Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 14:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 S5500 Miejsce Chwały 
Autor Wiadomość
Post S5500 Miejsce Chwały
Zachwalajcie tutaj swój sprzęt w postaci s5500, mogą też być wady.

Czekam na odzew wiernych fanów Finepixa s5500/5100.

środa, 2 lutego 2005, 10:54

brak ładowarki,akumulatorków
zalety:
dopiero co go kupiłem więc nie wiem jakie ma, niechce przepisywać co napisali inni. :D

środa, 1 czerwca 2005, 19:09

środa, 1 czerwca 2005, 19:51

mam S5500 od niedawna, więc kilka rzeczy które dotąd zauwarzyłem :

wady - stukający obiektyw przy pełnym wychyleniu - sprawia wrażenie, że jest luźny, ale ponoć tak ma być,
po zatwierdzeniu czegokolwiek w menu zamyka je zupełnie zamiast pozostać w menu głównym co powoduje, że człowiek nawciska się sporo klawiszy
ZOOM cyfrowy tylko przy niskich rozdzielczościach

zalety - świetnie ostrzy,
AF radzi sobie nieźle nawet przy gorszych warunkach oświetleniowych,
wygodnie leży w ręce,
bezpośredni dostęp bez potrzeby wchodzenia d menu do ekspozycji, zdjęć seryjnych wyboru ISO i jakości fotki
zabija wyglądem,

wtorek, 20 września 2005, 19:06

Ach ten sprzętowy onanizm - ciekawe czy poza mieleniem tych samych frzesów coś nowego powiecie :twisted:

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

wtorek, 20 września 2005, 19:23
To ja moze dorzuce cos od siebie jesli chodzi o wady:
1. Obiektyw chowa sie gdy zaczynasz grzebac w ustawieniach lub chcesz na chwile przegladnac zdjecia. Denerwujace jest to bo w czasie wsuwania obiektywu nie dzialaja klawisze i przy powrocie do robienia zdjec znowu trzeba czekac.
2. Niestety musze stwierdzic, ze aparat prawie kompletnie olewa uzytkownika jesli ten chce zmienic wartosc EV. Testowane w najrozniejszych okolicznosciach
3. Manual Focus. Owszem super, ze w ogole jest ale uzywanie jest dosc klopotliwe.
4. W trybie manualnego ustalenia miejsca ostrzenia w kadrze aparat niekoniecznie chce ostrzyc do tego punktu.

Narazie chyba wystarczy.
O zaletach pisac nie bede bo juz chyba wszystko napisano, a na pewno jest ich wiecej niz wad.
pozdr

piątek, 23 września 2005, 13:59

Mnie zaczął denerwować czas rozruchu, po co oni zrobili wysuwany obiektyw, jak cały czas WSZYSCY mają założony pierścień i filter, no w sporadycznych wypadkach się go ściąga, ale jest to MEGA SUPER SPORADYCZNE. Mnie zdenerwował hot pixel. Ktoś pisał o luzach na obiektywie jak jest wysunięty, hmm jak jest wsunięty tez lata, ale tak ma byc, w niczym to nie przeszkadza, (jak robisz zdjęcia to przeciez nie rzucasz aparatem w kazda stronę tylko trzymasz go tak żeby się nie ruszał). Denerwuje mnie jeszcze zgrywanie zdjęć, monitorek się swieci i zrzera akumulatorki (a zgranie karty 512mb troszkę trwa), dlatego kupilem sobie czytnik. MF jest troszke do dupy bo nie ma zadnej podziałki informującej jak jest w danej chwili nastawiona, powinna byc jakas podzialka albo dodadkowa opcja blokujaca powiedzmy 1m, 3m, 5m, nieskonczonosc.

Cóż te wszystkie wady co tu wypisujemy to pikus w porównaniu do tego ile zalet ma ten aparat.
W starym aparacie na jednym komplecie akku robuilem max 150zdjec, standard byl okolo 70-120 na jednym pakiecie (2szt akku). W tym fuji na TYCH SAMYCH akku robie duuuuzo wiecej. Akumulatorki maja juz 2 lata (energizer 2100mAh).

czwartek, 29 września 2005, 20:11

no fakt - gorące pixele trochę wkurzają - miałem przed fuji kilka innych cyfraków i nie było z tym problemu, a przy s5500 niestety - serwis nie bierze tego pod uwagę - twierdzą, że to jest normalne

piątek, 30 września 2005, 21:15

cale szczescie ze w zdecydowanej mnijeszosci zdjec go widac (ja mam jednego) tylko przy ciemnijeszych zdjeciach

piątek, 30 września 2005, 22:59

Aparacik jest OK. Ale tragiczny jest wskaźnik baterii, miga dopiero przed wyłączeniem. Co do gorących pixeli to odpukać nie mam. Na maksymalnym zoomie robi trochę rozmyte zdjęcia, ale coś za coś. Obiektyw do lustra o zbliżonej ogniskowej kosztuje jakieś 4000 zł, a za S5500 dałem 1300 zł. Więc w sumie i tak rewelacja, nie ma się co czepiać :lol:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 października 2005, 01:01 przez Maro, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 8 października 2005, 23:44

Obiektyw do lustra o zbliżonej ogniskowej kosztuje jakieś 4000 zł, a za S5500 dałem 1300 zł.

W sumie próbujesz porównać Lexusa ( Lustro+ tele) do Trabanta (S5500) więc nie dziw się różnicy w cenie.

niedziela, 9 października 2005, 01:06
Obiektyw do lustra musi być droższy bo lustro ma duuużo większą matrycę więc potrzebuje większe/lepsze szkła i dłuższej lufy żeby uzyskać identycznie dużą ogniskową :wink:

Na maksymalnym zoomie przy odrobinie wprawy można robić naprawdę ostre zdjęcia. Często zdarza mi się to nawet przy czasach 1/60s albo nawet 1/20s jak szczęście dopisuje. Z dużej ogniskowej można też wycisną małą (jak na kompakta) GO.

niedziela, 9 października 2005, 11:40

SPOKO! Chodziło mi o to że za tą kasę co dałem za S5500 nie mam się co czepiać, aparacik rewelacja. :P Co do
zatiochi5 napisał(a):
W sumie próbujesz porównać Lexusa ( Lustro+ tele) do Trabanta (S5500) więc nie dziw się różnicy w cenie.

to oba mają po 4 koła, kierownice, silniki, siedzenia, światła, itp, a, i trabant ma karoserię z tworzywa sztucznego - bajer! :lol:

poniedziałek, 10 października 2005, 16:39

To zapraszam na wycieczkę samochodową np. do Hiszpanii ;) Ciekawe co powiesz wygramoliwszy się z Trabiego :twisted: :wink:

poniedziałek, 10 października 2005, 21:10
Pewnie nic albo bedzie w stanie wydusic z siebie tylko belkot w stylu bzium bzium, hrhrhr, a to i tak bedzie bez znaczenia bo wczesniej ogluchnie :wink:

wtorek, 11 października 2005, 10:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona