Teraz jest piątek, 21 września 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 s5500 - czy nie za bardzo profesjonalny dla amatora? 
Autor Wiadomość

Post s5500 - czy nie za bardzo profesjonalny dla amatora?
tak jak w temacie. czy ten aparat nie jest za bardzi profesjonalny dla amatora. chodzi mi dokładniej o to, zę ja jeszcze nie maiłem za bardzi kontaktu z aparatami cyfrowymi i mam zamiar kupić ten aparat. czy to jest dobry wybór? chce też powiedzieć, ze nie chce zaczynać od prostych cyfrówek, tylko od razu od tego typu aparatów.
i jeszcze jedno. znacie jakieś dobre książki o fotografii cyfrowej?
z góry dzięki

wtorek, 22 marca 2005, 14:39

Post Re: s5500 - czy nie za bardzo profesjonalny dla amatora?
sebal87 napisał(a):
chce też powiedzieć, ze nie chce zaczynać od prostych cyfrówek, tylko od razu od tego typu aparatów.

Skoro chcesz to w czym problem, w najgorszym przypadku kazdy aparat ma tryb auto ktory sam za Ciebie wszystko ustawi ;-)

S5500 na pewno nie jest "za bardzo profesjonly"! To raczej amatorski aparat!Po przeczytaniu instrukcji i kilkudniowych testach wszystko bedzie dla Ciebie jasne i proste! Polecam ten model bo ponoc udany... w przeciwienstwie do poprzednika :?

środa, 23 marca 2005, 13:50
Moderator

Polecam ten model bo ponoc udany... w przeciwienstwie do poprzednika

Dokładnie. Można też pokusić się o S7000 lub coś ze stabilizacją.

środa, 23 marca 2005, 17:12

Czy w Galerii można zobaczyć fotki wykonane tym aparatem ? albo którego użytkownika są tam fotki ? bo chciałbym sobie je zlookać zobaczyć jak to wygląda.

Zastanawiam się nad kupnem tego aparatu więc może to byłby dobry aparat.
Do robienia zdjęć różnorakich od Rajdów do fotek statycznych. Co do rajdów to widziałem takie fotki i są oka. 4 lata bawiłem się kamerką myślę że czas na zmianę :)

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:05

Przepraszam za lekki off ale musiałem założyć nowe konto chyba każdy wie dlaczego a u Admina nie mogłem siędoprosić zmiany nicka. Jak ktoś ma jakieś informacje na ten temat tudzieź opinie to proszę jeszcze raz o nie na forum albo PW
Pozdrawiam

niedziela, 17 kwietnia 2005, 22:38

Panowie i Panie albo Panie i Panowie widze że mało chyba jest użytkowników marki Fuji tutaj. ALe mam pytanie jeszcze jedno a nóż widelec uda się .

Byłem dziś w sklepie z aparatami i chociaż stał Fuji S 5500 to kolo ze sklepu odradzał mi kupować tej marki bo ponoć ma ten aparat duże szumy i wogóle że już ich niebiorą bo są to kiepsikie aparaty.

Pomóżcie mi w podjęciu decyzji :) kurde chcę kupić a teraz się wacham i niewiem co zrobić. Wszak jestem początkującym posiadaczem(wkrótce) aparatu Cyfrowego. Do tej pory była tylko kamerka cyfrowa. Pozdrawiam i czekam na odzew.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 18:20

Pan ze sklepu wyrazil swoje zdanie na temat tego modelu ;-) ciekawe czy nim zdjecia robil :>

Miales kamerke? To FUJI czy inny z tej półki i tak zagnie Cie funkcjami ;-)

P.S. Co ostatecznie polecił sprzedawca?

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:11

Może sprzedawca ma większy profit przy aparatach innej marki :shock:
Stary Fuji FinePix 4900 Zoom ma tylko 2,4 Mpix a robi fotki jak marzenie.

Może gość chciał Ci sprzedać Olympusa, Kodaka czy wręcz Trusta :lol:

Wejdź sobie na stronę:
http://www.imaging-resource.com/DIGCAM01.HTM
Tam są fotki testowe robione w bardzo zbliżonych warunkach różnymi aparatami. Możesz sobie pooglądać a nawet ściągnąć i wydrukować. Będziesz lepiej wiedział niż ten koleś ze sklepu 8)

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:35

No niewiem możliwe że np pożarli się z kimś że już nie dostarczają im aparatów czy cóś. No mówił o Kodaku i Minolcie Z 10 ale z 10 jest ochydne.

Kamerkę miałem i mam Sony DCR-TRV 145 E już trochę antyk cyfrówkę daje jeszcze radę ale chcę się jeszcze na aparacie sprawdzić. Z reguły lubię takie zabawki ale napewno nie kupię u tego kolesia :) niech mu stoi na wystawie heh

Pozdro i Dzięki

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:47

No mówił o Kodaku i Minolcie Z 10 ale z 10 jest ochydne.

że co???? ochydne???? niesamowite. krytyka zetek przechodzi wszelkie granice, ale żeby do tego stopnia? co w niej takiego ochydnego? jak chcesz kupić sobie piękne sprzęty to poszukaj jakichś zabawek które tylko design mają jako taki chwytający i na wyglądzie się kończy,zupełnie jak buty z bazaru, pozatym widziałeś np. olympusa c5000? to jest dobiero nieurodziwy aparat. A ładny design zresztą to nie wszystko, liczą sie paramerty, funkcje i możliwości a z10 i s5500 mają je zresztą podobne. S5500 jest stylizowany na lustrzanke, z10 na duży, smukły, kompaktowy UZ w którym nic nie wysuwa sie poza stałe wymiary i to powoduje ze jest on bardziej wytrzymały na uszkodzenia (obiektyw).W sumie to mógłby mieć lotki, alufelgi i lakier kameleon :) +komplet naklejek na przedniej szybie "Pionier kar audio" :) Chcesz poszpanować niby-lustrzanką więc patrzysz tylko na wygląd aparatu. Proponuje Pentagram Photon 484 - bardziej extremalnie-experymentalny wygląd zdeka lustrzankopodobny (i też czarny i też 4MPix) :) to ludzie dopiero uwage zwrócą :mrgreen:

Minolta Z10, SD 256 Kingston Elite Pro, 4x2300 + 4xSanyo 2500; UV,Skylight,Polar,Makro+2,Gitter 4x; Velbon DX-888 i... pudełko kartonowe od nowoœci :)

czwartek, 28 kwietnia 2005, 22:19

Chcesz poszpanować niby-lustrzanką więc patrzysz tylko na wygląd aparatu. Proponuje Pentagram Photon 484 - bardziej extremalnie-experymentalny wygląd zdeka lustrzankopodobny (i też czarny i też 4MPix) :) to ludzie dopiero uwage zwrócą :mrgreen:

Twoim zdaniem aparat kupuje się dla szpanu ?

Po porstu stwierdziłem fakt niemówię że Fuji jest pikne bo nei o to chodzi ale chyba wybierając aparat oprócz spraw technicznych patrzysz też na wygląd i nie mów mi że nie bo tak jest.

Kurcze Minolta Z wygląda bardzo delikatnie nie operowałem tym aparacikiem mówię o wyglądzie, sam fuji moze też taki jest ale ma bardziej prosty wygląd i to się podoba.

I nie mów mi tu o jakimś szpanie !!!!

piątek, 29 kwietnia 2005, 17:25

Minolta Z10 to jeden z najlepszych amatorskich aparatów na rynku,. biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Jedynym jej mankamentem jesto brak dźwięku przy nagrywaniu filmów (wiem, wiem: aparat jest do zdjęć, nie do filmów - ale...). Natomiast w porównaniu z Fuji S5500 ma świetne makro - a to w aparacie jednak ważniejsze niż ów brak dźwięku (choć szkoda...).
Spokojnie rzecz biorąc: Minoltę weź do ręki, wówczas zobaczysz, jak ergonomiczny i wygodny jest ten "dziwny" kształt Z-tek.
najważniejsze jednak jest to, o czym tu już wspomniano: osłona obiektywu. to że przy zoomowaniu nic nie wysuwa ci się z aparatu na zewnątrz.
Z-tki mają różne wady, co piszę jako posiadacz Z1.
ale Minolta Z10 - to faktycznie strzał w 10-tkę amatorskiej fotografii cyfrowej!
ocena tego aparatu przez pryzmat wyglądu i designe'u to trochę jak ocena samochodu pod kątem koloru lakieru tylko...

piątek, 29 kwietnia 2005, 23:03
o fuji chyba można powiedzieć, że jest niezawodny (w przeciwieństwie do minolt które podobno się "zawieszają") - zrobiłem nim ok 3000 zdjęć - ten aparat najbardziej nadaje się do portretów i zdjęc w plenerze przy dobrym świetle - wtedy włącza się iso64 i szumów brak. Na imprezach, gdzie mało światła, wbudowana lampa jest za słaba (3,5-4m) i zdjęcia są za ciemne. Poza tym wyświetlacz lcd "oszukuje" ;) - pokazuje, że zdjęcie jest dobrze naświetlone - a wgrywasz do komputera i się okazuje, że to zdjęcie jest do skasowania....
Faktycznie mozna powiedzieć, że S5500 dużo szumi --> pooglądaj sobie zdjęcia zrobione na iso200-250 --> cieniutko -- ale w praktyce nigdy takiego iso nie używam- więc problem nie istnieje ;)

sobota, 30 kwietnia 2005, 15:30
Moderator

które podobno

Jeśli czegoś nie jesteś pewien, to lepiej nie pisz w ogóle, bo to brednie i tylko ludzi w błąd wprowadzasz.

Odnośnie Fuji, to śmieszne jest, że aparat nadaje się tylko do robienia zdjęć przy dobrym świetle. :lol: W rezultacie do niczego się nie nadaje ;)

sobota, 30 kwietnia 2005, 16:26
Nie brednie tylko recenzje użytkowników - może to innej minolty dotyczyło... ;)
Jesli szumi mocno przy większych Iso , to chyba oczywiste, że aby tego uniknąć trzeba dać mu więcej światła...no chyba że sie lubi nieostre(poruszone zdjęcia)/albo ma statyw...

sobota, 30 kwietnia 2005, 16:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona