Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Lensring 
Autor Wiadomość

Post Lensring
Witam wszystkich. Poradcie co mam kupic. Lensring adapter LR-F fi 55mm czy adapter 55*52 mm (czym to sie rozni i ktore jest lepsze).
I drugie pytanko czy po nakreceniu adaptera z filtrem UV mozna wykorzystac w Fuji S7000 oryginalna przykrywke do obiektywu aby przykryc filtr UV czy sie nie stosuje zadnej przykrywki (nie porysuje sie on?) No i prosze o namiary gdzie to kupic za godziwe pieniadze i zeby to nie byla jakas chala. :?:
no i jeszcze poradzcie jaki najlepiej kupic ten filtr UV
Prosze o tyle bo jestem poczatkujacy z tym aparatem. Mam go 2 tydzien

sobota, 28 sierpnia 2004, 14:56

Po pierwsze jak nie fotografujesz w górach (powyżej 2000 m) lub nad morzem to nie kupuj filtra uV. Raczej rozejżyj sie po komisach i kup sobie filtr polaryzacjny. Tulejke oczywiście 55 mm różni sie średnica a 55 to standardowa średnica w fotografi analogowej więc większe mozliwości wyboru osprzętu. Wydaje m się że można wykorzystać oryginalna przykrywke do obiektywu aby przykryc filtr ale nie jestem na 100 % moge ci jutro powiedzieć jak sprawdze w domu. ;)

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 10:35

Przy czym trzeba pamiętać, że filtr polaryzacyjny zazwyczaj odrobinę przyciemnia w przeciwieństwie do filtra uv.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 11:47

Witajcie i dzieki za info. Oryginalna przykrywka od aparatu podobno nie pasuje ale mam jeszcze inne pytanie. Czy przy tulei 55mm nie ma to negatywnego wplywu na odczyty parametrow naswietlania wieksza srednica moze czesciowo zaslaniac doplyw swiatla do czytnika parametrow a tym bardziej przy stosowaniu tulei z gumowym pierscieniem. Co o tym sadzicie?

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 13:35

Dobre pytanie. Ten temat nie jest do końca rozpoznany (polecam dyskusje na cyberfoto). Ale zarówno posiadacze lensringów jak i fototipów narzekają na problemy z wewnętrzną lampą aparatu. Przy czym nie wszyscy. Temat jest jeszcze to sprawdzenia.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 20:17

@Marek 350 a tu mnie zaskoczyles co ma wspolnego lampa wewnetrzna z tuleja? Mozesz troszke przybizyc i rozwinac ten temat?

wtorek, 31 sierpnia 2004, 14:54

Podobno myli czujnik. Prosta rada w pomieszczeniach gdzie jest mała możliwośc uszkodzenia apartu i wykorzystania filtrów zdejmuje tulejke. Pozatym siłę flesza można regulować.

Jaki koń jest kazdy widzi.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 15:21

@Marek 350 a tu mnie zaskoczyles co ma wspolnego lampa wewnetrzna z tuleja? Mozesz troszke przybizyc i rozwinac ten temat?

Drogi Buma
Jak głosi plotka zjawisko miałyby powodować odblaski (czy cienie) od tulei ogłupiające umieszczony tuż powyżej obiektywu czujnik. Przy czym trudno określić czy miałoby chodzić o światło od flesza czy światło samego pomieszczenia. W każdym razie jeżeli plotka jest prawdą kształt i powierzchnia tulei może mieć na to wszystko wpływ.
Analizując ten temat trzeba jeszcze powiedzieć o trzech sprawach:
1.) w menu jest możliwość ustawienia opcji "Adapter" Yes/No - i chyba nikt jak dotąd do końca nie przebadał testowo wpływu tej nastawy na problem.
2.) nie są chyba problemem (co nie każdy wie) zdjęcia na małych odległościach, chodzi o niedoświetlanie, ewentualnie skrócenie zasięgu lampy przy większych odległościach (istotne jest czy istnieje różnica czułości i nastaw, na których aparat robi zdjęcie z tuleją i bez).
3.) nie wyjaśniono czy w każdym trybie pracy aparatu występuje problem (auto, P, A, M, tematyczne)
KURDE Z TEGO MOŻNABY CHYBA JAKIŚ DOKTORAT ZROBIĆ!!! HAHAHA

wtorek, 31 sierpnia 2004, 16:53
Moderator

Chyba jednak chodzi o coś innego i zupełnie prostą rzecz. Tzn. o czymś podobnym wyżej nigdy nie słyszałem. Natomiast tuleja bardzo często po prostu zasłania lampę błyskową, co powoduje różnorakie cienie na zdjęciach. Dlatego tuleję należy zdejmować w pomieszczeniach, chyba że ma się lampę podnoszoną (np. jak w Z1) lub dodatkową na stopce.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 18:42

Zdaje sie że w fuji jest podnoszona. Jeżeli mówimmy o tym samym.

Jaki koń jest każdy widzi.

środa, 1 września 2004, 09:15

Post Lensring
Tak,czy siak fuji s7000 z lensringiem bardzo niedoswietla gdy stosuje się wbudowana lampę.I nie róbcie prób z 1 metra bo lampa nie jest zasłaniana lensringiem tylko ogłupiana.Próby proszę zrobić w pokoju z 3-5 metrów,wystarczy 2 zdjecia by się przekonac.Natomiast lensring jest konieczny do ochronu przed świństwami i uderzeniami.Fuji ma źle zabezpieczony obiektyw.Mi w drugi dzien wpadło ziarenko czegoś i przy kręceniu pierscieniem szczerkało,potem samo wypadło.Zaraz kupiłem lensringa i filtr UV.Jest fajnie.Zdjęcia i tak robię z zewnętrzną lampą.Cześć.Ch.

środa, 1 września 2004, 21:46

Zakupiłem tuleję fototipa (z filtrem UV) i nie zauważam zjawiska niedoświetlania (przy wewnętrznej lampie błyskowej). Zdjęcia wykonywałem w trybie auto, P i M. Nic nie poradzę. Nie widzę różnicy. Potestuję temat dalej...
PS. W trybie Auto przy dwóch podobnych zdjęciach - z tuleją i bez niej - wg INFO nastawy jakie dobrał sobie aparat są te same.

poniedziałek, 6 września 2004, 21:08
kurcze mam tuleje 55*52 i rzeczywiscie lampa jest przyciemniona z troszka porownalem 3 zdjecia bez adaptera z adapterem i z adapterem przy rozjasnionej lampie o 0.3 ev pierwsze i ostatnie byly identyczne tylko 2 zdjecie z adapterem i ustawieniach standardowych bylo przyciemnione ... nie wiem jak to ma sie w sytuacjach gdzie od tuleji odbija sie swiatlo np. zarowka ktora znajduje sie nad aparatem .... i myli czujnik (czy wogule taka opcja istnieje ???) doradzcie cos .... i jeszcze jedno pytanko czy jak stosowaliscie filtr uv nie mieliscie wrazenia ze zdjecie jest troche bardziej szare ????

pozdro.. !

niedziela, 31 października 2004, 16:16
Post Ciężko nakręcający się Lensring
Ostatnio kupiłem Lensringa i... dosyć ciężko się nakręca. Czy wszystkie Lensringi tak mają? Niby nic, ale denerwuje mnie kiedy ściera się czarna powłoka na gwincie aparatu. Kiedyś próbowałem nakręcić Kinga i poszło bezproblemowo.

piątek, 17 grudnia 2004, 14:28

Kret, pewnie gwint na lensrindu jest uszkodzony, albo nie taki jak powinien.

piątek, 17 grudnia 2004, 14:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona