Teraz jest piątek, 21 września 2018, 16:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Polska instrukcja do S5600 
Autor Wiadomość

Post Polska instrukcja do S5600
Witam. Czy ktoś posiada polską instrukcję do Fuji S5600? Chodzi mi o pełną instrukcję a nie skróconą, dodawaną do zestawu. W serwisie wersja drukowana kosztuje straszne pieniądze, jeśli ktoś posiada to chętnie się dogadam za rozsądną cenę.

niedziela, 18 grudnia 2005, 17:23

przeczytalem twoj post w innym watku w sprawie ceny za polski manual do s5600 i kwota zrobila wrazenie. na stronie fuji jest do sciagniecia jakas instrukcja ale to chyba nie to co trzeba. jak podciagniesz troche swoj angielski to moze TO ci sie przyda ;)
pozdr

Ostatnio edytowano środa, 28 grudnia 2005, 01:14 przez spiro, łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 18 grudnia 2005, 17:48

Wiem, że na stronie fujifilm.pl jest polska instrukcja, jest to ta właśnie okrojona wersja, którą mam w zestawie. Jeśli chodzi o cenę za oryginalną instrukcję to podał mi ją pracownik serwisu. Co do angielskiego, to faktycznie nie jest na tyle dobry aby poruszać się biegle w sprawach technicznych i właśnie dlatego wydaje mi się, że firma Fujifilm Polska delikatnie mówiąc ma gdzieś swoich klientów.

niedziela, 18 grudnia 2005, 17:53

że firma Fujifilm Polska delikatnie mówiąc ma gdzieś swoich klientów.

Hmm - tobie nie przeszkadzało mieć gdzieś FujiFilm Polska gdy kupowałeś aparat poza oficjalnym kanałem sprzedaży więc czego oczekujesz w zamian ?

Sprawdziłem i ...
W we wszystkich ich aparatach sprzedawanych w pl aparatach jest manual pl - musi być bo tego wymaga prawo. Jeśli nie wystarcza ci to co dostałeś od sprzedawcy to jego molestuj - ale pewnie cię oleje bo skrócony dał i wg prawa jest ok.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

niedziela, 18 grudnia 2005, 18:41

Mi sprzedawca dal instrukcje od S5500 wydrukowana tak ze na 1 kartce a4 mieszcza sie 4 strony wiec wyobrazcie sobie jaka tam jest czcionka przy pomocy lupy trzeba czytac pozatym S5600 rozni sie troche od swojego poprzednika....
A ile w serwisie fuji chca z instrukcje do 5600??

środa, 21 grudnia 2005, 12:45

Porazka, faktycznie dostepna na ich str instrukcja to tylko skrocona wer. Ze 135 str jest tylko 31.

Cytuj:
W sprawie zakupu pełnej wersji instrukcji prosimy o kontakt: serwis@fujifilm.pl

Dla mnie to zdzierstwo, bo chce kupic aparat poza oficjalnym kanałem sprzedaży i mimo wszystko oczekuje w zamian pelnej obslugi serwisowej poczynajac od pelnej instrukcji obslugi a konczac na serwisie gwarancynym. Mam nadzieje ze Fuji to poprawi.

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 18:35

balbi to tak jakbyś ukradł samochód i domagał się od producenta na niego gwarancji :roll:

Pozdro :wink:

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 19:12

Przeciez ja nie mowie o kradzierzy sprzetu. Chce kupic w sklepie ale nie w PL. Paragon jest, gwarancja jest, instrukcja obslugi jest tylko nie w jezyku ojczystym. Za co mam placic ekstra??
A co z tymi co kupuja w internecie (czesto sprzet sprowadzany jest z zagranicy)?

"nieoficjalny kanal sprzedazy" rozumiem jako zakup w/w przypadkach.

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 20:51

balbi nie mówie tu o kradzierzy tylko kupiłeś sprzęt w innym państwie czy w internecie z innego państwa...
...w tamtym państwie firma spełnia wszystkie prawa. W punkie sprzedaży powiedzą Ci to samo :(

Nie wiem jak jest z innymi markami aparatów :wink:

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 21:18

A co ma piernik do wiatraka. Kupuje sprzet okreslonej marki i jak wlasciciel marki (miedzynarodowej) nie potrafi zadbac o swojego klienta to szukam innej marki.
Zapewniam cie ze cwaniactwo w przypadku fuji mocno ostudzilo moje zakusy na s5600 i baczniej sie teraz przygladam Sony H1. Do tego aparatu instrukcja pl (nie okrojona) jest powszechnie dostepna.
Ja nie chce miec dolaczonej instrukcji pl do zakupu roboinego poza granicami PL, tego nie oczekuje, ale dostepne w internecie instrukcje to dla mnie standard. Dlaczego mam placic ekstra za cos co firma powinna dostarczac gratis.

środa, 28 grudnia 2005, 00:14

Zapewniam cie ze cwaniactwo w przypadku

ja tu raczej widze Twoje cwaniactwo - dlaczego?

Odnosząc się do samochodów - ja sprzedaje np. Porsche w Kraju A, ty mieszkaniec kraju A kupujesz Porsche w kraju B - jakie masz podstawy rządania odemnie instrukcji w kraju A ?
Żadnych - tłumaczenie, opracowanie kosztuje więc dlaczego miałbyś dostać coś o pewnej wartości za darmo gdy nie byłeś moim klientem ? Zapłać to dostaniesz - proste nie ?
Dodatkowo jako że kupiłeś Porsche w kraju B nie dotyczą Cię przepisy o sprzedaży w kraju A - które (jak w Polsce) całkiem słusznie wymagają przy sprzedaży instrukcji obsługi danego kraju. Co ponad to dołozy firma- jej sprawa.

Jeśli firma nie chce udostępnić w necie instrukcji to jej prywatna sprawa - jednak jeśli tego nie zrobi wszelkie fochy są tu nieuprawnione - to Jej własność oni za tłumaczenie zapłacili - proste.

środa, 28 grudnia 2005, 01:03

I dlatego u nich sprzetu nie kupie :) a moje "fochy" firme beda kosztowaly utrate klienta,a mysle ze czesc osob szukajacych odpowiedzi jaki sprzet wybrac i kupic moze tez sie zastanowi ze cos tu jest nie tak.

A jak ktos chce pieniedzy od klienta jeszcze za instrukcje to juz dla mnie cwaniactwo, bo przypomne tylko ze czytajac pierwsze posty tego watku dowiadujemy sie ze klient kupujac aparat w normalnym sklepie otrzymal okrojona wersje a za pelna musialby doplacic.

Mozemy toczyc te akademickie spory co firma powinna a co nie. Macie racje ze to ich sprawa jak potraktuja kwestie instrukcji. Dla mnie bardzo wazna czescia zakupu jest instrukcja i byc moze to zdecyduje o moim wyborze.

czwartek, 29 grudnia 2005, 00:33

tego watku dowiadujemy sie ze klient kupujac aparat w normalnym sklepie otrzymal okrojona wersje a za pelna musialby doplacic.

Kłamiesz - Kupując w sklepie dostajesz pełną wersję - sprawdzono w zeszłym tygodniu - kupowałem 5600 na prezent i opierając się na dowodach wiem ze nie dostaje się wersji uproszczonej z polskiego kanału sprzedazy

Cytuj:
Dla mnie bardzo wazna czescia zakupu jest instrukcja i byc moze to zdecyduje o moim wyborze.

masz racje jest - ale ty mówisz o kupnie poza oficjalnym polskim kanałem sprzedaży - jeśli masz jakieś pretensje - zgłoś do sprzedawcy - sadze jednak że Cię poprostu wysmieje bo rozumowanie jest naiwne, a on spełnił wszystkie warunki wymagane za granicą gdzie aparat został sprzedany.

Cytuj:
a mysle ze czesc osob szukajacych odpowiedzi jaki sprzet wybrac i kupic moze tez sie zastanowi ze cos tu jest nie tak.

Nie tak jest tu twój tok rozumowania - rządasz udostepnienia za darmo czegoś na co nie zapłaciłeś ( np w cenie aparatu ).

czwartek, 29 grudnia 2005, 01:02

Ty sie stary tak nie rozpedzaj. Nie klamie tylko odwoluje sie do okreslonej wypowiedzi z tego watku, wiec jasli ktos to robi to na pewno nie ja.

Ja na pewno nie pojde do sprzedawcy z taka prosba bo naiwny nie jestem.

A rozumowanie jest jak najbardziej normalne, poczytaj sobie posty tych wszystkich ktorzy szukaja instrukcji, przejzyj allegro ile jest ofert instrukcji to zrozumiesz ze dla niektorych jest to problem i w zwiazku z tym zabieram glos w tej sprawie.

Moje poszukiwania aparatu trwaja juz jakis czas i musze przyznac ze fuji zrobilo na mnie wrazenie publikujac instrukcje w wer pl do modelu s5500. Nie wiem co sklonilo teraz fuji do zmiany polityki w tym wzgledzie. Ale to juz nie moja rzecz, bo kupie sony h1 a instrukcje pl sciagne z netu.

czwartek, 29 grudnia 2005, 17:01

Ty sie stary tak nie rozpedzaj.

Raczej to Ty idziesz całą parą po bandzie

Cytuj:
Nie klamie tylko odwoluje sie do okreslonej wypowiedzi z tego watku, wiec jasli ktos to robi to na pewno nie ja.

Żadna wypowiedź nie daje podstaw do stwierdzenia:
Cytuj:
ze czytajac pierwsze posty tego watku dowiadujemy sie ze klient kupujac aparat w normalnym sklepie otrzymal okrojona wersje a za pelna musialby doplacic.

Przypadek miro82 sugeruje raczej zakup z "prywatnego importu"

Wniosek jest prosty - "mijasz się z prawdą" - dodatkowo że jak mówiłem kupowałem na prezent S5600 w Polsce! i w pudełku była pełna polska instrukcja obsługi.

Cytuj:
Chce kupic w sklepie ale nie w PL

A Twoja powyższa wypowiedź delikatnie mówiąc wyjaśnia całą sprawę

czwartek, 29 grudnia 2005, 18:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona