Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 11:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 s5500 - szybkość i tryb auto? 
Autor Wiadomość

Post s5500 - szybkość i tryb auto?
Witam Wszystkich!

Właśnie przymierzam się do zakupu 1-szej cyfrówki - Fuji S5500.
Już od początku roku śledzę różne fora, przeglądam i porównuję fotki ... mam już dość ... ale na szczęście zbliża się już chwila zakupu aparaciku ...

Na początek chciałbym zadać pytanie odnośnie S5500 ... wiem, że szybko ostrzy ... ale czy ogólnie jest szybki - chodzi mi o zapisywanie zdjęć, o czas od fotki do fotki ... po prostu czy szybko działa? Interesuje mnie również czy na samym początku (bez zagłębiania się w tryb manualny) aparacik zrobi dobrą fotkę? Tuż po zakupie aparatu będę miał dość ważne wydarzenie i chciałbym je uwiecznić, ale nie będę miał czasu na poznanie manuala ... tak więc czy auto dobrze się w tym aparacie spisuje?

Teraz chciałbym conieco powiedzieć o S5500 i Kodaku Dx7590 ....
tego drugiego miałem tydzień w domu ... pobawiłem się i bardzo mi się spodobał ... dobre auto, ładny wygląd, duży wyświetlacz ... Fujika tylko pomacałem w sklepie, popatrzyłem przez wizjer i LCD ...
dodatkowo dość skrupulatnie porównałem oba aparaty na stronie dpreview i doszedłem do następujących wniosków:
LCD Fuji choć mniejsze to znacznie bardziej wyraźne ... może gdyby Kodak przy swoim 2'2 miał ze 170tys pix?
Wizjer Kodaka lepszy ale ma trzykrotnie więcej pixeli ...
Kodak w dobrym oświetleniu szybko ostrzy i szybko strzela fotki ... ale powoli zapisuje, i czas od zdjęcia do zdjęcia z lampą to ok 5-8sek.
Zdjęcia z Kodaka przy dokładnym porównaniu (dpreview) są rozmyte w niektórych miejscach ... znacznie lepjej jakościowo wyglądają zdjęcia S5500 ... ale powtarzam przy dokładnym porównaniu (chyba po prostu widoczna jest mocna kompresja zdjęć Kodaka)... jeżeli zdjęcia pomniejszymy w zasadzie nie ma różnicy ... jedynie odniosłem wrażenie, że zdjęcia Kodaka wpadają w delikatne czerwone (fioletowe) zabarwienie, zaś zdjęcia Fuji w delikatne niebieskie ....

Na razie tyle....
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Mam nadzieję, iż wkrótce dołącze do Waszej grupy Fuji Team
Pozdrawiam serdecznie!

czwartek, 12 maja 2005, 00:36

Post Re: s5500 - szybkość i tryb auto?
GrzesW napisał(a):
Witam Wszystkich!

Właśnie przymierzam się do zakupu 1-szej cyfrówki - Fuji S5500.
Już od początku roku śledzę różne fora, przeglądam i porównuję fotki ... mam już dość ... ale na szczęście zbliża się już chwila zakupu aparaciku ...

Moim zdaniem nie pożałujesz tego wyboru:) Ja aparat mam od 3 tyg i to też jest moja 1 cyfrówka :)

Cytuj:
Na początek chciałbym zadać pytanie odnośnie S5500 ... wiem, że szybko ostrzy ... ale czy ogólnie jest szybki - chodzi mi o zapisywanie zdjęć, o czas od fotki do fotki ... po prostu czy szybko działa? Interesuje mnie również czy na samym początku (bez zagłębiania się w tryb manualny) aparacik zrobi dobrą fotkę? Tuż po zakupie aparatu będę miał dość ważne wydarzenie i chciałbym je uwiecznić, ale nie będę miał czasu na poznanie manuala ... tak więc czy auto dobrze się w tym aparacie spisuje?

Z tego co zauważyłem aprat "jest szybki" Takie rzeczy jak jak czas od fotki do fotki nawet nie zauważysz, jest naprawde szybki, a jak bedziesz potrzebować naprawde szybkie fotki pod rząd to są tryby zdjęć ciągłych. Jedyne co zauważysz to czas ładowania się lampy błyskowej to jest ok 2-3 sek (tak na oko nigdy nie mierzone)

czwartek, 12 maja 2005, 20:49

Post Re: s5500 - szybkość i tryb auto?
Cześć Jezu!

Cytuj:
Moim zdaniem nie pożałujesz tego wyboru:) Ja aparat mam od 3 tyg i to też jest moja 1 cyfrówka :)

A powiedz mi proszę ... tuż po zakupie aparatu ... czy nie miałeś wrażenia, że zdjęcia są fatalnej jakości ... gorsze od jakiegoś automatu za 600zł?
Z tego co poczytałem na innych forach to ludzie często się w tym tonie wypowiadają ...
I wszyscy im odpisują, że ten aparat się kupuje, żeby robić zdjęcia w manualu! ...
Kurcze, przecież nie będę wydawał tyle kasy, żeby potem uczyć żonę i znajomych fotografii, żeby mi cyknęli zdjęcie ... chciałbym dobre auto ... a na manual przyjdzie czas ,....

Cytuj:
Z tego co zauważyłem aprat "jest szybki" Takie rzeczy jak jak czas od fotki do fotki nawet nie zauważysz, jest naprawde szybki, a jak bedziesz potrzebować naprawde szybkie fotki pod rząd to są tryby zdjęć ciągłych. Jedyne co zauważysz to czas ładowania się lampy błyskowej to jest ok 2-3 sek (tak na oko nigdy nie mierzone)

Dzięki! ... to w takim razie już wiem, że jego szybkość powinna mi wystarczyć! .... tylko co z tym trybem auto ... jeżeli jest rzeczywiście tak kiepsko ... trzeba poszukać innego :-((((

piątek, 13 maja 2005, 10:34
Moderator

No wybaczcie, ale Fuji ma być szybki??? Chyba kolega, dla którego to jest pierwsza cyfrówka w życiu nie widział innej tym bardziej szybkiej... Szybkie to są Minolty, a nie Fuji, ale mniejsza o to.

Lampa ładuje się 2 sekundy??? :lol: To jak ona błyska? Chyba zupełnie bez mocy. Choć wiadomo, że w Fuji jest ona dość słaba. Lampa powinna się ładować mimo to około 5-7 sekund jak napisał wcześniej GrzesW.

Odnośnie automatu... Ludzie kiedyś narzekali, że niby Minolta ma zły tryb AUTO. Jak sprawdziłem np. w Canonie A70, to wcale nie był lepszy. Więc tu może także nie jest źle. Problemem Fuji jest jego "profesjonalny" wygląd, na który ludzie się nabierają.

Choć wcale nie musi on być złym wyborem. Dla mnie jedną z poważniejszych wad tego aparatu jest brak wskaźnika odległości manualnego fokusa - głupota! Nie lubię aparatów ograniczonych fukcjonalnie.

piątek, 13 maja 2005, 11:49

Powiem tylko tyle, ze tryb Auto w apartach fuji jest naprawde dopracowany ;)

piątek, 13 maja 2005, 13:10

No wybaczcie, ale Fuji ma być szybki??? Chyba kolega, dla którego to jest pierwsza cyfrówka w życiu nie widział innej tym bardziej szybkiej... Szybkie to są Minolty, a nie Fuji, ale mniejsza o to.

Taaaaa, są minolty są szybkie... zwłaszcza jak z okna na glebę lecą. A który to konkretnie model porównywałeś?
Vendeur napisał(a):
Lampa ładuje się 2 sekundy??? icon_lol.gif To jak ona błyska? Chyba zupełnie bez mocy. Choć wiadomo, że w Fuji jest ona dość słaba. Lampa powinna się ładować mimo to około 5-7 sekund jak napisał wcześniej GrzesW.

Widzisz, kolejna niespodzianka: ładuje się dwie sekundy i błyska tak jak inne wbudowane lampy (liczba przewodnia 11).
Vendeur napisał(a):
Problemem Fuji jest jego "profesjonalny" wygląd, na który ludzie się nabierają.

Wygląd i ergonomia, nie zapominaj o tym.
Kto się nabrał na Fuji ręka do góry!
Widzisz Vendeur, Twoim problemem jest to, że już któryś raz łapię Cię na tym, że zupełnie nie znasz Fuji a wypowiadasz się o nim z pozycji eksperta. To dobry aparacik, z dobrym automatem i dobrym manualem (jak po raz kolejny powtórzysz bzdurę, że okrojonym, to wcisnę Ci te słowa w gardło i zaknebluję tygodniowymi skarpetami!). A czy to grzech wyglądać ładniej niż Zetki?

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 13 maja 2005, 16:48
Moderator

jak po raz kolejny powtórzysz bzdurę, że okrojonym, to wcisnę Ci te słowa w gardło i zaknebluję tygodniowymi skarpetami!).

Odbiło Ci całkiem? Śmierdzi mi tu dzieciakiem z piaskownicy...

Twoim problemem jest to, że dostałeś jakiś sprzęcik do rąk i się nim podniecasz, jak małe dziecko, nie dostrzegając wad... :lol:

kszychu napisał(a):
Taaaaa, są minolty są szybkie... zwłaszcza jak z okna na glebę lecą. A który to konkretnie model porównywałeś?

Na nic mądrzejszego Cię nie stać? Akurat szybkość Minolt nie jest podważalna... Zapytaj na jakimkolwiek forum. Skoro nie widziałeś nigdy innego aparatu na oczy, a tym bardziej go nie używałeś, to nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia.

kszychu napisał(a):
Twoim problemem jest to, że już któryś raz łapię Cię na tym, że zupełnie nie znasz Fuji a wypowiadasz się o nim z pozycji eksperta.

Co ty powiesz... Za to Ty się znasz na Minoltach, jak nikt inny... I w ogóle chyba na wszystkich markach. Dobrze, że choć jeden taki jest u nas na forum. Cieszę się.

kszychu napisał(a):

Na szczęście niewielu :twisted: .

piątek, 13 maja 2005, 23:44

Panowie, dajcie spokój - dyskusja o wyższości świąt Bożego narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy nie ma sensu. Każdy ma swoje argumenty i pewnie na koniec, każdy pozostanie przy swoich.
Przed zakupem mojego aparatu, dodam drugiego naczytałem się opini, analizowałem testy i wiecie wydaje mi się, że to z grubsza nie ma znaczenia do robienia udanych codziennych amatorskich zdjęć wystarczy 3megapiksele z obiektywem i oko fotografującego.
Ja mam S5500 i jestem z niego zadowolony, co do Zetek to poza opiniami innych nic o nich niewiem poza jednym subiektywnym odczuciem, mi się one nie podobają.
I taka moja ogólna uwaga - pierwsza cyfrówka nie powinna być za droga, bo trzeba samemu poćwiczyć, poczuć o co w tym wszystkim biega i za drugim razem wybrać świadomie.
Bo trzecia cyfrówka to tak biędzie lustrzanka np. 350D alba jakaś inna.

Pozdrowionka dla wszystkich.
Y

poniedziałek, 16 maja 2005, 07:39

Odbiło Ci całkiem? Śmierdzi mi tu dzieciakiem z piaskownicy...

Masz jakieś argumenty na poparcie swoich słów, czy tylko "zapytaj na jakimkolwiek forum"? Pytam na tym i jakoś nie udzieliłeś mi rzeczowej odpowiedzi.

Na wszystkich markach się nie znam i zazwyczaj się o nich nie wypowiadam. Na fuji się akurat znam, o Minoltach (tfu! Minolty to były analogi, to jest Konica) też wiem co nieco, bo czasami mam okazję poużywać różnych modeli. Ale przynajmniej nie opowiadam sensacji, jak to niektóre kompakty mają tak zajebiście mocne lampy, że musząsięone 7sekund, a jeśli coś ładuje sięszybciej to musi być słabsze!

Vendeur napisał(a):
kszychu napisał(a):

Na szczęście niewielu :twisted: .

Las rąk! :mrgreen:

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 17 maja 2005, 09:12

Post co do różnicy pomiedzy Z-kami a s5500
Miałem minolty od z1 doZ5 i żadna się nie równa z S500 pod jakim kolwiek względem

środa, 18 maja 2005, 20:49

środa, 18 maja 2005, 20:50
Moderator

Minolty są poprostu gorsze

Z pewnością masz rację. Widać to szczególnie po Twojej argumentacji. Możemy porównać zdjęcia - zobaczymy czyje będą lepsze...

środa, 18 maja 2005, 21:46

Nie rozumiem po co się kłócicie. Jeśli Was to tak podnieca, to podajcie sobie maile i piszcie do siebie listy. Kolega GrzesW poprosił o pomoc, wię chyba należałoby mu pomóc :|
Ja mam Minoltę A2 i owszem jest szybka i szybsza od S5500 ale to inna klasa techniczna, a tym bardziej cenowa. Poprzednio miałem S5500, byłem z niego zadowolony i wcale nie uważam, że jest wolny. Tak jak pisał Jezu aparacik szybko zapisuje pliki, dość szybko ostrzy i ma dodatkowo podświetlacz wspomagający AF (czego nie ma nawet KonicaMinolta A2 !!!). Ponadto idealnie leży w ręku i bardzo dobrze naświetla fotki we wszystkich trybach. Dodatkową i bardzo przydatną funkcją jest możliwość zapisu w trybie RAW. Pliki w tym formacie można swobodnie obrabiać w programie Hyper Utility 2 (niestety nie dostępnym w zestawie ale można go zdobyć), który jest lepszym konwerterem RAW od Minoltowskich!. Można też użyć wtyczki Camera RAW do Photoshopa CS. Co się tyczy lampy, to nie ma ona pomiaru TTL, a swoją własną fotodiodę i bardzo dobrze dobiera moc błysku. Ma to swoją dobrą stronę, bo można śmiało używać fotocelę reagującą na pierwszy błysk (bo w S5500 nie ma przebłysku pomiarowego). Ręczne ustawianie ostrości jest trochę uciążliwe bo strasznie wolne, ale która cyfrówka tej klasy ma lepsze :?: Fotki wychodzą ostre i wiernie odwzorowują kolory. Wyświetlacz i menu jest przejrzyste i logiczne.
Ja osobiście uważam, że jak na pierwszą cyfrówkę jest to idealny aparacik.
Życzę Ci GrzesW SUPER fotek (jeśli oczywiście go kupisz) :wink:

środa, 18 maja 2005, 23:58

A ja tak apropos tych predkosci ladowania sie lamp..
Mam Minolte z10 i ja nie zauwazylem zeby tam sie wogole lampa ladowala, poprostu robie zdjecie za zdjeciem i lampa blyska.
Moze ktos cos na ten temat wie?

A tak poza tym to Minolta z10 np. jest szybka, ale nie wypowiadam sie wiecej bo to moj ierwszy aparat cyfrowy i za malo nawet jeszcze o nim wiem.

Takze GrzesW powodzenia w robieniu fotek i zadowolenia ze sprzetu jaki by niebyl, aby tylko toie pasil.

Pozdrawiam

czwartek, 19 maja 2005, 07:23

Najprawdopodobniej już w następnym tygodniu zakupię Fujika ... myślałem jeszcze o podobno bardzo szybkim FZ-5 ... ale nie wiem czy jest sens dopłacać przynajmniej 300-400zł ...
Po Waszych postach jestem już niemal pewny, że co do szybkości Fujik mi wystarczy ... pozostaje mi jeszcze mieć nadzieję, że ze zdjęć również będę zadowolony ;-))) obecnie cały komplecik na ASllegro chodzi po 1420zł ... :D

Pozdrawiam serdecznie!
Oczywiście jak zakupię ... nie omieszkam się pochwalić :P

czwartek, 19 maja 2005, 07:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona