Teraz jest środa, 23 maja 2018, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 s5000 - LCD "flickering" problem??? 
Autor Wiadomość
Post s5000 - LCD "flickering" problem???
Czy to NORMALNE ze menu na LCD lekko drży??? Czy to WADA? :-(

środa, 28 lipca 2004, 10:10
Post hej
Czy tylko ja mam taki problem? Gdzie sie podziali wszyscy uzytkownic fujikow ;-(

środa, 28 lipca 2004, 12:14

środa, 28 lipca 2004, 19:27
Post Hmmm...
Ja postanowilem wczoraj zaltwic sprawe - drganie nie jest jakies mega mocne,ale dla kogos takiego jak ja - osobe wyczulone na wszelkie niedociagniecia - jest to nie do przyjecia. W sobote wymieniam aparat na nowy... Moze taki wlasnie model mi sie trafil.

ps. Szkoda, ze zaden z uzytkownikow s5000 nie odowiedzial na tego posta :( jestem szczerze zawiedziony.... :cry:

czwartek, 29 lipca 2004, 08:10

Słuszna decyzja - wymieniaj jeśli masz taką możliwość .

Drganie menu raczej normalne nie jest :?

czwartek, 29 lipca 2004, 13:35
Post drzenie lcd
zmien ustawienie filmow na NTSC zamiast PAL i sprawdz

wtorek, 3 sierpnia 2004, 16:42
Post Hurraaaaaaaaaa!!!
Naczelnik! WIELGACHNE DZIEKI!!! Oczywiscie przestalo "mrygac" :) Czuje sie troche jak blondynka ;) ale co tam! Przeciez moglem tego nie wiedziec - a nie jestem taki maniakiem co wlacza i wylacza wszystkie opcje! (Oczywiscie nie mowie tu o Tobie - Naczelniku)... DZIEKI raz jeszcze!!! :lol:

środa, 4 sierpnia 2004, 10:11
Post Tak sie zastanawiam
Tak sie zastanawiam - OK migotania juz nie ma - ale czy teraz jakosc filmikow (bo rozumiem, ze ma sie to nijak do zdjec) bedzie gorsza? Bo przeciez:
NTSC / PAL
520 / 625 ilość lini poziomych
60Hz/50Hz częstotliwość odchylania pionu
3,7MHz/ 4,4MHz częstotliwość sygnału chrominancji (koloru)

?

środa, 4 sierpnia 2004, 10:53
Post Re: Tak sie zastanawiam
NTSC / PAL
520 / 625 ilość lini poziomych
60Hz/50Hz częstotliwość odchylania pionu
3,7MHz/ 4,4MHz częstotliwość sygnału chrominancji (koloru)

Hej
no tego to ja sam nie doczytalem, malo robie tych filmikow uznaje to raczej za bajer, ogolnie zycze wszystkiego naj w uzytkowaniu dla mnie sprzet super, fotki piekne, czego chciec wiecej.

środa, 4 sierpnia 2004, 11:04
Post No tak
Najlepiej samemu sprawdzic ;) ale jestem nie ma jak teraz tego zrobic... spoko - ja tez uwazam to za bajer - ale swoja droga swietny (320x240@30fps z dzwiekiem)...a co do sprzetu to ZGADZAM SIE ABSOLUTNIE! Swietnie sie tym aparatem robi fotki i swietnie wychodza - nawet te 2s. nie sa wstanie mi go obrzydzic - fotki i tak sa ekstra... Obecnie szukam jakiegos dobrego,ale nie drogiego statywu (tak do 80zł)...

ps. do wszystkich sceptykow s5000: jedna prosba - jezeli nigdy nie mieliscie tego aparatu w rekach i nie robiliscie sami nim fotki to nie opowiadajcie glupot o nim - przez takich jak Wy rodza sie niesamowite mity o tym SWIETNYM APARACIE....

pozdrawiam

środa, 4 sierpnia 2004, 11:14

Co do statywu - ja do swojego Fuji S7000 niedawno kupiłem w Fotojokerze statyw Bilora 259 w cenie 59 zł ???!!!!
Statyw jest całkiem OK "made in Germany" za 59 zł na Allegro trudno kupić takiego chińczyka ... rozejrzyj się może w jakimś sklepie znajdziesz ten model ...

Co to Twojego PS - to święta racja :idea:

środa, 4 sierpnia 2004, 15:12
Moderator

Post Re: No tak
Flicker napisał(a):
ps. do wszystkich sceptykow s5000: jedna prosba - jezeli nigdy nie mieliscie tego aparatu w rekach i nie robiliscie sami nim fotki to nie opowiadajcie glupot o nim - przez takich jak Wy rodza sie niesamowite mity o tym SWIETNYM APARACIE....

pozdrawiam

Nie ma sprawy! Pokaż mi choć jedno dobre zdjęcie nocne zrobione tym aparatem, a zmienię o nim zdanie... Mówię o zdjęciu w dość sporych ciemnościach, bez przepaleń etc. etc. naprawdę dobrym. Ciężko z nim będzie, bo do tego jednak potrzebny jest dłuższy czas otwarcia migawki, niż te 2 sekundy. Ale kto wie, może jest jakiś sposób ;).

środa, 4 sierpnia 2004, 15:24
Post ok
Jakbys nie zauwazyl to wlasnie szukam statywu - bez tego nie jestem Ci w stanie pokazac jakiegos zdjecia zrobionego przez siebie. Jestem amatorem jesli chodzi o fotografowanie, ale znam sie co nie co na grafice - btw. to moja praca :roll: i jak dla mnie aparat robi przyzwoite fotki majac "tylko" 2 s. - ale nie najlepsze na swiecie (tego nigdy nie powiedzialem)... np.
http://www.s5000.net/forums/yaBB/cgi-bi ... 1076296218

[wiecej tutaj: http://www.s5000.net/forums/yaBB/cgi-bi ... ex;start=0]

btw. widze, ze jak juz nie ma sie czego czepiac to pozostaje tylko temat 2s... :evil:

ps. Czy statyw Bilora Action 260 bedzie OK? Kosztuje w Fotojokerze 79zł (niby znizka z 99)

pozd

środa, 4 sierpnia 2004, 15:40
Moderator

Mylisz się... Dla mnie jedyną ważną wadą S5000 jest czas otwarcia migawki. Nieco mniejszą brak manualnego balansu bieli.

Twierdzenie, że aparat robi dobre fotki dla mnie nie ma sensu, bo co z tego, że robi dobre w dzień? Ja lubię nocne (wiele osób także), a do tego chyba się jednak nie nadaje. Może kiedyś też będziesz chciał zrobić jakieś zdjęcie tego typu i wtedy z żalem stwierdzisz, że aparat trzeba wymienić.

Może się mylę, ale w takim razie czekam na dowody, przełamujące moją tezę.

Odnośnie linków...

Wszystkie zdjęcia są BEZNADZIEJNE! Spróbuj pokazać coś takiego na jednym z naszych forów, to się dziwisz reakcjami. Najlepsza jest fotka nr 1, ale są tam przepalone lampy, a właśnie chodzi o to, żeby nie były - takiego zdjęcia tym aparatem nie zrobisz. Poza tym większość pokazanych tam fotek była robiona, albo w dobrym oświetleniu (księżyc) albo w słabym i wtedy całkowicie do nieczego się nie nadaje. Proponuję więc, abyś zobaczył na naszych stronach, jak piękne zdjęcia nocne można aparatami, które mają czasy otwarcia migawki minimum 8 sekund i wtedy sobie porównasz. Może dostrzeżesz jakieś różnice, jeśli jesteś obiektywny. Bo dla mnie różnica w jakości jest ogromna.

Pozdr.

środa, 4 sierpnia 2004, 15:55

Panowie ... panowie .... proszę o spokój :x

Vendeur jako moderator powinieneś likwidować takie spory w zarodku a
nie je podsycać .... aczkolwiek masz oczywiście prawo do głosu :!:

Dla jednego użytkownika lepszy jest S5000 a dla innego Minolt Z ileś tam .... zależy czego ktoś oczekuje .

Fotek z różnych aparatów w necie jest tysiące - znajdziesz i dobre i złe z każdego aparatu - w znacznej mierze zależy to umiejętności fotografa a nie tylko sprzętu :idea:

Jak dla mnie te fotki z S5000 rewelacyjne nie są ale za daleko idziesz winiąc za to tylko aparat :wink:

Może zostawcie ten temat w spokoju - co :?:

Poczekajmy na fotki z S5500 - wtedy wrócimy do dyskusji :lol:

środa, 4 sierpnia 2004, 16:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona