Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 00:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Kupilem S5500 
Autor Wiadomość

Post Kupilem S5500
Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem zadowolonym :D posiadaczem S5500.
Nie mialem zbyt wiele czasu do testowania wiec jeszcze wiele o nim nie moge powiedziec.
Pierwsze odczucia:
o jaki on jest mały, ale fajnie wyglada, fajnie lezy w dloni.
Kilka testow:
winietowanie -> wydaje mi sie ze nie jest tak zle jak wygladalo z opini na forach musze jeszcze potestowac to zjawisko.
szumy -> brak tzn. wczesniej mialem olka C720 przy dlugich czasa np. 4s
strasznie paskudzil czerwonymi i niebieskimi pikselami, w S5500 przy nawet 8s jest czysto.
auto focus -> niezle, lampka asystujaca faktycznie dziala ale uwaga na zoom gdy jest szaro i podjedziemy zoomem za bardzo to pojawiaja sie klopoty (testowane w pokoju przy 60W zarowce).
Gdy jest obiekt dobrze oswietlony to ostrzy szybko i dobrze.

Generalnie na razie mi sie podoba to jak on dziala.
Chetnie odpowiem na jakies pytanie.

Pozdrawiam. :D

środa, 27 października 2004, 10:05

Jaki koń jest każdy widzi.

środa, 27 października 2004, 10:20
Też go kupiłem. Ogólnie pozytywnie - ale bardzo denerwuje mnie brak paska pokazującego odległość nastawiana ostrości przy użyciu manualnego focusa, a na monitorku ciężko to zrobić precyzyjnie i np. przy zdjęciach nocnych trzeba ostrość nastawiać "na słuch". Brak też ustawien na 3 MP - tylko 4MP (2 stopnie kompresji), 2 i 1 MP.
Zdjęcia jak dla mnie dobre. Miałem Canona A70 i robił mniej ostre zdjęcia.
Dobry aparat.

środa, 27 października 2004, 12:07

RobertPuck -> nie zapominaj ze mozna jeszcze zapisywac w RAW moim zdaniem duza zaleta w C720 tego nie bylo. Co do ostrosci recznej niestety
masz racje przydalby sie jakis wskaznik. A co do metody na sluch to przybliz ta metode. A i super ze jest reczny W/B strasznie mi go brakowalo w moim poprzednim cyfraku.

środa, 27 października 2004, 12:47

"przy zdjęciach nocnych trzeba ostrość nastawiać "na słuch". "

DOBRE, naprawdę dobre :lol:

http://www.negatyw.org

środa, 27 października 2004, 12:53
"Na słuch" - wiem śmiesznie zabrzmiało. A więc wygląda to mniej więcej tak: Zdjęcia nocne, ciemno, automatyka "wysiada", na monitorku niewiele widać, obiekt w oddali, podświetlony. A więc aparat do ucha, focus manual i do przodu, słyszymy mechanizm ustawiania ostrości jak robi charakterystyczne "cyk, cyk, cyk", przestał? tzn. ostrość ustawiona na nieskończoność :D

środa, 27 października 2004, 13:13
Yaner -> jeżeli możesz podeślij mi parę zdjęć pokazujących co potrafi aparat. Mogę zrobić to samo... zaznaczam - jestem amatorem
rmukowski@wp.pl

środa, 27 października 2004, 13:20
Moderator

Ehh... pokażcie te fotki ;) Ale nadal nie podobają mi się te okrojone funkcje. Jak może nie być paska odległości w MF? Ja sobie ustawiam na 2m, czy 10 cm i ile tam chcę i mogęrobić nawet makro i w ogóle wszystko - a tutaj nici :(.

środa, 27 października 2004, 14:21
Post Re: Kupilem S5500
Yaner napisał(a):
Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem zadowolonym :D posiadaczem S5500.
Nie mialem zbyt wiele czasu do testowania wiec jeszcze wiele o nim nie moge powiedziec.
Pierwsze odczucia:
o jaki on jest mały, ale fajnie wyglada, fajnie lezy w dloni.
Kilka testow:
winietowanie -> wydaje mi sie ze nie jest tak zle jak wygladalo z opini na forach musze jeszcze potestowac to zjawisko.
szumy -> brak tzn. wczesniej mialem olka C720 przy dlugich czasa np. 4s
strasznie paskudzil czerwonymi i niebieskimi pikselami, w S5500 przy nawet 8s jest czysto.
auto focus -> niezle, lampka asystujaca faktycznie dziala ale uwaga na zoom gdy jest szaro i podjedziemy zoomem za bardzo to pojawiaja sie klopoty (testowane w pokoju przy 60W zarowce).
Gdy jest obiekt dobrze oswietlony to ostrzy szybko i dobrze.

Generalnie na razie mi sie podoba to jak on dziala.
Chetnie odpowiem na jakies pytanie.

Pozdrawiam. :D

gratuluje i jedna rada szybko znikaj z tego forum do bardziej user friendly

środa, 27 października 2004, 16:33

Gdy już troszkę się podszkolisz pokaż nieco zdjęć z tego cuda, prosimy.

środa, 27 października 2004, 17:09
Moderator

Post Re: Kupilem S5500
Naczelnik napisał(a):
gratuluje i jedna rada szybko znikaj z tego forum do bardziej user friendly

Nie słuchaj kolegi!

Czekamy na Twoje zdjęcia. Pokaż nam, co ten sprzęt potrafi.

środa, 27 października 2004, 17:42

Post cd.
Witam.

Po pierwsze nie bardzo qmam wypowiedzi niejakiego Naczelnika, chyba powinienem byc urazony.

Co do umieszczania zdjec to chetnie ale - nie smiejcie sie - nie wiem jak i gdzie je umiescic, no i jeszcze musze ich nieco wiecej zrobic.

Co do kolejnych spostrzezen to przy np ISO 100 zdjecia sa fajne i na pewno mniej szumia niz C720. Przy ISO 400 slabe warunki oswietleniowe
oczywiscie szumi juz znacznie. Ale przy 15s ISO400 nie stwierdzilem niebieskich, zielonych (goracych) pikseli ktorych w C720 bylo sporo.

czwartek, 28 października 2004, 07:44
Post Re: cd.
Yaner napisał(a):
Witam.

Po pierwsze nie bardzo qmam wypowiedzi niejakiego Naczelnika, chyba powinienem byc urazony.

Co do umieszczania zdjec to chetnie ale - nie smiejcie sie - nie wiem jak i gdzie je umiescic, no i jeszcze musze ich nieco wiecej zrobic.

Co do kolejnych spostrzezen to przy np ISO 100 zdjecia sa fajne i na pewno mniej szumia niz C720. Przy ISO 400 slabe warunki oswietleniowe
oczywiscie szumi juz znacznie. Ale przy 15s ISO400 nie stwierdzilem niebieskich, zielonych (goracych) pikseli ktorych w C720 bylo sporo.

Yaner

nie powinienes, szybko zrozumiesz co mialem na mysli

czwartek, 28 października 2004, 08:52

Post Kupilem S5500.
Witam.

Zrobilem troche zdjec i kilka kolejnych spostrzezen mam.
Generalnie z jakosci zdjec jestem zadowolony.
W porownaniu do mojego porzedniego aparatu super robi zdjecia nocne z dlugimi czasami naswietlania.
Ma genialnie pomyslany Zoom cyfrowy z takim rozwiazaniem nie spotaklem sie wczesniej. Tzn zoom cyfrowy jest dostepny tylko w mniejszych rozdzielczoscia niz maksymalna i jego wspolczynnik jest zmienny w zaleznosci od wybranej rozdzielczosci. W efekcie nie mamy pogorszenia jakosci zdjecia gdy kozystamy z cyfrowego zoom-a.
Chetnie pokazalbym jakies fotki - prosze tylko o podpowiedz jak to zrobić.

Pozdrawiam.

wtorek, 2 listopada 2004, 09:43
Moderator

Aby zamieścić zdjęcia, wejdź do działu "Pokazoofka" i przeczytaj tamtejsze OBA ogłoszenia.

wtorek, 2 listopada 2004, 11:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona