Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 18:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy to normale? 
Autor Wiadomość

Post Czy to normale?
Witam.
Pytanie do wszystki posiadaczy fujifilm s 5000. Czy jest rzeczą normalną że zdjęcia wykonywane w "szerokim kącie" i czasami na "tele" niały zaciemnione rogi.Wykonałem juz kilkaset fotek (nie jestem zadowolony) i dopiero teraz zacęło nmi coś nie grać. Praktycznie wszystki musze obcinac programowo. Ponirzej przykład jeszcze nie obciętegj fotki.
Proszę o słowo pociechy.
Pozdrawiam F.

Obrazek

Ostatnio edytowano sobota, 31 lipca 2004, 12:21 przez fryderyk2, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 31 lipca 2004, 00:42

To wada, niesamowicie duża wada. W głowie się nie mieści, że wypuszczają na rynek winietujący aparat.

( ps. nie dawaj linków do serwerów ftp, chyba, że podasz nam jeszcze swoje hasło )

sobota, 31 lipca 2004, 01:23

Obrazek

sobota, 31 lipca 2004, 09:50

Ale jak to jest z tym winietowaniem. czy to jest normalne, czy jest to przypadłość tylko mojego aparatu? Już mam brać młotek i zrobić z nim porządek?!
Dzięki F.

sobota, 31 lipca 2004, 12:28
Administrator

A czy bez oslony przeciwslonecznej tez to wychodzi ?

SwiatObrazu.pl

sobota, 31 lipca 2004, 19:30

czy z osłona, czy bez, "szeroki kąt", "tele" są te "winietki".
PS.
co do fotki, to nie chodzi o walory techniczne i artystyczne tylko o przykład "spapranego" zdjęcia.
pozdrawiam
PPS.
To jak? Brać młotek i przecinak i naprawiać?

sobota, 31 lipca 2004, 20:15

Jeśli nie ma nic na obiektywie co może winietować, to oznacza, że sam obiektyw winietuje - młotek i przecinak.

Na pewno nie zapomniałeś o żadnym "super-slim-UV-filter" ? :wink:

sobota, 31 lipca 2004, 20:23
Moderator

sobota, 31 lipca 2004, 20:49

Nie ma zadnych filtrow. Jest to kolejna wada S5000. Fakt, nie widać tego efektu przy dobrym oświetleniu oraz w makro (którego praktycznie nie ma).
PS.
Młotek i przecinak nie służą chyba do naprawy takiego sprzętu. Może mam za mały młotek? Bo popotraktowaniu S5000 ww. narzędziami winiety nie ustąpiły, wręcz przeciwnie, nasiliły się.

Obrazek

sobota, 31 lipca 2004, 21:38

A gdzie słowo pociechy? Tyle kasiory i może nie zero zadowolenia, ale troszke wiecej niz zero i nikt nie pociesza! Dzieki!
Bede se obcinoł zdjencia te! Hej!

sobota, 31 lipca 2004, 21:44

W głowie się nie mieści, że wypuszczają na rynek winietujący aparat

No ok. ale czy to kwestia marki, czy konkretnego egzemplarza ? Może wtedy byłyby podstawa do reklamacji ?

Słowo pociechy - nie ma sprawy. Jak ktoś nie siedzi w temacie, to może ten efekt całkiem spokojnie przegapić.

Większość moich znajomych, w ogóle nie dostrzegała na swoich zdjęciach aberracji. Ale dzięki informacjom z forum już ich przyuczyłem. Teraz widzą ją na fotkach, filmach, a jeden nawet na żywo. Rzucili na mnie klątwę którą się niniejszym z wami dzielę.

sobota, 31 lipca 2004, 23:11

No ok. ale czy to kwestia marki, czy konkretnego egzemplarza ?

Trudno mi powiedzieć.
Należy poszukać kogoś z taką samą maszynką i zobaczyć co tam wychodzi.

vega napisał(a):
( aberracje ) Teraz widzą ją na fotkach, filmach, a jeden nawet na żywo.

Uwielbiam demoralizować :wink:
Nie wiem jak Ty :wink:

vega napisał(a):
Rzucili na mnie klątwę którą się niniejszym z wami dzielę.

Przyzwyczaisz się.

sobota, 31 lipca 2004, 23:22

No niestety brak mi słów pocieszenia jesteś kolejnym naiwnym podobnież jak ja, który nabył sprzęt tej podrzędnej marki Fuji. Należałoby nawet zakazać sprzedawać tego sprzętu na terenia RP. Są przecież takie wspaniałe aparaty jak Minolty, Canony czy Olympusy a ty nie posłuchałeś głosu rozsądku i uparłeś się na beznadziejną markę. Sam jesteś sobie winien. Gdybyś posłuchał rad super expertów z tego forum ( wprawdzie nigdy nie mieli tej marki w ręku ale coż za teoretyczne przygotowanie) na pewno byś nabył Minoltę Z1 pozbawioną wszelkich wad i 100% doskonałością we wszystkich egzemplarzach. A tak cierp za twoją swawolę i nieposłuszeństwo to formum cię dobije bo nie zna łaski dla podrzędnych firm, które nie mają pojęcia o fotografii cyfrowej.
Dość ironii powiem ci tak chłopie to z twoim aparatem jest coś nie tak, wal śmiało do reklamacji. Bo wbrew powszechnemu szowinizmowi Fuji is OK a nie tylko wygląda OK!! 8)

niedziela, 1 sierpnia 2004, 01:55
Moderator

No właśnie. Coś takiego chyba raczej nie mogłoby pojawić się w żadnym aparacie każdej liczącej się marki, a taką na pewno jest poniekąd Fuji. Koniecznie idź z tym do reklamacji. Jeśli masz jeszcze trochę czasu, to ja bym chyba poczekał i może wtedy dostałbyć nowy S5500 (z braku modeli S5000). Ale nie wiem, czy warto.

niedziela, 1 sierpnia 2004, 02:50
Post winietowanie
Gdyby tak spojrzeć na test fuji s5000 w dość poważnym portalu jakim jest dpreview.com to na pierwszy rzut oka widać winietowanie obiektywu tegoż aparatu , zjawisko zostało tam również opisane . W zasadzie większość tanich szkiełek , w których uzyskano za w sumie nieduże pieniądze dużą krotność ogniskowej oraz sporą jasność trochę winietuje ... . W przypadku tej maszynki niestety nic się nie da zrobić prócz obróbki w komputerze . Sam miałem taki aparat , kupiłem go po sprzedaniu 4900 zoom ( to był chyba najlepszy jak do tej pory fujik) ale szybko pozbyłem się tegoż sprzętu an korzyść s7000 z którego poza pewnymi drobnymi niedociągnięciami jestem w sumie zadowolony . Pozdrawiam

wtorek, 3 sierpnia 2004, 17:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona