Teraz jest środa, 23 maja 2018, 14:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 dodatkowy milion pikseli; uz765 i a95 
Autor Wiadomość
Post dodatkowy milion pikseli; uz765 i a95
Witam wszystkich.

Mam pytanie czy dodatkowy milion pikseli jaki został dorzucony w a95 w porównaniu do a80 ma jakiś wpływ jakość zdjęć? Czy ta sama wielkość matrycy jest wystarczająca dla tej liczby pikseli i czy nie wpłynie to w jakimś stopniu na większe szumy? A może wręcz przeciwnie wielkość matrycy jest wystarczająca i uzyskamy lepsze, bardziej ostre i głębokie foty. Widziałem zdjęcia M (Michała) z a80 i powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem a ta truskawka w roli topielca no ssssuuuppperrrrr :D - wielkie uznanie. (ps. może byś właśnie rzucił jakieś światło na ten temat czy z a95 można uzyskać takie efekty lub nawet lepsze efekty.)

Nie chciałbym bym też zadawać kolejnego pytania w stylu który wybrać itp. ale niestety muszę to zrobić :lol: . Chciałbym porównać Olka 765 do Canona a95. Wiem, że to dwa aparaty z zupełnie różnych półek, ale czy nie można ich porównać w zakresie tych samych ogniskowych ( mam nadzieję, że takie porównanie można zrobić - ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie więc jeżeli się mylę to nie krzyczcie na mnie za bardzo :( ). Interesuje mnie, który z nich daje bardziej wyraźne, ostre fotki. Który z nich przedstawia większą głębię szczegółów i sprawuje się lepiej przy fotkach nocnych i portretowych ( oczywiście wszystko w zakresie tych samych ogniskowych)?

Chciałbym niektórych uprzedzić że skorzystałem z funkcji szukaj 8) i poczytałem już sobie trochę o tych aparatach, ale takich pytań chyba jeszcze nie było zwłaszcza jeżeli chodzi o porównanie tych modeli. Dlatego pomóżcie i wyraźcie swoje opinię. Mam nadzieję stać się niedługo szczęśliwym posiadaczem aparatu i wkroczyć w cyfrowy świat.

Dzięki wielkie.
Pozdr

wtorek, 14 grudnia 2004, 13:36

1. Dodatkowy megapiksel raczej nie zaszkodził A95, ale też nie pomógł.
2. Do nocnych bez lampy lepiej nadaje się A95.
3. Do nocnych z lampą lepiej nadaje się C-765 (jaśniejsze szkło, lepiej umiejscowiona lampa).
4. Wyrazistość i ostrość - raczej A95.
5. Portrety - zdecydowanie C-765, A95 się w zasadzie słabo nadaje (ciemny obiektyw przy długiej ogniskowej).
Tak więc wybór pozostaje jak zwykle - potrzebujesz zooma lub nie. Nic mądrzejszego się tu nie wymyśli.

wtorek, 14 grudnia 2004, 22:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]