Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 20:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Fuji S9500 nieostre zdjęcia 
Autor Wiadomość
Post Fuji S9500 nieostre zdjęcia
:?:
Witam wszystkich !
Kilkanascie dni temu kupiłem Fuji S9500. Wcześniej czytałem wiele opini na temat tego aparatu. W kilku z nich przechodził temat nieostrych zdjęć które podobno robi, ale ogólnie aparat wypadał całkiem nieźle (wiele wyróźnień, rekomendacji i dobrych opini) i dla tego też zdecydowałem się na zakup. Wielu recenzentów pisało też, że to, iz Fuji S9500 robi nieostre zdjęcia jest ewidentną bzdurą.
Po zrobieniu pierwszych zdjęć nowym aparatem byłem conajmniej zawiedziony... Zdjęcia fakrycznie były mało ostre nawet w porównaniu z Minoltą Z1 3,2 Mpixela którą wcześniej używałem. Zacząłem znów wiele eksperymentować i czytać posty na wielu stronach internetowych. Były tam rady aby zmienić ustawienia ostrości na Hard, kontrastu na Hard i pomiaru wielopunkowego. Zrobiłem to wszystko ale efekt jest raczej mierny. Porównywałem zdjęcia z innego Fuji S9500 aby wykluczyć ewentualną awarię, ale fotki były takie same, z tego wynika, że aparat taki jest. Znam wiele opini w których mowa, że tym Fuji trzeba się nauczyc robić zdjęcia. Może ktoś opisze mi ten sposób???
Na tą chwilę, jeśli chodzi o funkcjonalność, obsługę aparatu to jest on najlepszy jaki miałem (Minolta Z1, Z3 Canon S2, wcześniejsze 5 letnie doświadczenie z klasycznymi lustrzankami). Jednak jakośc zdjęc z Fuji S9500 na tą chwile mnie załamuje...
Będę wdzięczny za każdą radę co można zmienić albo na co zwrócić uwagę aby Fuji S9500 robił trochę lepsze zdjęcia.
Pozdrawiam wszystkich !!
Paweł pawel.bo@interia.pl

wtorek, 25 lipca 2006, 16:58

Nie jestem doświadczonym fotografem więc może czegoś nie kumam jednak zrobiłem już około 5 tyś zdjęć aparatem Fuji s9500 jak dla mnie zdjęcia są naprawde dobre
Moge przesłać kilka na maila do porównania

niedziela, 26 listopada 2006, 12:54

Może przymykaj bardziej przesłone? Wrzuć jakieś fotki, może Ci sie tylko wydaje?

niedziela, 26 listopada 2006, 22:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]