Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 13:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 300d vs d70 
Autor Wiadomość
Post 300d vs d70
Doprawdy nie rozumiem dlaczego u tylu z Was pokutuje naiwne przekonanie, iż wyższa cena musi iść w parze z jakością. Chodzi mi o porównanie EOSa 300d i Nikona D70. Tak na prawdę ceny tych aparatów byłyby do siebie zbliżone gdyby nie kilka trików, którymi posłużył sie Canon. Najważniejszym z nich była redukcja ceny obiektywu EFS 18-55. Został on zaprojektowany WYŁĄCZNIE do 300d i nie pasuje do innych aparatów tej marki. Wykonany jest z plastiku. I co z tego?!!! Canon dał 300d plastikową obudowę... Nie ma to wpływu na jakość zdjęć, D70 też jest plastikowy.. Zrobiłem EOSem ponad 800 zdjęć w różnych warunkach i z pełną szczerością musze przyznać iż ten sprzęt jest po prostu znakomity. Żadnych zniekształceń czy winietowania nie stwierdziłem. Kolory oglądałem na różnych monitorach - na każdym są inne - więc sie nie wypowiadam. Fakt, D70 ma więcej funkcji, ale co z tego. Niejednokrotnie słyszałem, że w D70 owa elektronika pada a serwisy Nikona działają kiepsko!!!!!!!! Ja Eosa 300d kupiłem z myślą o fotografii artystycznej i jestem z niego bardzo zadowolony. To normalna kolej rzeczy, że wraz z redukcją ceny należy sie spodziewać braku pewnych opcji - opcji które w D70 na nic by sie mi nie zdały a tylko mogłbym mieć z ich tytułu problemy. Reasumując. D70 i 300d są aparatami porównywalnymi cenowo. Nikon ma więcej bajerów (przynajmniej dla mnie) i jest po prostu przekombinowany. Pozdrawiam!

poniedziałek, 13 września 2004, 20:28

D-70 jest w kategori Eosa 10 D a przyznasz że eos 10D a 300 D to jednak ciutko inaczej :)
Do tego szkiełko Nikona fajniej rysuje niż standart Canona :)
Więc poza pudłem to kwestia optyki którą zapinasz :)
Cenowo też się różnią :) sporawo się różnią:)
Ale skoro 300D ci starcza ze standartem to czym się martwisz :)
A ten obiektyw Canona też spece wydłubują plombę i do innych cyferek mógłby służyć , tylko że to przeciętne szkło :)

poniedziałek, 13 września 2004, 21:06

Ponieważ jest to forum Fuji więc pozwolę sobie rzucić hasło: NIE MA TO JAK FUJI S7000! BOSKI, KULTOWY, NIEPRZECIĘTNY! Niech się schowają z tymi... hmmm...

poniedziałek, 13 września 2004, 21:51

Wlasnie.. Dlaczego ten temat jest w dziale Fuji? Fuji EOS 300D czy Fuji D70? :wink:

poniedziałek, 13 września 2004, 22:13
D70 jest w kategorii 300d. Nikon wypuścił go jako model konkurencyjny. A po drugie to kto Ci powiedział, że szkło nikona rysuje lepiej????!!! Wielu moich znajomych fotografów (zawodowych) robiło zdjęcia moim Eosem i wszyscy przyzanli, że obiektyw jest bardzo dobry i pięknie rysuje! Osobiście nie wiem czego sie przyczepić jeśli chodzi o jakość zdjęć. Napewno nie rysunku. Radziłbym każdemu kto wachającemu sie nad zakupem jednego z tych aparatów własnoręcznie porobić nim zdjęcia, bo w "testy" niestety nie ma co wierzyć....

poniedziałek, 13 września 2004, 23:21

Ja to widziałem :)
Standartowe szkło jest mydlane , owszem niektórzy to lubią i mają prawo :)
Niektórzy nie lubią i też mają prawo :)
Wielu moich znajomych ma 300D i im szkiełko starcza:) , a wielu by chętnie zmieniło , tylo że cena :), a wielu zmieniło mimo że cena :)
Zresztą jak ktoś ma kupe szkła Canona/Nikona to zapewne kupi lustrzankę Canona/Nikona o mam pomysł albo S2Pro fujiego :) i tak nawiązujemy do Fuji :)
Ty się chcesz dowartościować ? proszę bardzo :)
EOS GOŚCIA to Najlepszy Sprzęt na naszej Galaktyce !!!!!!
Ostrośc ma taką że komary w locię przecina na pół !!!!!!

wtorek, 14 września 2004, 09:38
Nie chce sie dowartościowywać. Nie używaj prosze tego typu argumentacji. Wkurza mnie tylko pewna maniera, którą opisałem na samym początku. A co do szkła to nie wiem. Może Wasze było wadliwe bo ja zrobiłem 800 zdjęć i żadne nie było ani ciut-ciut mydlane. Mimo wszystko dziękuje za dialog!

Wojtek

wtorek, 14 września 2004, 11:23

Sam zrobiłeś też manierę :)
Wrzuciłeś canona w Fujika :)
I twój wybór był jak najbardziej słuszny , kupiłeś aparat z którego jesteś zadowolony :)
Ale D-70 jest bardziej zaawansowany , i porównywać go lepiej z 10D.
Lepiej dla Nikona :)
A w zasadzie Canon jest tańszy od Nikona o 1000-1500 pln , i to spora różnica :) ( oczywiście kwestie cen to względność )
Też nie lubię jak ludziska piszą only Canon seria A , tak jakby nie było nic innego.Sprzętu jest dużo , każdy inny a pisanie lepszy/ gorszy trochę złudne .Ale w ten sposób nie uleczysz forum, lepiej gdybyś te myśli wrzucił do wątku o canonie 300D czy o Nikonie D-70 , tak po prostu w/g niektórych " zaśmieciłeś " forum.
A co do optyki to przecież wiesz że jak zapniesz canonkowi inny obiektyw z tych powiedzmy "mniej standartowych" to i efekt będzie inny :)
Ja zawsze mówię tak:
nie ma najlepszych aparatów , każdy musi do siebie dopasować aparat.
i do tego żeby w tym pomóc ludziskom powinny być różne fora , takie jak choćby to , tyle że jak poczytasz non stop Canon A, Canon A , Minolta Z , Minolta Z , to wiesz że tu nikt nie radzi tylko chwali swoje , albo się leczy z kompleksów :)
I jak pytałeś na jakimś forum co lepiej wszyscy ci walili Nikon , a jeden gość pisał , musisz sobie sam przemyśleć co lepsze dla ciebie , bo ty robisz fotki nie body , i jak na którymś forum spotkałeś taką odpowiedż , to pewnie to byłem ja :)

wtorek, 14 września 2004, 13:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]