Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 22:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Co dokupić do 7000 ? 
Autor Wiadomość
Post Co dokupić do 7000 ?
Za chwilę będę szczęśliwym (?) posiadaczem 7000. Czytam różne rzeczy tutaj i trochę drżę o przyszłość mojego wujka :( Podpowiedzcie proszę, co KONIECZNIE trzeba od razu dokupić, by nie obudzić się za kilka miesięcy z ręką w nocniku? Czytam tu o jakiś tulejach, filtrach UV i tym podobnych, ale nie bardzo wiem co do czego sluży (dotychczas pstrykałem tylko "golym" obiektywem). Czy ktoś może w prostych, żołnierskich słowach pomóc ?

czwartek, 30 września 2004, 17:54

Myślę, że na ten temat powiedziano już wszystko w poniższych dyskusjach. Sugerowałbym się zapoznać. Wybór tulei jest niewielki - lensring lub fototip, najprościej z filtrem UV. Obie propozycje są oferowane zarówno na allegro jak i w sklepach internetowych

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=3080

http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=4190

sobota, 2 października 2004, 21:59
Dzięki za odpowiedź i linki (drugiego już nie ma). Nie jestem leniwy i próbowałem znaleźć wcześniej odpowiedź, ale wszystkie dyskusje o jakichś średnicach, lersingach, tulejach itp. nic mi nie mówią. Naczytałem się tylko,że warto Fujika zabezpieczyć, bo wciąga kurz. Myślałem, że ktoś pomoże i powie: kup tulejkę X bo da ci to...., kup filtr Y bo on powoduje....
trudno mi czytać te dyskusje, jeśli nie wiem do czego jaki filtr/tulejka służy.
A przy okazji - b. często pojawia się "kupic u TIPa". Co to jest ten TIP? Szukałem w wyszukiwarce, ale otwarlo mi sie tyle, że nie zdążę do gwiazdki :D

wtorek, 5 października 2004, 08:17

Jaki koń jest każdy widzi.

wtorek, 5 października 2004, 08:34
Dzięki, ale nadal nie wiem co to np. Lensrig ????

wtorek, 5 października 2004, 15:04

Tulejka ochrona o sierednicy najczęściej spotykanych filtrów 55 mm.
Na przyszłość polecam google.

Jaki koń jest kazdy widzi.

środa, 6 października 2004, 11:04
Dzięki Tymek za wysiłek :wink: Dzięki Tobie już wiem co to lensring. Jak rozumiem to tylko kawałek rury, który w zasadzie nic nie daje (nawet ochrony przxed kurzem i dopiero jak sie do niej dokręci jakiś filtr - będzie ok?

środa, 6 października 2004, 12:57

Chroni wysuniety obiektyw przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto niestety przykręcanie filtrów bezpośrednio do Fuji jest bezcelowe poniewaz nie moze wysunąc się wtedy obiektyw. No i nadaje aparatowi jeszcze lepszego wyglądu ;).

Jaki koń jest każdy widzi.

środa, 6 października 2004, 13:12
Post jak ruszyc pierścień?
Tymek, okaż jeszcze trochę cierpliwości i powiedz proszę jak poruszyć pierścień ustawiania ostrości na obiektywie? Probuję nim kręcić, ale nie da się ruszyc (nie chcę na siłę); czy jest jakaś blokada ?

czwartek, 7 października 2004, 10:50

To zębate kółko :twisted: ?? Porusza sie nawet przy wyłaczonym aparacie. Może kręcisz w złą stronę ;).

Jaki koń jest kazdy widzi.

czwartek, 7 października 2004, 11:16
Teraz przyłożyłem trochę większą siłę i faktycznie, ruszyło, ale kręci sie z wyczuwalnym oporem i tak jakby tarły o siebie jakieś powierzchnie...

czwartek, 7 października 2004, 11:21
Wiesz, cyklopie, ja dokompletowalem do fuji s7000 zasilacz sieciowy fuji ac-5vhs, statyw velbon cx540, lampke unomat b24tac, tuleje lensring, filtry hakuby uv i circular, oraz dekielek na filtry, microdrive'a 512 MB, torebeczke i ladowarke hamy (2xkomplet akumulatorow, hama i energizer), i wezyk spustowy hama. Od maja uzywam fuji s7000 i jeszcze sie nie zawiodlem. Wczesniej mialem aparaty hp photosmart 715 (w 2001 rewelka, matryca 3,2 itd.), pozniej olek c-720UZ, odkad mam fuji, przestalem cierpiec na syndrom "wymiany aparatu", po prostu fuji foci pieknie, jezeli ma sie lekkie pojecie o fotografowaniu. Jedyny jakby mankament, to sprawa kompresji przy 6M i nizszych, widoczna na fotkach z niebem, ogladanych w komputerze - ale na odbitkach 10x15 tego nie widac. Zawsze mozesz robic na 12M fine. Narobilem mase zdjec i jestem zadowolony. Czasami wchodze na to forum i gdy czytam, jak ludzie pluja na fuji, tak mnie to oslabia, ze... W maju nie bylo do kupienia lepszego, bardziej zaawansowanego technicznie aparatu za te pieniadze. Ostatnio pracowalem na powershocie G5 i nie zamienilbym go za mojego fuji. Osobiscie uwazam, ze zrobilem dobry zakup i nie przejmuj sie negatywnymi postami na forum. Jak chcesz pogadac: mikuglizda, malpa,interia,pl. Pozdrawiam!

niedziela, 5 grudnia 2004, 20:03
Post Lensring
Gdzie można kupić ten osprzęt, tak żeby był dobrej jakości i zarazem nie wyczyścił kieszeni- chodzi mi przede wszystkim o ten patent do montowania filtrów (no i same filtry) :)

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:17
Post osprzęt
polecam Ci sklep http://www.xxxxxx.pl z Krakowa. Kupiłem tam filtr i tuleję - są tani i rzetelni, a na dodatek... uprzejmi. Kiedy okazało się, że tulejka od nich nie chce mi się wkręcić do obektywu - BEZ JEDNEGO SŁOWA WYSŁALI następną, choć wydawało się to niemożliwe (oryginalna tuleja fuji). Okazało się, że uszkodzony był gwint w aparacie.

czwartek, 9 grudnia 2004, 09:41
... cenzura chyba wyiksowała adres, chodzi o foto-tipa (to chyba puszczą, bo juz wcześniej widziałem na forum...

czwartek, 9 grudnia 2004, 09:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]