Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 15:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Plamka na .....? S7000 
Autor Wiadomość

Post Plamka na .....? S7000
Witam wszystkich :D
Posiadam od ponad pol roku aparat Fuji S7000 i ostatnio zauwazylem na zdjeciach szara plamke w prawej czesci kadru. Plamka ta pojawia sie (widac ja) gdy robi sie zdjecia na bardzo jasnym tle.Na tle ciemniejszym (np. w pomieszczeniach )tego nie widac wcale. Na poczatku myslalem ze to poprostu zabrudzony obiektyw, ale czyszczenie nic nie pomogło.
Prawdopodobnie musi cos byc wewnatrz obiektywu.
Czy ktos z was miał juz cos podobnego w swoich aparatach jesli tak to jak z tego wybrnol.?? I czy serwis Fuji uwzgledni taka reklamacje.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc
Staszek z Gliwic

poniedziałek, 21 lutego 2005, 12:51

Miałem identyczną sytuację od razu jak kupiłem aparat. Cały aparat został wymieniony przez sprzedacę z allegro. Zazwyczaj problem jest związany z brudkiem na matrycy.
Fuji Polska czyści takie matryce, o ile wiem odpłatnie, ale koszty są niedramatyczne.
Można próbować czyścić samemu ale nie wiem jak się dostać do matrycy.
Proponuję też zajrzeć:

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=4988

http://www.luminous-landscape.com/essay ... ning.shtml

http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?p=663 ... ght=#66387

poniedziałek, 21 lutego 2005, 13:22

Post Re: Plamka na .....? S7000
Oto odpowiedz serwisu Fuji Polska na moje zapytanie i problem :

..."Opisana plamka widoczna na treœci obrazowej prawdopodobnie jest pyłkiem kurzu na matrycy CCD i nie podlega czyszczeniu na gwarancji gdyz wynika nie z wady aparatu lecz warunków użytkowania .Naprawy gwarancyjne uwzgledniaja jedynie wady fabryczne aparatu .
Zapraszamy na naprawe odpłatnš w kwocie od 240-300zł netto polegajšca na czyszczeniu matrycy CCD i regulacji aparatu po jego złożeniu jak wymaga producent...."

Co wy na to...
:(

wtorek, 22 lutego 2005, 14:03

1. Olać plamkę i focić dalej
2. Oddać do czyszczenia (ja bym tak zrobił)
3. Wyczyścić samemu - koszt późniejszej naprawy może być znacznie większy, no i tracisz gwarancję

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 22 lutego 2005, 14:14

W grę wchodzi jeszcze skonsultowanie sprawy z serwisem nieautoryzowanym (może będzie taniej).
Zajrzyj na stronę:
http://www.ditel.com.pl/index.php?kbi=309
Oczywiście odpowiedź firmy Fuji jest skandaliczna i bezczelna bo matryca powinna być tak zabezpieczona przez Fuji żeby się nie brudziła. A jeżeli się brudzi to nie wynika ze złego użytkowania tylko ze złego zabezpieczenia. A to co oni zwykle piszą - "użytkowanie aparatu w zakurzonym środowisku" to bzdura, bo nie istnieją "niezakurzone" środowiska. Chyba, że ten aparat jest przewidziany do stosowania w starylnej sali operacyjnej w szpitalu :lol: . Zresztą jak zamierzają Ci udowodnić, że nie było tego brudu w momencie zakupu? Że w Fuji jest kontrola jakości? Niech mnie nie rozśmieszają. Wiem coś o kontroli jakości :lol:
Oczywiście możesz powalczyć z nimi. W grę wchodzi chyba (!) Federacja Konsumentów, UOKIK i oczywiście sąd. Nigdy tego nie robiłem więc nie doradzę.
PS Jedno pytanie - czy używałeś tuleję z filtrem do osłonięcia obiektywu przed kurzem?

wtorek, 22 lutego 2005, 16:11

PS Jedno pytanie - czy używałeś tuleję z filtrem do osłonięcia obiektywu przed kurzem?

Nie uzywalem , ale chyba teraz bede musial, zeby podobna sytuacja sie nie powtorzyla, co mi polecacie - jakiej firmy najlpiej kupic ?
:)

wtorek, 22 lutego 2005, 16:18

Nie uzywalem

No i stąd masz problem. Ja swój "zestaw ochronny" kupiłem dopiero po 4 miesiącach używania bo też nie wiedziałem o jego istnieniu.
staszeksm napisał(a):
Co mi polecacie - jakiej firmy najlpiej kupic?

To bez znaczenia. Zarówno king-fototip jak i lensring są OK. Przy czym king jest od razu z filtrem, a do lensringa trzeba chyba filtr dokupić. I jest to trochę nietypowy rozmiar filtra 55mm. Oczywiście lensring jest uważany za bardziej elegancki :lol:

wtorek, 22 lutego 2005, 16:39

Osobiście to polecałbym jakąkolwiek tuleję, to akurat nie ma wpływu na jakość zdjęć, i DOBRY filtr UV. King do dobrych akurat nie należy. Polecam filtr HOYA.

Jak to dobrze, że S5500 ma tuleję w standardzie :)

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 22 lutego 2005, 17:02

bo matryca powinna być tak zabezpieczona przez Fuji żeby się nie brudziła.

niby jak ?? hermetyczna obudowa - nie ma takich nawet w droższych aparatach - poza tym obiektyw mimo że nie wymienialny posiada ruchome części które wysuwają się i wsuwają do środka

wtorek, 22 lutego 2005, 20:52

No i stąd masz problem. Ja swój "zestaw ochronny" kupiłem dopiero po 4 miesiącach używania bo też nie wiedziałem o jego istnieniu.

To mam pytanie zwiazku z tym, czy taki zestaw ochronny bedzie pasował do S7000 ?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42759367 :?:

środa, 23 lutego 2005, 11:08

To mam pytanie zwiazku z tym, czy taki zestaw ochronny bedzie pasował do S7000 ?

A od czego jest opcja "zadaj pytanie sprzedającemu"?
Poza tym, w opisie aukcji jest to napisane.
Co do samego filtra, to już się nie wypowiadam, ale ja bym kupił oddzielnie tuleję a oddzielnie filtr (inny niż KING).

środa, 23 lutego 2005, 11:50

Miałem taka plamkę w Minolcie z2, udowodniłem w serwisie, że jest ona ze mną od początku bo znalazłem ją już na pierwszych zdjęciach, chociaż odkryłem ją dopiero po dwóch miesiącach użytkowania aparatu. Wyczyścili w ramach gwarancji.

środa, 23 lutego 2005, 21:33

Marek358 napisał(a):
bo matryca powinna być tak zabezpieczona przez Fuji żeby się nie brudziła.

niby jak ?? hermetyczna obudowa - nie ma takich nawet w droższych aparatach - poza tym obiektyw mimo że nie wymienialny posiada ruchome części które wysuwają się i wsuwają do środka

Mówiąc prawdę uważam, że to problem Fuji, a nie mój. Jak VW, Ford czy Opel robi szwankujące samochody, w których czegoś nie przewidział to je naprawia albo odkupuje od użytkowników. Dlaczego Fuji ma być inne w tym zakresie? Poza tym co tu mówić o hermetyczności? On jest w ogóle nieszczelny bez tulejki. Jak można sprzedawać taki aparat bez tulejki? Jak można nie ostrzec w instrukcji o konieczności zakupu tulejki?

sobota, 26 lutego 2005, 18:20
Marek358 napisał(a):

Przeciez pisze jak byk w opisie aukcji:

Przedmiotem licytacji jest:

Zestaw ochronny do aparatów Fuji 7000/s602/4900/6900/ s20 Pro

sobota, 26 lutego 2005, 19:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]