Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 20:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 lesring czy King ? 
Autor Wiadomość
Post lesring czy King ?
Ponoć na 7000 warto od razu nałożyć tuleję z filtrem. Ktoś mi polecił lesring, ale nigdzie tego nie ma, a polecaja mi (w sklepach) tuleje King lub Reynox. Czy to to samo ? I do tego filtr UV, a nie ma jakiś szkieł CAŁKOWICIE neutralnych ? (chodzi tylko o ochronę obiektywu i wnętrza przed kurzem)

czwartek, 7 października 2004, 17:48

Po pierwsze błędnie wpisałes nazwę po drugie http://www.lensring.com.
Po trzecie jakie kolwiek szkło na drodze światła wpływa na jego rozproszenie i załamanie. Więdz niema czegos takiego jak całkowicie neutralne szkło :twisted: .

Jaki koń jest kazdy widzi.

piątek, 8 października 2004, 10:24

piątek, 8 października 2004, 14:46
W tzw. międzyczasie dowiedziałem się, że lensring robią w Polsce, a to samo Kinga (Jpn) . Natomiast nie zgadzam się, że nie ma filtru neutralnego. Pamiętam z wczesnej mlodości, kiedy zajmowałem się kręceniem filmów, że można było na kamerę założyć filtr neutralny, który ani trochę nie zmieniał siły światła wpadającego ani kolorów. Tylko, że to bylo lata temu, ale przecież wszystko idzie do przodu... :?

piątek, 8 października 2004, 15:41

No bo teoretycznie sa filtry neutralne, tyle ze tylko teoretycznie. Bo jak juz wspomniano wczesniej kazdy znany ludzkosci material wplywa na zalamania swiatla - chociazby dlatego ze nie daje sie otrzymac idealnie plaskiej powierzchni - poki co przynajmniej niczego takiego nik nie wymnyslil.
Po kolejne samo szklo - jakie by ono tam przezroczyste nie bylo to powoduje przyciemnianie obiektywu - i tu tez nie istnieje material ktory by nie przyciamnial gdy go zapodasz przed obiektyw - a co najlepsze to szklo wcale nie przepuszcza az tak dobrze swiatla jakby sie to wydawalo

Tak wiec jak juz masz kupic filtr dla ochrony obiektywu to kup UV - znieksztalcenia, przyciemnianie i cala reszta beda na tym samym poziomie co w filtrach neutralnych - a przy okazji UV ci sie moze kiedysc przydac oraz dobre UV sa zazwyczaj cenowo porownywalne z "neutralnymi" bezfirmowkami, jaki ze UV'ek sprzedaje sie sporo a neutralnych bardzo, bardzo mało.

piątek, 8 października 2004, 16:10

W filtrach UV nie jest problemem to, że są to filtry UV - dobry filtr UV zachowywał się będzie zupełnie neutarlnie kolorystycznie. Problemem są MARNE filtry UV zakładane masowo i bez potrzeby na i tak niezbyt dobre obiektywy cyfrowych kompaktów. Dopóki filtr nie będzie miał świetnych powłok przeciwodblaskowych, będzie pogarszał jakość zdjęcia, zwłaszcza przy mocniejszym świetle. Nie uważam filtra za niezbędną ochronę obiektywu - w przypadku Fuji S7000, który ma problemy z paprochami w obiektywie może to jednak być rozsądne. Warto kupić dobry filtr, zwłaszcza, jeżeli lubimy robić zdjęcia dość ostro pod słońce (ja lubię).

piątek, 8 października 2004, 16:14
Administrator

a jakie firmy sprzedaja King'a?

http://dve.pl/index.php?s=72&c=5&pr=75

SwiatObrazu.pl

piątek, 8 października 2004, 16:52
no dobra ale ktory jest lepszy king czy lensring ???
czy w obydwoch tujejach zachodzi .... winietowanie (nie wiem jak to sie nazywa) ale chodzi o przyciemnianie lampy blyskowej ... ???

niedziela, 31 października 2004, 16:08

niedziela, 31 października 2004, 17:59

Użytkownicy obu rodzajów tulej nie zgłaszają winietowania (jak dotąd nie znalazłem takich doniesień). W mojej tulei "fototipa-kingowskiej" nie ma takiego zjawiska (przynajmniej ewidentnie).
Co do oddziaływania na lampę wewnętrzną aparatu to przy mojej tulei zjawiska tego nie zauważyłem. Niemniej bywa ono zgłaszane przez użytkowników tulei.

niedziela, 31 października 2004, 22:20
oplaca sie zainwestowac w filtr Hoya UV(0) 52mm HMC SUPER ??? ... mam narazie Filtr UV Kinga i wydaje mi sie ze zdjecia sa odrobine mniej ostre i bardziej szare poradzcie cos :)

wtorek, 2 listopada 2004, 01:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]