Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 11:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 FinePix S5500 czy Canon S1? 
Autor Wiadomość

Post FinePix S5500 czy Canon S1?
Witam serdecznie. Jestem tu nowy a i w temacie też "zielony". Do tej pory mój aparacik to Zenit i zastanawiam się nad zakupem FinePix S5500. Niestety nie jestem przekonany do tego zakupu na 100% i proszę Was o wyrozumiałość i pomoc w decyzji. Przekonajcie mnie że chcę zrobić dobry krok, tylko nie namawiajcie mnie na Z3. Koleś go kupił miesiąc temu i nadal klnie.
Reasumując pytanie FinePix S5500 czy coś innego, może S1?

poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:58
Tydzien temu sie przesiadlem z Zenita 12XP na S5000. Poki co jestem zadowolony. Pare brakow ma, ale za takie pieniadze.... jakosc zdjec rzecz jasna nie ta co analogiem, ale nie potrzebuje takiej to raz, mam za to kompaktowy aparat all-in-one (poreczny etc) to dwa.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 23:58

Dzięki za info, czy warto zamiast S5500 kupić S7000 lub S20pro?

wtorek, 2 listopada 2004, 21:49
Moderator

Zdecydowanie nie kupuj Fuji S5000, ani S5500. Mają obcięte funkcje manualne i uważam to za chybiony pomysł. Lepiej wybrać coś z Olka lub Minolty. Wymienione późnie modele to już całkiem inna historia. Ale dziwnie skaczesz z ceną. Musisz się zdecydować na konkretną kwotę.

wtorek, 2 listopada 2004, 21:57

Cena u Grosmana jest jeszcze w zasiegu ręki , no może S20pro wymaga chwilowej pożyczki u kogoś znajomego, ale da sie przeskoczyć. Zależy mi na dobrym aparacie a wydaje mi się, że Fuji jest niezły. O S5000 nawet nie myślę bo jakoś nie mam zaufania do jego matrycy, ale w S5500 ją zmienili na starą i juz jest ok, tak??
A co chodzi o S7000 i S20pro to mają fajną funkcję - stopkę pod zewnetrzną lampę, ale o ich matrycy nic nie wiem, czy przypadkiem nie jest to ta z S5000?

wtorek, 2 listopada 2004, 22:25

Witam, jestem nowy na tym forum. Od niedawna jestem szczęśliwym (!) posiadaczem Fuji FinePix 5500. Jak narazie aparat sprawuje się świetnie. Jakość zdjęć również (jak na aparat z tej klasy cenowej) jest dobra.
Vendeur napisał(a):
Zdecydowanie nie kupuj Fuji S5000, ani S5500. Mają obcięte funkcje manualne i uważam to za chybiony pomysł.

Zastanawiam się dlaczego kolega tak bez mrugnięcia okiem wrzuca 5000 i 5500 do jednego worka?
I jakie to funkcje manualne 5500 ma obcięte? Bo pstrykam sobie nim jakiś czas i jakoś nie zauważyłem braków w opcjach manualnych.
Czyżby kolejna opinia niezmącona znajomością faktów?..

Vendeur napisał(a):
Lepiej wybrać coś z Olka lub Minolty.

No nie wiem. Tak się składa, że przymierzałem się do Minolty z tej klasy, czyli do Z3. Po kilkukrotnym zawieszeniu się aparatu i obejrzeniu "szumnych" fotek nim wykonanych dałem sobie spokuj.
Do tego dochodzi dość odważny wygląd Minolty. Nie powiem, nawet mi się podobał... do czasu, gdy wziąłem ją w ręce. Tragedia...
Nawet mój analogowy Dynax 505 nie leży tak dobrze w ręku jak 5500.

Tak więc w przyszłości radziłbym ostrożniej wyrażać swoje opinie, a w sytuacji gdy już to robimy, przynajmn iej zapoznać się z tematem.

piątek, 14 stycznia 2005, 18:19

Za canonem przemawia stabilizacja , no ale ten jego wyglad ... fuj. Jezeli nie zalezy ci na 10x zoomie ,stabilizacji to spokojnie mozesz brac S5500.

piątek, 14 stycznia 2005, 19:23
Post Yaro666
Witam, tak się składa, że jestem użytkownikiem Fuji S-5000, a S1 także się bawiłem ponieważ koleżanka z pracy kupiła go sobie za 1900 zł (z jakimis gratisami). Co do Fuji S-5000 to zbyt wiel nie można mu zarzucić. Dla mnie na plus to optyka (prawie w ogóle nie zauważalna aberacja chromatyczna). Największym dla mnie atutem tego aparatu to jego obudowa. To prawdziwy buldog wśród aparatów. Tak sie składa, że fotografuję często w plenerze (trudne warunki pogodowe). Nie miełem jeszcze aparatu, który by tak pewnie leżał w ręce, obudowa zwarta, masywna i wytrzymała to ogromny PLUS !!! Nic nie trzeszczy i nie skrzypi (jak np. w Minolcie Dimage Z1 - jak delikatna zabawka). Ponad to bardzo łatwe i przejrzyste MENU pozwala na szybkie ustawienie żądanych parametrów. Foty jakie robi ten aparacik są naprawdę bardzo dobrej jakości (nawet w trybie AUTO). To co uważam za dyskredytujące w tym aparacie to aby obejżeć zrobione zdjęcie to konieczność przłączania przełącznikiem mechanicznym (może się dość szybko wyrobić) no i wizjerek przydałby się optyczny a nie EVF (ale to nie ta klasa cenowa). Ogólnie aparat jest dla mnie bardzo, bardzo dobry jak za te PINIENDZE PANIE (ok. 1600 zł). Natomiast co do Canona S1 to nie podoba mi sie jego "damski" wygląd i ten LCD obracany (pewnie szybko poleci). Nie miałem możliwości testowania go dłużej ale to co rzuciło mi się od razu w oczy to mały i nie dość rzeczywisty obraz na LCD (w Fuji S-5000 LCD jest dość duży i co ważne obraz jest realistyczny). O Minolcie Z1 nie pomnę bo to dla mnie tandeta za jakiś 1200 zł i ten wyświetlacz przełączany jakoś mechanicznie chyba (trzaska jak drzwi w Wartburgu). A cha proszę zwrócić uwagę jakie kontrowersje budzi S-5000 (chyba żaden nie ma tylu pozytywnych komentarzy co ten aparat Kliknij tutaj. Pozdrawiam

piątek, 14 stycznia 2005, 20:37
Link działajšcy to: http://www.-/1-aparaty_cy ... epix_s5000

piątek, 14 stycznia 2005, 20:39

Co do tego że minolta Z3 lub z2 to kupa to niulega wątpliwości ale co do wyboru wes s5500 jest extra

sobota, 15 stycznia 2005, 17:49

Natomiast co do Canona S1 to nie podoba mi sie jego "damski" wygląd i ten LCD obracany (pewnie szybko poleci).

Damski wygląd... :lol: to dobre - pierwszy raz spotykam się z taką opinią. A wyświetlacz jakoś nie zapowiada swojego końca a raczej pokazał już, że jest bardzo przydatny. I to jest bardzo duży plus - szkoda, że nie ma obracanego LCD w Fuji...

Gość napisał(a):
O Minolcie Z1 nie pomnę bo to dla mnie tandeta za jakiś 1200 zł

No racja - co to jest 1200? miesięczna pensja pielęgniarki brutto? :twisted: Może i wykonana a'la Chiny ale robi dobre zdjęcia a chyba o to chodzi?

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

sobota, 15 stycznia 2005, 21:49

Za to w Fujiku jest wizjer EVF. Marny, ale 100% pokrycia.
Fuji ma obicięte nastawy ręczne na priorytetach, na manualu jest OK. Zresztą A60 też ma podobnie, tylko z przesłonami (na F2.8 czy F8 max naświetlanie to 1/500) i nikt na to nie zwraca uwagi.

niedziela, 16 stycznia 2005, 00:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]