Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 19:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Moje obawy o s5000!!!!!!!!!!!!!! 
Autor Wiadomość
Post Moje obawy o s5000!!!!!!!!!!!!!!
W poniedzialek kupuje s5000 - to 2 aparat wczesniej mialem s3000 - ale mimo to mam pewne obawy:
Fuji FinePix s3000 mial "normalna" matryce i zdjecia 1:1 wygladaly swietnie (tzn. dla mnie-amatora git), ale znalazlem na stronce: http://www.imaging-resource.com/PRODS/S ... FACDP0.HTM przykladowe foto i szczerze mowiac nie wiem co mam o tym myslec: jakas taka "mozaikowa" ta fotka :-( jakby malowana - chyba mi sie nie podoba :-((( Nie wiem teraz co mam robic i w ogole nie rozumiem czemu wszyscy mowia,ze ta matryca jest lepsza ?? Czy moze ten przyklad jest jakis zly? Nie wiem, nie wiem, nie wiem :-((( a tak sie napalilem na ten aparat :-/ Doradzcie cos: czy moze sie myle? I to jest takie fajne? Za aparat zaplace 1650 zł ale nie wiem czy jest tego wart :-(( A mam juz karte xD 256 i duzego wyboru to ja nie mialem (Fuji vs brzydki Olympus)...

piątek, 23 lipca 2004, 20:10
Post Co to oznacza??
Czy to oznacza, ze w s3000 uzyskuje sie lepsza jakosc zdjec niz w s5000 (drozszym!!!) ???

piątek, 23 lipca 2004, 20:22

Moim zdaniem s5000 to niezbyt udany model Fuji, s3000 tez, ale przynajmniej jest wmiare tani.

Z tej serii to kusi mnie tylko s7000 ktory jest lekko drogi :)

Ogolnie przy przesiadce z s3000 na s5000 napewno gorzej nie bedzie wiec sie nie martw....

Ja na Twoim miejscu kupil bym Olka chociaz tez cholernie mi sie nie podobaja. Ale ja nie patrze na wyglad wiec...

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano piątek, 23 lipca 2004, 23:09 przez obik, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 23 lipca 2004, 22:13

S5000 to taka namiastka cyfrowego SLR, czarne, solidne body, pelny manual, calkiem ladne zdjecia robi, szczegolnie jesli chcesz strzelac widoczki i jesli zalezy ci na zoomie, ja jestem ciagle pod wrazeniem (10x optyczny), strasznie dlugo na pateriach "chodzi" jakies 400 - 500 zdjec mozna strzelic,

Wady: - strasznie powolny autofocus
- nie wiem dlaczego ale strasznie niezadowolony jestem z jego DOF'a (nawet przy f 2.4 powinien byc duzy ale jest taki sredni)
- calkiem nieprzydatny manualny focus
- kiepski EVF, strasznie kiepski:)

to jest dobry aparat ale nie oczekuj zbyt wiele, szczegolnie nie probuj iso 800:)

pozdraviam

piątek, 23 lipca 2004, 22:41
Moderator

pelny manual,

Nieprawda. Nie ma manualnego nastawu balansu bieli. To jednak znaczny minus. Ponadto chyba krótkie czasy naświetlania, choć głowy nie dam, czy to nie czasem Kodak 6490 (on na pewno, ale czy S5000 też...?). Jeśli Fuji także, to do zdjęć nocnych odpada.

sobota, 24 lipca 2004, 01:05

(nawet przy f 2.4 powinien byc duzy ale jest taki sredni)

:shock:

sobota, 24 lipca 2004, 01:18

niestety jak donoasza wiesci (a konkretnie brizz) - fuji s 5000 ma tylko 2 sekundy... :(

sobota, 24 lipca 2004, 01:22

Hmm, ja też wybierałem między Fuji, Olkiem i Canonem. Jak widać wybrałem Canona, ale ty masz już karty xD, więc polecam Olympka z serii C-7xx. Ma fenomenalną jakość zdjęć. Fuji jest aparatem już z lekka starym i odbiega in minus od Olympków. Możesz o nim (fuji )przeczytać w temacie Canon s1/ Olympek C-760/ Fiju S5000 (czy jakoś tak :))

sobota, 24 lipca 2004, 09:50

Jeżeli w Olych przeszkadza Ci tylko wygląd, to naprawdę... kupuj Olka. Z czasem przywykniesz - zresztą po zakupie tulejki trochę szlachetnieje. Zgadzam się, mi też S5000 bardzo się wizualnie podobał - zresztą nie tylko, świetnie mi się go trzymało, niezły dostęp do funkcji... Ale jakością zdjęć nie dorównuje Olym (od C-740 wzwyż) a i możliwości ma nieco mniejsze. Stąd - posiadając wspomnianą kartę XD - kupowałbym C-740 lub C-760 (jeżeli musi to być ta sama okolica cenowa). Pierwszy jest zasilany paluszkami i bardziej ergonomiczny (kwestia gustu, ale te nowe UZ Olumpusa są - jak dla mnie - za małe); drugi - zauważalnie szybszy, ma większy LCD i lepszy EVF (o większej rozdzielczości). Obydwa mozna z czystym sumieniem polecić.

Pozdrawiam.

sobota, 24 lipca 2004, 11:16
Moderator

Dokładnie. Wystrzegaj się Fuji i Kodaka. Minolty także... Canon zbyt drogi chyba, więc pozostaje Olek.

sobota, 24 lipca 2004, 11:27
smokebox napisał(a):
pelny manual,

Nieprawda. Nie ma manualnego nastawu balansu bieli. To jednak znaczny minus. Ponadto chyba krótkie czasy naświetlania, choć głowy nie dam, czy to nie czasem Kodak 6490 (on na pewno, ale czy S5000 też...?). Jeśli Fuji także, to do zdjęć nocnych odpada.

Czytam sobie jako osoba postronna Wasze forum i w który temat bym nie wszedł (w dziale FUJI),wszędzie produkuje się moderator,niejaki Vendeur.Różnych psycholi w życiu widziałem,ale ten Oryginał przechodzi wszelkie ludzkie wyobrażenie :shock: .Każda jego ocena czy konkluzja sprowadza sie do stwierdzenia j/w.
Człowieku opamiętaj się ,było nie przechodzić na ciemną stronę mocy,to byś sobie i w dzień mógł porobić zdjątka :!:
Jesteś monotematyczny jak Dulska :evil:
A poza tym Twoja postawa jako moderatora jest poniżej wszelkiej krytyki.Jeśli tak pojmujesz moderowanie,a na słuszne uwagi uzytkowników nie reagujesz,to świadczy o tym,że jesteś albo bezczelny albo zbyt pewny siebie albo.........jesteś kochanką Admina.
Pozdrowienia i szcząśliwego nowego roku.

środa, 29 grudnia 2004, 20:40
Dokładnie. Wystrzegaj się Fuji i Kodaka. Minolty także... Canon zbyt drogi chyba, więc pozostaje Olek.

to jest dobre 8)

p.s. spokojnie, autor tematu fuji nie kupi :idea:

środa, 29 grudnia 2004, 23:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]