Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 10:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 S 5500 zamazane zdjecia 
Autor Wiadomość
Post S 5500 zamazane zdjecia
Witam jestem nowym urzytkownikiem forum i poczatkujacym fotografem, ponad to jestem szczescliwym posiadaczem s 5500 ale mam pewien problem. Nie stać mnie na zakup cyfrowych lustrzanek itd a mój fujik strasznie zamazuje zdjęcia sportowe :( prosze bardzo kogos aby mi poradził na jakich ustawieniach moge osiągnac najlepszy efekt i w miare nierozmazanie zdjęcia. w moim przypadku sa to zdjecia z meczów koszykówki robionych na hali. Myśle ze musi byc jakis spoób aby zdjęcia wychodziły ładne a nie jakies rozmazane plamy. Wspomne jesczz eo ustawieniach na których robeie te zdjecia
Tryb sport
C-AF
i zdjęcia seryjne te pierwsze nie wiem jak one sie nazywają ale jak klikne to jedna seryjka zawiera 3 zdjecia :)

poniedziałek, 24 października 2005, 21:52

tryb sport w jakimkolwiek aparacie oznacza że automatyka dobiera jak najkrótszy czas i maksymalnie otwiera przesłonę - ale dobiera czas tak żeby zdjęcie było dobrze doświetlone co bez lampy w hali oznacza czasy ok. 1/30s przy iso200 a na zdjecia sportoowe są to za długie czasy (potrzebny byłby min. 1/100) możesz spróbować trzech rozwiązań- pierwsze to zwiększenie iso jeśli twój aparat na to pozwala, drugie to włączenie lub podłączenie lampy błyskowej, a tzecie to panoramowanie - czyli podążanie obiektywwem za poruszającym się obiektem.

poniedziałek, 24 października 2005, 22:02

zwiększenie iso jeśli twój aparat na to pozwala, drugie to włączenie lub podłączenie lampy błyskowej, a tzecie to panoramowanie

Tak jak kolega podpowiada, niestety nadal może być ciężko.
Lampa wbudowana niestety jest słaba, Fuji nie ma stopki na lampę zewnętrzną, pomogła by dodatkowa lampa z fotocelą, ale pewnie nie było by to zbyt wygodne. Panoramowanie w koszykówce trochę może poprawić sytuację, ale niestety trajektoria całego zawodnika jest zbyt skomplikowana.
Przypuszczam, że wykorzystujesz dłuższe ogniskowe, a to potęguje problem rozmycia. Trzeba starać się znaleźć jak najbliżej akcji.
I jeszcze sprawa auto focusa, kompakty często mają z tym problem, aparat może niewłaściwie łapać ostrość, ale myślę, że najpierw trzeba coś zrobić z rozmyciem wynikającym z ruchu.

wtorek, 25 października 2005, 15:21
Dzięki ze staracie mi się pomuc bo to dla mnie wazne panoramowanie owszem kiedys przez przypadek zrobiłem kilk atakich zdjec i wysżły tak ze zawodnik jest ostry i wszystko ok tylko tło = woda heh jeszcze popróbuje jak radzicie jak macie jeszcze jakies pomysły to prosze o dalsza pomoc sądze iz nie tylko ja mam z tym probemy a za w/w rady dziękuje i pozdrawiam

wtorek, 25 października 2005, 15:57

wtorek, 25 października 2005, 18:17
Hmm Mario1275 wiesz niedawno ten kupiłem hehe i jeszcze troszke musze go miec :P a tak na przyszłosc co byś mi polecił jaki aparat ? taki zeby miał niezłego manuala i robił piękne sportowe zdjęcia bo mając dobre takie funkcje reszta tez powinna byc spoko tylko weś pod uwage żeby nie był za drogi hehe ;) A pozatym w dalszym Ciągu proszę o jakies porady bo poprostu nie wieże ze zwykła cyfrówka z tejtroszke wyzszej półki robi taki badziew napewno jakos sie dąc musi heh :P pozdrawiam

Edytuje posta ponieważ mam kolejnye pytanie Rozważam kupno Fuji S 9500 jak dobrze wyczytałem jest to lustrzanka wieć hmm powiedzie czy moze ten aparat zaspokoi moje potrzeby ?? czy raczej bedzie porównywalny efekt z apomoc z góry dzięki

wtorek, 25 października 2005, 21:22

Nie zupełnie. S9500 to lustrzanka hybrydowa, czyli w tak naprawdę zaawansowany kompakt. Nie wymienisz w nim obiektywu, bo jest zintegrowany. Moim zdaniem wydanie 2700 zł na kompakt to pomyłka. Za podobną kasę można mieć już prawdziwą lustrzankę. Sam mam S5500 (z którego jestem bardzo zadowolony) i myślę w przyszłości kupić np. Nikona D50. Chyba ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Z lustrzanki S9500 ma tylko podgląd kadru w okularze przez system zwierciadeł zamiast wyświetlacza, ale przez to właśnie dumnie może się nazywać lustrzanką. Chwyt marketingowy. Oczywiście jest niewątpliwie bardzo dobrym aparatem ale liczba pikseli to nie wszystko. Są aparaty z matrycami 6 mln, a kosztują ponad 4000 zł. :wink:

czwartek, 27 października 2005, 23:29

Z lustrzanki S9500 ma tylko podgląd kadru w okularze przez system zwierciadeł zamiast wyświetlacza, ale przez to właśnie dumnie może się nazywać lustrzanką.

:shock: :| :lol:
Za producentem:
Cytuj:
"Wizjer 0,44" Wizjer LCD 235,000 pikseli o pokryciu obrazo 100%

Monitor ciekłokrystaliczny Uchylny 1,8” Niskotemperaturowy Polisylikonowy TFT monitor LCD (118.000 pikseli) (około 100% obrazu)"

No i gdzie te lustra?

A w odpowiedzi na pytanie; jeżeli zamierzasz kupić lustro i planujesz pracować na kitowym obiektywie, to lepiej kup coś w stylu S9500 / A200.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 28 października 2005, 10:15
Dokladnie. Bo jak ktos sie decyduje na lustrzanke to musi sie tez liczyc z kosztem zakupu obiektywow. Na tym to wszystko polega bo korpus to tylko dodatek do obiektywow, ktory mozna latwo zmienic.

piątek, 28 października 2005, 12:50
Moderator

A w odpowiedzi na pytanie; jeżeli zamierzasz kupić lustro i planujesz pracować na kitowym obiektywie, to lepiej kup coś w stylu S9500 / A200.

A jeszcze lepiej SONY R1.

piątek, 28 października 2005, 14:31

Faktycznie nie zagłębiałem się bardzo w opis S9500. Myślałem, że jak napisali lustrzanka to lustrzanka, a tu dupa. Jeżeli S9500 to lustrzanka to w takiej sytuacji każdy kompakt to lustrzanka, ponieważ jej idea to podgląd bezpośrednio z obiektywu a tak jest w przypadku każdej cyfry (poza kilkoma starszymi modelami gdzie wizjer był jak w analogowej "małpce"). Jest to sytuacja podobna do używanego stwierdzenia: "gaz do dechy!" odnoszącego się do samochodów, kiedy to były produkowane z drewna, a obecnie chodź są metalowe to powiedzenie takie zostało. :oops: :P

piątek, 28 października 2005, 16:39

Kolega hyba nie do końca rozumie czym jest LUSTRZANKA HYBRYDOWA czy krócej HYBRYDA. Różnią się one tym od dslr'ów, że podgląd przez obiektyw realizowany jest poprzez matrycę i ekranik w wizjerze a nie jak w dslr'ach lustro(a) i/lub pryzmat.
Kompakty zaś mają podgląd kadru "tak jak w analogowej małpce", czyli przez wizjer zbudowany (najczęściej) z soczewek. Są też kompakty bez wizjera, ale nie spotkałem jeszcze kompaktu z wizjerem elektronicznym, jak to jest w przypadku lustrzanek hybrydowych.
Tak więc nie każda cyfra to lustrzanka hybrydowa.

A co do "gaz do dechy", to wytłumacz mi proszę, skąd się wzięło słowo "gaz"? Przecież LPG montuje się w samochodach stosunkowo niedawno.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 28 października 2005, 16:53

Po pierwsze wszystkie aparaty które nie mają wymiennych obiektywów to kompakty (jak sama nazwa wskazuje stanowią zwartą i zintegrowaną z obiektywem całość), po drugie nie napisałem że wszystkie mają lustra i są LUSTRZANKAMI HYBRYDOWYMI tylko że przyświeca im ta sama idea przedstawiania obrazu w wizjerze czy na wyświetlaczu. Nie jest tutaj ważne czy bezpośrednio z obiektywu, czy z matrycy, bo matryca przedstawia i tak obraz z obiektywu (spełnia rolę luster w pewnym sensie) czyli na jedno wychodzi. Ważne w obu przypadkach jest że przedstawiają rzeczywisty obraz wg zastosowanych ustawień z obiektywu. Różnice techniczne są oczywiste i wcale ich nie neguję. Jak mi znajdziesz kompakt który nie spełnia tych założeń i jest aktualnie w sprzedaży (poza wynalazkiem z zakupów MANGO) to jesteś debeściak. Każda cyfra obecnie ma wyświetlacz i podgląd jest realizowany w opisywany wcześniej sposób. Poza tym poczytaj sobie na stronce http://www.dpreview.com/reviews/compare ... z&show=all
W rubryce format gdzie S5100 to SLR-like, a D350 to SLR. Jednym słowem mam rację.
A co do gazu to koledze się kłania historia motoryzacji. LPG-dobre he he.
Małe wyjaśnienie:
W 1800 roku emerytowany szwajcarski wojskowy, major Isaac de Rivaz zbudował prymitywny pojazd wprawiany w ruch wybuchem mieszanki gazu świetlnego i powietrza. Zapalana iskrą elektryczną mieszanka wyrzucała w górę tłok, który z kolei napędzał umieszczone nad nim koło. Jego ruch był przenoszony za pomocą sznura na koło pojazdu. Konstrukcja nie miała kierownicy, a po każdej eksplozji musiała być od nowa "tankowana" gazem.
:mrgreen: :mrgreen:
Jak chcesz więcej wiadomości z dziedziny zasilania gazem w motoryzacji i nie tylko to proszę: http://prace.sciaga.pl/27515.html

sobota, 29 października 2005, 10:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]