Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 11:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dylemat!! Fuji S5500 czy A520?? 
Autor Wiadomość
Post Dylemat!! Fuji S5500 czy A520??
Witajcie. Potrzebuję na dniach kupic aparat. Dośc dużo juz czytałem o obydwu pstrykawkach a A520 miałem w ręku. Nie mogę się zdecydować!
Z jednej strony świetna optyka, genialne filmy(30 kl/s i bez żadnego głupiego ograniczenia 180s), piękny wygląd -> s5500 fuji
A z drugiej ekstra makro, szeroki kąt, duży wyświetlacz LCd, ogólnie lepsze auto -> a520.

W fuji drażni słabe to słabe makro o którym tak sie pisze!! Nie wiem jak z szerokim kątem, ale sądzac po ogniskowej 420 bodajże, chyba mowy o szerokim kacie nie będzie (interesują mnie fotki na łodzi, ryb) nie wiem moze się mylę może to jest ok??Jak sądzicie??Słabe auto np zacofana mama nie poradzi sobie ze zrobieniem ekstra fotek, a na canonie było by to możliwe.No i mały wyświetlacz LCd.

Canon zaś beznadziejne filmy porównując do fuji, w rodz 640x320 10 kl/s (fuji 30kl) filmy interesują mnie dośc mocno, gdyż dobrze czasem nakręcić chole ładnych rybek, słaba optyka tylko 4x, w praktyce nie mogłem zrobić normalnych fotek kaczusi oddalonej na niewielka odległośc.
Co radzicie??!! Co robić !!?? Pomóżcie, doradźcie. Z góry dzięki i pozdrawiam.

niedziela, 10 lipca 2005, 19:12

Ja nie widzę dylematu, musisz jedynie odpowiedzieć sobie co dla ciebie jest ważne.
Te dawa aparaty są całkiem różne, że tak powiem A520 to zwykły kompakt, S5500 to jednak zoom (37-370mm). Nie bardzo wiem dlaczego piszesz, że Fuji ma słabe auto. Ja nic takiego w swoim nie zauważyłem, nie tylko ja nim robię zdjęcia i nie dostrzegłem problemów z trybem auto. Ja jak wybierałem aparacik to kluczowym parametrem był zoom, minimum 10X i z aparatów z takim zoomem wybierałem. Nie znam Canona ale Fuji S5500 mogę polecić na podstawie własnych doświadczeń z czystym sumieniem.

Pozdrawiam Y.

niedziela, 10 lipca 2005, 20:42
Post Dzięki troche rozwiałeś mi problemosa z tym auto:)
CHciałbym dowiedzieć sie co z tym kątem łapania czy z 1,5m 1m zrobie fotosa który bedzie przyzwoitej jakości?? Prosze o odpo. Pozdrawiam wzajemnie.

niedziela, 10 lipca 2005, 21:25

niedziela, 10 lipca 2005, 21:29
Post już tłumacze:)
Chodzi o szeroki kąt. Tzn jeżeli osoba trzyma rybe na łódce w odległości od aparatu jakieś 1 m , 1,5m to czy bez zoomu i ekstremalnych odchyleń w tył zrobie fotke gdzie zdjęcie bedzie ostre i złapie rybe całą a nie tylko brzych bez glowy i ogona. (chyba dobrze tłumacze? nie wiem może złe terminy zucam jak się błaźnie to powiedzcie:) Pozdro

niedziela, 10 lipca 2005, 21:36
Yaner można prosić o fotki ?? Jezeli masz gg to jestem prawie że na okrągło jak siedze w domu a jak nie masz to meil mordziak1@op.pl pozdro

niedziela, 10 lipca 2005, 21:38

Przede wszystkim sie nie blaznisz, tylko zadajesz konkretne pytania (byc moze nie jasno sformulowane :D ).
Osobiscie (o ile jestes wedkarzem itp.) polecalabym fuji. 10x zoom nad woda to jest wybawienie (choc chcialo by sie jeszcze wiecej), masz np. mozliowosc podejrzenia co tam sasiad ze stanowiska obok wyciaga, zreszta takich przkladow mozna mnozyc w setki.
Apropo Twojego pytania tyczacego sie zdjecia tej ryby z jednego metra ;), mysle ze da rade, jak nie w pionie to w poziomie :lol:
Zreszta akurat Canon nie ma na tym polu nadzwyczajnej przewagi. Wide w Canonie to 35mm a w fuji bodajze 37mm.
Jezeli masz jeszcze jakies pytania odnosnie s5500 wal smialo ;)

pozdr

niedziela, 10 lipca 2005, 22:14
Post Świetnie
mucha !! Dzięki wielkie. Nie wiedziałem że na forach można takie ludziska spotkac:) pozdrawiam serdecznie. Pytań mam mase. :D więc może najpierw to: jaka instrukcja jest w s5500 ang, pol?? Jakie akuulatorki najlepiej kupić??

niedziela, 10 lipca 2005, 22:28

Hmm... z instrukcja to jest roznie. Zalezy gdzie kupisz aparat. Wiekszosc sprzetu (jak nie wszystek) na allegro pochodzi z importu (najczesniej z niemiec), wowczas na polska instrukcje nie ma co liczyc (ANG jest na pewno). Jezeli jednak zalezy Ci na PL instr. zapraszam na strone producenta gdzie jest do pobrania w pdfie. (zablokowana jest niestety mozliwosc wydruku, co takze nie jest problemem bo po necie chodza "scrakowane" wersje :mrgreen: )

Akumulatorki. No pojemnosci min 2500 (firmy preferowane np enegizer, sanyo). ladowarke proceserowa. Zestaw aku 2500+lad.proc. kupisz na allegro za 60-80zl (w zaleznosci od marki aku i sprzedawcy)

achha jezeli bedziesz robil czesto zdjecia na wodzie (lub jej poblizu) jak i w innych nie sprzyjajacych warunkach dobrze by bylo jakbys zaopatrzyl sie w filtr ochronny (UV) lub tez polaryzacyjny (jak lowisz ryby to chyba wiesz co to sa okulary polaryzacyjne ;-))

Ok. to tyle.
pozdr

niedziela, 10 lipca 2005, 23:10

Hej. Zdjęcia możesz zobaczyć w moim albumie na forum.
Co do ryby i 1m to musiałaby być ta ryba naprawdę duża, aby się nie zmieścić w kadrze z takiej odległości.

Pozdro.

poniedziałek, 11 lipca 2005, 07:07
chłopcy jakiego polarka kupić do fujego?? Można na hamie polegać??Czy chinszczyzna??

poniedziałek, 11 lipca 2005, 09:05
Co sądzicie o tej aukcji i o tym sprzedawcy?? Może ktoś z was miał już przyjemność przeprowadzać transakcję tym allegrowiczem. Bardziej jednak interesuje mnie sama aukcja i cena. Pozdrawiam czekam na odpowiedzi

poniedziałek, 11 lipca 2005, 13:06
sory zapomniałem podac linku ale ze mnie gapa :) hihi http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57039611 :roll:

poniedziałek, 11 lipca 2005, 13:10
PYTANie?! Co oznaczają oznaczenia przy ładowarkach np 4h 5h itd???które lepsze które gorsze

poniedziałek, 11 lipca 2005, 13:43
Acha i co sądzicie o tej aukcji i o tej karcie. pozdrowionka i sorki za tyle pytań:)

poniedziałek, 11 lipca 2005, 14:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona