Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 21:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Fuji s5500 podswietlanie AF swieci krzywo 
Autor Wiadomość

Post Fuji s5500 podswietlanie AF swieci krzywo
Witam! Kupilem ten aparat niecaly tydzien temu i mam maly problem. W pewnych sytuacjach AF podswietla sobie na zielono, takie duze ' 0 ' w srodku kwadrat a w nim tak jakby 4 mniejsze( 2 swiecace 2 puste), wiecie o co chodzi. Problem jest taki ze u mnie swieci krzywo, aparat mam w poziomie np. na lawie i celuje na sciane to podswietlanie nie jest to prosto tylko pod skosem, jak jest u was, czy tak ma byc czy to wada.

poniedziałek, 11 lipca 2005, 23:19

Sprawdzcie to w waszych aparatach, jesli to jest wada to mama jeszcze mozliwosc wymiany aparatu.

wtorek, 12 lipca 2005, 07:42

U mnie świeci prosto, ale bladego pojęcia nie mam, czy krzywe świecenie to wada. Testowałeś to? jak Ci ustawia wtedy ostrość, nie gubi się? Sprawdź, bo może to nie ma znaczenia i aparat sobie z tym radzi.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 12 lipca 2005, 10:01
Zobacz czy illuminator świeci w polu widzenia aparatu. Może chodzi o to, że illuminator przesunięty jest względem obiektywu, ale świeci prosto, przez co i tak zawsze znajdzie się w celowniku (do pewnego zoomu i odległości od fotografowanego obiektu, potem już go może nie widzieć).

wtorek, 12 lipca 2005, 11:03

Ot, ciekawostka muszę sprawdzić u siebie. Wieczorkiem sprawdzę jak to jest dokładnie u mnie. Ale wielokrotnie robiłem fotki w całkowitej ciemności, gdzie jedynym oświetleniem był właśnie AF iluminator i o dziwo fotki wyszły całkiem nieźle. (oczywiście z lampą błyskową)

wtorek, 12 lipca 2005, 11:17

Sprawdziłem i u mnie jest tak, że sam opisywany wzór "zielona szachownica w jajku" jest faktycznie lekko ukośna. Tzn sam jakby promień podświetlenia jest rówonoległy do osi ogiskowania obiektywu i prostopadły do płaszczyzny wyświetlacza, ale już sam wzorek na ścianie jest lekko ukośny względem aparatu. U mnie w niczym to nie przeszkadza.

Ciekawe czy to co napisałem da się zrozumiec. ;)

wtorek, 12 lipca 2005, 16:03

Wlasnie mi o to chodzi o ten wzorek, swiecocy ukosnie. Jesli chodzi o ostrsc to lapie, ktos napisal ze ''kazdy ma jakies slabsze chwile''. ale z ruguly powtorne z ustawienie AF pomaga. Co jeszcze odnosnie tego wzorka to raczej jest zawsze w obrebie celownika, niekonieczne na samym srodku ale zawsze w nim.

środa, 13 lipca 2005, 11:09

Dzis jade do tego sklepu co kupowalem aparat, zobaczymy co gosciu powie, najwyrzej sprawdzi sie inny. Mam 5 dni na sprawdzenie, gdzies pisali o krzywo zamocowanych wyswietlaczach, noi goscie dostawali nowe aparaty.

środa, 13 lipca 2005, 11:22
Aparat przy słabych warunkach oświetleniowych włączając podświetlanie ustawiając ostrość szuka ustawienia przy którym podświetlone miejsce będzie najbardziej kontrastowe (czyli ostrość prawidłowa). W zasadzie stroi ostrość na ten punkt na który świeci. Zatem jak świeci bardzo krzywo, to stroi nie na środek kadru (albo prawie środek), a to już może być problem.

środa, 13 lipca 2005, 11:27

A u ciebie jak z jest? Tobie swieci prosto czy jest to troszke przekoszone?

środa, 13 lipca 2005, 18:37

Dzis jade do tego sklepu co kupowalem aparat, zobaczymy co gosciu powie, najwyrzej sprawdzi sie inny. Mam 5 dni na sprawdzenie, gdzies pisali o krzywo zamocowanych wyswietlaczach, noi goscie dostawali nowe aparaty.

Heehe no i co koles przyjal Ci ten aparat!?
Bo mysle ze nie masz na to szans... :mrgreen:

ps.
U mnie tez jest troche krzywo.

środa, 13 lipca 2005, 19:27

Do sklepu jechalem przy okazji, glownie to podbic gwarancje. Facet powiedzial ze tak ma byc. Skoro wy tez tak macie to znaczy ze faktycznie tak jest.

czwartek, 14 lipca 2005, 12:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]