Teraz jest środa, 15 lipca 2020, 10:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Fuji s5500 ? Fuji 5600 ? Lub inny proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

No to jest standardowy wężyk - on ma gwint i jest po prostu wkręcony. Zdaje się że nagwintowałem otworek przed zamontowaniem ale w przypadku aluminiu to nie koniecznie jest aż tak ważne bo wężyk z twardej stali zrobił by sobie sam gwint w miękkim aluminium. Oczywiście nie powinno się przesadzać z częstym odkręcaniem tego wężyka.

piątek, 31 marca 2006, 11:52

To wiem, ale jak rozwiązałeś przejście między wężykiem, a spustem, żeby tego ostatniego nie porysować? Na zdjęciu widziałem coś czarnego na końcu, ale jak to działa? :shock:

piątek, 31 marca 2006, 14:24

Aaa, zgadza się - eksperymentowałem z różnymi rzeczami ale najlepszy okazał się kawałek gumy (w kształcie walca z dziurką) osadzony na wcisk na końcu wężyka (już po wkręceniu go w obudowę). Nie rysuje spustu jak również nie ślizga się po nim.

piątek, 31 marca 2006, 14:32

O właśnie! Tak myślałem, jak nie ma tendencji do spadania to OK. Ale w sumie i tak używa się tego na statywie więc chyba nie ma kłopotu.

piątek, 31 marca 2006, 14:37

ja mało zdjec robie ze statywem, w sumie w ogole! :mrgreen:

piątek, 31 marca 2006, 22:12

Jak kiedyś robiłem zdjęcia księżyca na max zoomie, to myślałem że mnie krew zaleje. Bez porządnej głowicy można się nabawić nerwicy (przy statywie) :mrgreen:

sobota, 1 kwietnia 2006, 00:28

Zalety S5600 - wieksza fizycznie matryca - mniej szumów.

Terefere. Minimalnie większa matryca (1/2.7" vs 1/2.5"), ale za to 1mpix więcej. Wychodzi na to samo (wielkość pojedyńczej diody podobna). A wyższe ISO, to wynik strasznie agresywnego odszumiania, które pozostawia po detalach placki.

shaddixx18 napisał(a):
Wieksza rozpiętość ISO - w dodatku aktceptowalna w użytkowaniu.

Doprawdy akceptowalna? Chyba, że ktoś lubi zdjęcia, jak z komórki ;) (mowa o ISO800 na przykład)

Autor wątku nie jest wprawionym pstrykaczem. Polecam Fuji F10 - sensor wielkości 1/1.7", to na prawdę inna półka. Do tego full automat. W tej cenie warto zwrócić też uwagę na Canona A610/A620.

Dla ambitniejszych - warto poszukać okazji wśród używek. Na tym kończę, bo mam aukcję i nie chcę być posądzony o marketingowe chrzanienie ;)

niedziela, 2 kwietnia 2006, 14:51

Gratuluję, jeśli już wybrałeś Fuji, zastanawiasz się tylko czy model S5500, czy też S5600, to już nie podejmiesz złej decyzji. Obydwa są dobre. Miałem już S5500, teraz mam S5600. Z obydwu byłem i jestem zadowolony, jednak jeśli miałbym jeszcze raz podjąć decyzję, czy przejść z modelu S5500 na S5600, to zrobiłbym tak samo.

Dużo mniejsze szumy, dużo większa zdolność radzenia sobie w trudnych warunkach oświetleniowych i lepsza jakość zdjęć, to jest coś. Wydaje się, że w nowym modelu nieźle poradziło sobie Fuji z bolączkami, które dotyczą wszystkich kompaktów (czyli nie-lustrzanek). Sądzę, że skok jakościowy do Fuji S9500 nie jest już tak duży.

Jest jeszcze coś istotnego, Fuji S5600 jest cholernie tani, w porównaniu do konkurencji, a nawet w stosunku do swego poprzednika. Niestety jest i przynajmniej 1 mankament - trwałość korpusu nowego modelu jest w sposób widoczny mniejsza.
Jeśli masz możliwość, to zwróć jeszcze uwagę na kraj pochodzenia aparatu. Mój pierwszy Fuji S5500 był robiony w Japonii, S5600 natomiast w Chinach. Z pewnością nie jest to pozytywna okoliczność.

gregoreich
8)

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 18:30

Zobacz Toom co zrobiłeś. Użytkownicy tych dwóch modeli rzucili się sobie do gardeł. Którykolwiek byś nie kupił z tych aparatów podanych przez Ciebie, to będziesz zadowolony. Fuji to dobra marka. A zdań na temat danego modelu jest tyle, ilu jego użytkowników.

niedziela, 28 maja 2006, 10:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4