Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 08:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Fuji s7000 i brak ostrości w nocy .. 
Autor Wiadomość

Post Fuji s7000 i brak ostrości w nocy ..
Mam Fuji s7000 i pewien problemik. Gdy robie zdjęcia w nocy , na wyświetlaczu za każdym razem pojawia sie czerwony znaczek AF. Instrukcja mowi ze nie mozna alapac ostrości . W fuji s5000 jakiego mialem wczesniej problemu nie bylo poniważ wysyłał wiązkę zieloneo swiatełka i ustala ostrosc. Mozecie w s7000 nie mam czegoś włączonego. W jaki sposub ten aparacik to robi. Proszę o odpowiedz .....

sobota, 5 czerwca 2004, 11:18

niedziela, 6 czerwca 2004, 11:33
Moderator

Ktoś jest. Ja nie pisałem, bo nie wiem, czy S7000 ma oświetlenie wspomagające AF. Jeśli nie ma (powinieneś sam to wiedzieć, ewentualnie poszukać w instrukcji), to musisz ustawiać ostrość ręcznie.

niedziela, 6 czerwca 2004, 21:09

Witam, sam od niedawna mam Fuji S-7000 i strzeliłem kilka zdjęć nocnych. Póki co nic żeby się pochwalić ale nie zauważyłem problemu, który przytaczasz. Oczywiście musisz mieć jakiś punkt odniesienia aby apart ostrość ustawił ale to wiadome. Przychodzi mi do głowy jedynie, że albo coś nieświadomie przestawiłeś w ustawieniu aparatu (wtedy przyda się instrukcja). Bądź aparat ma jakąś wadę fabryczną ale jaką? Chyba nie wiele ci pomogłem co? Jedyne co moge powiedzieć to u mnie działa OK. Pozdrawiam. ;-)

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 22:40
przy manualnej ostrosci w fuji s7000 nie zawsze pojawia mi sie wskaznik czy ostrosc jest dobrze ustawiona ( >o< ) czy to normalne ???

sobota, 6 listopada 2004, 17:44

Post fuji s7000 i brak ostrości w nocy
Wskaznik manualnej ostrości pojawia się w dobrym oswietleniu( dwa trójkąciki i kółeczko-naprzemian).Wal w nocy,ostrość jest ok.chociaż znaczak AF! rzeczywiscie świeci.Czasami kisi ostrosc w ciemnosciach ale to na odległosciach większych jak 6-7 metrów i ogniskowych dłuższych.MF w ciemnosciach to niezbyt dobry pomysł nawet z lupką.To tylko kompakt.Cześć.Ch.

niedziela, 7 listopada 2004, 00:04

Gdyby aparat potrafił wykryć, kiedy ostrość jest dobrze ustawiona, potrafiłby ją także ustawić. Tak więc to normalne, że aparat nie pokazuje dobrze ustawionej ostrości.

niedziela, 7 listopada 2004, 14:15

Post Re: fuji s7000 i brak ostrości w nocy
chomsky napisał(a):
.Wal w nocy,ostrość jest ok.chociaż znaczak AF! rzeczywiscie świeci.

Potwierdzam. Jak robię zdjęcia w egipskich ciemnościach wychodzą ostro mimo palącego się znaczka AF. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy zaczynam operować zoomem (tzn. robić zbliżenia)

czwartek, 11 listopada 2004, 08:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]