od niedawna). W necie znalazłem liczne opinie iz cyfrówka ta robi dobre zdjęcia. Jestem zaskoczony gdyż mój model robi mało ostre zdjęcia (nie wiem czy to wina braku umiejętności, czy taki model, czy też wina przeglądarki). Oglądając zdjęcia na kompie mam wrażenie ,iż mój zwykły aparat analogowy("głuptok") robi leprze zdjęcia. Proszę o opinię. Mój mail: koparski@tlen.pl.
Pozdrawiam.

Sprawdź, którą masz wersję firmware (przy włączaniu przytrzymaj przycisk ustawień flasha). Jeżeli 1.12 to popracuj nad techniką pstrykania bo 735 potrafi robić ostre zdjęcia, jeżeli zaś 0.61 to czas na upgrade. Mój też kiepsko ostrzył ale reklamowałem, wymienili mi na nowy(!) aparat z upgradem firmware do wersji 1.12 (upgradować można samemu - to proste). Zdjęcia wychodzą teraz bardzo dobre ale trzeba go wyczuć i korzystać z preselekcji przesłony lub któregoś z programów i czasem korekcji EV (przy przesłonie 4.9 lub przy max zoomie). Nowy firmware i instrukcja upgrade na http://www.hp (niestety po angielsku).
Pozdrawiam

środa, 14 stycznia 2004, 20:18
Post Re: Likwidacja błędu w Hp735!!!
masta napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Dominik napisał(a):
Jeśli wystąpił błąd (np.e106) widoczny na wyświetlaczu,lub wyświetlenie wszystkich ikon na górnym ekranie, należy wyjąć baterię i zostawić aparat na 24h. Nastąpi wtedy reset aparatu i zaoszczędzimy 2-tygodniowy serwis!!!!!!!! :o

U mnie padł - trzymałem bez baterii ponad 36 godzin i nie wstał - reset czasem pomaga - tak ptzynajmniej piszą na stronie HP ale to już świadczy o marnej jakości aparatu.

HP735 jest do d...... i juz!

Baterie czy akumulatory ? Ktoś już pisał że to nie latarka. A jak jest do d... to kup se lepszy i przestań płakać.

W aparacie można używać akumulatorów i dobrych baterii !!!
Tak jak w latarce mądralo !

wtorek, 20 stycznia 2004, 10:29

Kupiłem HP735 w maju 2003 w sklepie internetowym Komputronik. Przez ten czas zrobiłem ponad 5000 zdjęć. Cały czas działa mi bezawaryjnie. Z jakości zdjęć jestem zadowolony, często korzystam z ustawien dodatkowych.
Na pewno aparat cyfrowy jest urządzeniem energochłonnym, stąd potrzebne są dobre akumulatory. Problem z niechowającym się obiektywem zapewne wynikał ze stosowania baterii, bądź słabych akumulatorów.

niedziela, 25 stycznia 2004, 20:34
Post Re: ostrość hp735
masta napisał(a):
koparski napisał(a):
Witam.
Pozdrawiam.

Sprawdź, którą masz wersję firmware (przy włączaniu przytrzymaj przycisk ustawień flasha). Jeżeli 1.12 to popracuj nad techniką pstrykania bo 735 potrafi robić ostre zdjęcia, jeżeli zaś 0.61 to czas na upgrade. Mój też kiepsko ostrzył ale reklamowałem, wymienili mi na nowy(!) aparat z upgradem firmware do wersji 1.12 (upgradować można samemu - to proste). Zdjęcia wychodzą teraz bardzo dobre ale trzeba go wyczuć i korzystać z preselekcji przesłony lub któregoś z programów i czasem korekcji EV (przy przesłonie 4.9 lub przy max zoomie). Nowy firmware i instrukcja upgrade na http://www.hp (niestety po angielsku).
Pozdrawiam

Bomba upgrdować można samemu to proste! Ale jak to do cholery zrobić??? Mam hp735 i kocham go, mam też firmware 0.61 i chcę bardzo chcę mieć 1. 12. Napiszcie proszę o Wy którzy wiecie, jak "upgradować"
Może moje zdjęcia będą częściej ostre a ja i pewnie nie tylko ja szczęśliwszy. Pozdrawiam wszystkich hp-kowców
kuntakintewoj@o2.pl

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 02:55
Kupiłem HP735 w maju 2003 w sklepie internetowym Komputronik. Przez ten czas zrobiłem ponad 5000 zdjęć. Cały czas działa mi bezawaryjnie. Z jakości zdjęć jestem zadowolony, często korzystam z ustawien dodatkowych.
Na pewno aparat cyfrowy jest urządzeniem energochłonnym, stąd potrzebne są dobre akumulatory. Problem z niechowającym się obiektywem zapewne wynikał ze stosowania baterii, bądź słabych akumulatorów.

[b]PISZESZ SŁABYCH AKUMULATORKÓW...
PRZECIEŻ NAWET NAJLEPSZY AKUMULATOR PO ILUŚ ZDJĘCIACH MI SIĘ WYŁADUJE, A DOBRE OPROGRAMOWANIE W DOBRYM APARACIE MUSI TAK ZADZIAŁAĆ ŻEBY KONIEC ENERGII NIE OZNACZAŁ KOŃCA ŻYCIA APARATU !!!

MIAŁEM HP-735 KTÓRY PADŁ, WYMIENIŁEM SPRZET NA OLYMPUSA, UŻYWAM TYCH ZAMYCH AKUMULATORÓW (GP oraz PANACONIC) I NIC MI SIĘ NIE DZIEJE !!!
gDY MI CZASEM PADNĄ W CZASIE PRACY TO PO PROSTU ZAKŁADAM DRUGI KOMPLET I APARAT WSTAJE BEZ PROBLEMU !!!

HP JEST DO D... I JUŻ !!!

środa, 28 stycznia 2004, 09:57
Aparat jest zajefajny,naprawde robi dobre fotki
Obrazek[/img][/url]

piątek, 6 lutego 2004, 02:17

Post - widzę, że to jakiś wynalazek -
kilkadziesiąt zdjęć na akumulatorkach NiMH? to jakaś parodia, tak samo jak problemy w momencie wyczerpania fazy.

osobiście używam Olka 740 i na jednym komplecie 4xNiMH (Panasonic 2000) potrafi zrobić 300 - 500 zdjęć, w tym część z lampą błyskową.

im cieplej na dworze, tym więcej fotek.

w momencie "zejścia" baterii zwykle zdążam wyłączyć aparat. raz nie zdążyłem, więc po prostu włożyłem inny komplet i jazda.

poprzednio miałem małego Soniacza i też było ok ze "sprawami prądowymi".

poniedziałek, 9 lutego 2004, 14:58
Moderator

To i tak dziwne, bo w mojej Minolcie Z1 nie ma takich problemów. Mimo, iż baterie się rozładującałkowicie, to obiektyw zawsze się chowa - czasami po chwili, gdy napłynie więcej prądu, tak skokowo, ale zawsze się chowa do końca.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 18:40

O ile mi wiadomo - C-740 zachowuje się podobnie - tzn., gdy jest krytycznie, sygnalizuje powyższy fakt a następnie po prostu się wyłącza, nie trzeba tego robić osobiście.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 23:38

To i tak dziwne, bo w mojej Minolcie Z1 nie ma takich problemów. Mimo, iż baterie się rozładującałkowicie, to obiektyw zawsze się chowa - czasami po chwili, gdy napłynie więcej prądu, tak skokowo, ale zawsze się chowa do końca.

Też w HP735 zawsze mi sie chowa. Nigdy nie miałem z nim problemów.

piątek, 20 lutego 2004, 00:38
Post Problemy z HP
Miałem HP 720 (robił super zdjęcia)- niestety po 13 miechach wysiadła elektronika - koszt naprawy jest taki jak aparatu na Allegro, więc zrezygnowałem z naprawy i kupiłem 735.
I znów wpadka - bardzo nieostro rysuje obiektyw. Chyba nigdy więcej nie kupię HP i wszystkim odradzam

sobota, 20 marca 2004, 14:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona