Teraz jest piątek, 21 września 2018, 18:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 s5500 
Autor Wiadomość
Post s5500
Chce kupić ten aparat, ale sie wacham - czy naprawde warto, bardzo mi sie on podoba, pełny manual, ale co z jakością zdjęć - jak to wygląda na prawde - proszę o opinie ludzi którzy go mają i zrobili troche zdjęć. Jak jest z AF czy ma wspomaganie?, czy szumy są duże?, jaki jest wyświetlacz? - wiem że mały ale jakość, w jakich formatach zapisuje zdjęcia?- coś słyszałem że tylko jpg i z dużą kompresją, coś też słyszałem że robi niezbyt ostre zdjęcia - czy to prawda? Prosze o odpowiedzi - to może rozwieje moje wątpliwości.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 11:03

Mam s5500 i jestem bardzo zadowolony , nie znadziesz chyba innego aparatu w tej cenie z tak szybkim AF. A co do ostrości zdjęć to jest ok. Minolty odpadaja niema porównania obiektyw super :lol:
czarny2001@op.pl

sobota, 15 stycznia 2005, 18:00

Post Re: s5500
Denek napisał(a):
Chce kupić ten aparat, ale sie wacham - czy naprawde warto, bardzo mi sie on podoba, pełny manual, ale co z jakością zdjęć - jak to wygląda na prawde - proszę o opinie ludzi którzy go mają i zrobili troche zdjęć.

W tej klasie cenowej na pewno warto. Pełny manual, priorytety, nastawy tematyczne, no i najmniej istotne, ale pzrynoszący nie mniejszą frajdę - wygląd.
Denek napisał(a):
Jak jest z AF czy ma wspomaganie?,

Tak, AF ma lampkę wspomagającą. Do tego, jeśli wspomaganie AF sobie nie radzi masz możliwość ręcznego ustawienia ostrości.
Denek napisał(a):
czy szumy są duże?,

Powyżej ISO 200 spore, ale to i tak nic w porównaniu z tym, jak szuki u konkurencji (Z3). Na ISO 64 i 100 szumienia praktycznie nie ma.
Denek napisał(a):
jaki jest wyświetlacz? - wiem że mały ale jakość, w jakich formatach zapisuje zdjęcia?- coś słyszałem że tylko jpg i z dużą kompresją,

Wyświetlacz jest mały ale czytelny. Co do jakości to masz kilka stopni kompresji do zapisu jpg. Do tego dochodzi RAW czyli tzw "cyfrowy negatyw" - bezpośredni zapis danych zebranych z matrycy.
Denek napisał(a):
coś też słyszałem że robi niezbyt ostre zdjęcia - czy to prawda?

Nie prawda. Zdjęcia są ostre i wyraźne.
Denek napisał(a):
Prosze o odpowiedzi - to może rozwieje moje wątpliwości.

Mam nadzieję, że rozwieje, bo to bardzo sensowny aparacik za tę cenę. Mam go już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 13:30

No różnica między 5000 a 5500 jest kolosalna (nie to, co np w minoltach).

O ile fuji 5000 był średnim modelem, o tyle 5500 jest naprawdę super sprzętem.

Co go wyróżnia:

- Naprawdę szybki AF ! Bez porównania z innymi aparatami tej klasy, Mocna zieloma lampka spełnia swoje zadanie w 100 %

- wyświetlacz mały, ale bardzo ostry

- poprawione wszystkie wady s5000 (szumy, mały zakres iso, maly zakres czasu naświetlania)

Wady:

- o dziwo nie stwierdziłem do tej pory. Mógłby mieć sanki na lampę.

Zdjecie nocne z 5500 (APELUJĘ DO ADMINA O PRZYWRÓCENIE MOŻLIWOŚCI WSTAWIANIA ZDJĘĆ SPOD DOMENY "NEGATYW" , UŁATWI MI TO PRACĘ Z KORZYŚCIĄ DLA FORUM)

Obrazek

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 13:49
No to Cichy ja cie bardzo przepraszam :oops: . Myślałem żeś nireformowalna ekstrema - w każdej dyskusji tylko Canon :twisted: jest the best , a tu prosze , prosze i Nikoś i 5500 :lol: . Jeszcze raz sorrki.
Pozdr. Tomko
Ps. Chyba też zdecyduję się na Fujiika - to zdjęcie przemawia za :D

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]