Teraz jest sobota, 22 września 2018, 18:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Opinie o Fuji 9500 
Autor Wiadomość

Post Opinie o Fuji 9500
Chciałbym aby osoby, które mają ten model aparatu przedstawił jego plusy i minusy. Chodzi mi także o robienie zdjęć w trudnych warunkach (zdjęcia w muzeach, różnych świątyniach szczególnie gdy nie można robić zdjęć z lampą), ale także w dni pochmurne itp. Słyszałem także, że aparat ma problemy z precyzyjnym zaznaczaniem krawędzi.

sobota, 5 listopada 2005, 16:20

Porównywałem sample z s9500 z moimi zdjęciami wykonanymi s602 i naprawdę nie widać wielkiej różnicy ( dotyczy dobrych warunków oświetleniowych). Na pewno s9500 jest bardziej funkcjonalny od s602, ale techniczna jakość zdjęć ( ostrość, jakość kolorów itp ) zbyt wiele nie odbiega w tych aparatach (oglądanie na monitorze rozdz.1600 x 1200 i wydruki A4).
Zastanawiam się nad przesiadką na nowszy model, ale nie wiem czy jest sens wydawać dodatkowo ok 1500 zł ( różnica cen ) i być rozczarowanym.
Może ktoś napisze coś więcej na temat s9500.

niedziela, 6 listopada 2005, 22:21

Sample nie dają odpowiedzi na jakość aparatu. Wolałbym opinię osoby, która ma ten aparat i zrobiła nim już trochę zdjęć i to w róznych warunkach

poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:29

Od tygodnia bawię sie tym aparatem ucząc się jego działania, bo funkcji ma bardzo wiele i dlatego nie polecam go poczatkujacym fotoamatorom. Co do zdjęć to zauwazyłem , że obiektyw rysuje miękko i dlatego przy niektórych zastosowania niedbedne jest wyostrzanie obrazu. Jednak dzieki potężnej matrycy i znikomej aberracji nie wpływa to na jakość zdjęć. Ja zajmuję sie głównie fotografią przyrodniczą i dlatego ogę podać przykłady fotek zrobinych w ubiegłym tygodniu.
Obrazek

Zastosowałem metodę odwróconego obiektywu ( dokręciłem zwykłego Heliosa) i dlatego głębia ostrości, w słabym świetle pokojowego zyrandola nie jest imponująca

Obrazek

Drugie zdjęcie wykonane w fatalnych warunkach atmosferycznych przy padającym sniegu, całkowitym zachmurzeniu, o godz 13. ISO 400, zoom 300 mm z ręki.

niedziela, 27 listopada 2005, 11:17

przymierzam się do zakupu jakiegoś aparatu cyfrowego
Fuji S9500 jest na liście ewentualnych aparatów które zakupię
decyduje o tym zoom 28-300
czy mogę prosić o te zdjęcia ale w oryginale na skrzynkę pocztową???

piątek, 16 grudnia 2005, 20:12

Jeśli nie jestes super fotografem to daj sobie spokuj z s 9500 kup lepiej panasonika fz 30 poczytaj recenzje wiekszośc jest na nie

środa, 11 stycznia 2006, 20:40
czarny111, trzymałeś aparat w ręce? Aparat jak znalazł dla kogoś kto chce podnieść swoje umiejętności.

czwartek, 12 stycznia 2006, 00:01

Tak miałem go przez 2 tygodnie ,chyba moge miec zdanie że jest kiepski

czwartek, 12 stycznia 2006, 20:59
ma go od roku: matryca-super, obiektyw- za tą cenę b.dobry.

sobota, 30 września 2006, 08:34

Post Opinie o 9500
Nie wiem czy już kupiłeś czy też czekasz. Aparat jest dobry i sprawdza się w każdych warunkach. Testowałem go na wakacjach. Jeżeli robisz zdjęcia w kosciołach bez lampy to najważniejszym parametrem będzie czułość tutaj otrzymasz 1600 Iso przy pełnej rozdzielczości 9M co wydaje się być dobrym osiągiem. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to pojawił się już aparat S6500 z czułością 3200 i to jest to czego szukasz.

Jedna Kropka

sobota, 14 października 2006, 20:52

s9500 kupiłem około pół roku temu, nie miałe pojęcia o fotografii, aparatem tym zrobiłem już ponad 5000 zdjęć, w tej chwili jeżeli bym miał zmieniać aparat to tylko na Fuji S3Pro ewentualnie na Nikona 200D ale to zupełnie inna półka.
Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem s9500

niedziela, 26 listopada 2006, 13:02

Co prawda posiadam S6500fd a nie 9600 ale tym drugim bawiłem się także. Oba są naprawdę bardzo dobre. Mają praktycznie te same obiektywy. Różnice polega na kilku funkcjach więcej u 9600, większej rozdzielczości i podobno szybszego ostrzenia (nie widziałem różnicy)oraz tzw. inteligentny flash. No i mniej ważne dla mnie różnice czyli ruchomy wizjer i kilka dedykowanych klawiszy np dla pomiary ostrości.

Aha, no i oczywiscie goraca stopka.

Co do zdjęć to ja osobiście jestem z bardzo zadowolony i z jednego i drugiego. Kolorki są naturalne a ostrość całkiem ok. Mają tez całkiem spore makro no i te 28-300 w obiektywie :D

Ogólnie aparaty szybkie jak na kompakty i o potężnych mozliwościach.

Polecam i jeden i drugi.

A co do powyższego zdania na temat ISO 3200 w S6500 to nie zachwycałbym sie tym tak bardzo bo szumy przy nim są dla mnie przynajmniej nie do przyjęcia. Ale to przecież cyfra. Choć szczerze powiem iż 800 jest już naprawdę ok. ogólnie oba nie nalezą do mocno szumiących a może nawet w klasie kompaktów trzymają się czołówki.

środa, 15 sierpnia 2007, 16:54

Post Re: Opinie o Fuji 9500
Miałam ten aparat w dłoniach miesiąc temu przez ok 2 tygodni. Przy zdjęciach w pomieszczeniach cieżko rozpoznać kontury postaci. Mówię oczywiście o zdjęciach bez flesza ze statywu Szumy sa takie jak w tel. komórkowych!Zaletą jest niewątpliwie wygląd przypominający profesjonalną lustrzankę...i...chyba tylko to...
Aparat jest tani. Na allegro masa Nie polecam nikomu Jeśli już fuji to 5600 Pozdrawiam

wtorek, 19 stycznia 2010, 22:46

Post Re: Opinie o Fuji 9500
Ooooooooo, mam nadzieję, że wojtekP ucieszy się z odpowiedzi na pytanie, które zadał 5 lat temu.

Witamy kolejnego archeologa na forum.

czwartek, 21 stycznia 2010, 10:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]