Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 02:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Filtry do Fuji s5000 
Autor Wiadomość

Post Filtry do Fuji s5000
Czy ktoś z Was stosował filtry (jakie?) w swoim s5000? Zastanawiam się nad filtrem UV ale nie wiem czy da to jakiś efekt w cyfraku. Czy ktoś stosował również telekonwertery w s5000? proszę o rady.

piątek, 24 grudnia 2004, 20:59

Mam w S7000 filtr UV i polaryzacyjny, oba produkcji Kinga. UV używam jako ochronnego dla obiektywu, polaryzacyjny przydaje się do fotografowania chmur /ogólnie przyciemnia/.

sobota, 1 stycznia 2005, 13:24
Post Re: Filtry do Fuji s5000
Szyszek napisał(a):
Czy ktoś z Was stosował filtry (jakie?) w swoim s5000? Zastanawiam się nad filtrem UV ale nie wiem czy da to jakiś efekt w cyfraku. Czy ktoś stosował również telekonwertery w s5000? proszę o rady.

kupuj UV jakis w miare przyzwoity 55, trzeba chronic obiektyw

wtorek, 4 stycznia 2005, 17:32
Witam, mam Fuji S-5000 i dokupiłem sobie do niego filtr polaryzacyjny firmy Hakuba (jednopowłokowy). Efekty były tragiczne. Po pierwsze filtr nie spełniał swoich podstawowych zadań tzn. w choćby minimalnym stopniu nie usuwał żadnych odblasków z powierzchni szklanych (konkretnie szyba). Moja gorycz porażki byłaby tym mniejsza, gdyby owy filtr nie pogarszał jakości zdjęć. Na zdjęciach robionych z filtrem znacznie spadła wyrazistość (ostrość) na dużym zoom'ie. Np. odległy mur z czerwonej cegiełki nie miał już tak wyraźnych fug jak to miało miejsce bez filtra. Poza tym z filtrem czy bez, pomimo licznych prób, nie było widać żadnych różnic oprócz wspomnianej wcześniej utraty ostrości. Skontaktowałem się więc ze sprzedawcą i poprosiłem go o wymianę filtra standardowego Hakuby na filtr wielopowłokowy Hakuba MC (6 powłok). Mam nadzieję że tym razem filtr ten okaże się dobry

Oto zdjęcie bez filtra:
Obrazek

A to zdjęcie z filtrem:
Obrazek

Co może być przyczyną?

czwartek, 13 stycznia 2005, 21:06

ja kupiłem w końcu filtr UV firmy J&D i na razie badam sprawę ale takich poważnych oznak spadku ostrości nie zauważyłem. hmm ale też zastanawiam się nad filtremk polaryzacyjnym

piątek, 14 stycznia 2005, 12:08

Poza tym z filtrem czy bez, pomimo licznych prób, nie było widać żadnych różnic oprócz wspomnianej wcześniej utraty ostrości...

Dziwne... Wydawało mi się, że to przyzwoita firma a w każdym razie lepsza niż posiadany przeze mnie najtańszy King. A King wyraźnie ożywia kontrast niebo/obłoki i nieźle redukuje refleksy np. w szybie (duzo zależy od tego jak się stoi wzgledem słońca). Ale zakłóceń ostrości to nie zauważyłem! :shock:

piątek, 14 stycznia 2005, 15:05
Poczekam jak dostanę filtr Hakuba MC (6 powłok). Porobię próbne zdjęcia i wtedy będę mógł cos dokładniej powiedzieć.

piątek, 14 stycznia 2005, 19:55
Poczekam jak dostanę filtr Hakuba MC (6 powłok). Porobię próbne zdjęcia i wtedy będę mógł cos dokładniej powiedzieć.

piątek, 14 stycznia 2005, 19:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]